Google Překladač - Offline - Rozpoznání řeči

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vpa9 14. 8. 2017 07:52

Ahoj,
dokázal by mi někdo poradit, jak rozchodit zadávání textu pro překlad pomocí mikrofunu v češtině?

Pro angličtinu se mi to podařilo zpřístupnit tak, že jsem vybral jiný dialekt: v nastavení Google Překladače: Hlasové zadávání - Dialekty - Angličtina = angličtina (USA).
Ale nevím, jak to nastavit češtinu. Když v Překladači cvaknu na mikrofon a chci nahrávat češtinu, zahlásí mi to chybu: "Není dostupné připojení pro hlasové zadávání. (E4)".

V nastavení OS - Převod textu na řeč - Text na řeč Google - Nainstalovat hlasová data, mám češtinu nainstalovanou.
V Překladači mám také staženou v jazycích češtinu.

Neuměl by někdo poradit?
Děkuji.
vpa9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpa9 18. 8. 2017 05:57

Ještě bych se tedy zkusil zeptat jinak:

Pokud vypnete všechny data, funguje vám někomu v překladači rozpoznání řeči pro češtinu?
Pokud ano, co máte za telefon a máte tam oficiální ROM?
vpa9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 18. 8. 2017 17:18

Do problému nevidím, ale v rychlosti jsem vyzkoušel a se čtením překladu do češtiny nebyl problém ani off-line (Galaxy S7, oficiální rom s nugátem)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomikm 19. 8. 2017 10:33

Jsem li offline, řeč v češtině mi nefunguje na Huawei P10
tomikm
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 8. 2017 11:37

Preklad pomoci mikrofonu offline nefunguje nikde a nikomu..Duvod je prostej, to co vyslovite jde servrum google..
Neplest s tim ze mam knizku v anglictine a chci at mi ji to predcita v cestine, bez problemu offline funguje vsude kde si jako tts nastavite google.
Michate dve veci dohromady..
Knizky, sms, libovolny text offline, preklad - vyslovi ho cesky, ano.
Mluvim do mikrofonu - jedine online.
Neboli hlasove zadavani a preklad v rezimu offline jsou DVE rozdilne veci.
Kdo umi anglicky a zajimaji ho principy na nichz obecne preklad pracuje, uplny groo, tak zde
https://research.googleblog.com/2016/09 ... e.html?m=1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpa9 21. 8. 2017 07:56

Díky za reakce.

oooooooooo: To není úplně přesné, že mluvit do mikrofonu jedině online. Jak jsem psal v prvním příispěvku, tak pro angličtinu se mi to podařilo rozchodit i v offline režimu. Mohu tedy být offline a namluvit do mikrofonu nějakou větu v angličtině a překladač to rozpozná, převede na text a přeloží. Zajímalo mě jestli tedy někdo neví, jak to rochodit i pro češtinu.
vpa9
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků