Hlasová navigace Google mapy

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Loric 3. 7. 2017 12:47

Delší dobu používám jako navigaci Waze. Bohužel nepodporuje jízdní pruhy a už se mi několikrát stalo, že jsem byl ve špatném pruhu a už nebyl čas odbočit. Proto jsem chtěl zkusit Google mapy, které to podporují.
Většinou spoléhám na zvukový výstup, takže na displej se dívám jen občas. S Waze jsem v tomto ohledu neměl nikdy problém.
Dnes jsem poprvé zkusil Google mapy a hned jsem měl problém. Místo toho, aby říkala "odbočte doleva", tak hlásila "odbočte doprava". Řekla to dvakrát. 400 metrů před a před křižovatkou. Na mapě bylo jasně zobrazená odbočka doleva.
Je toto chování běžné? Nechci používat nedodělaný produkt. S tím jsem si užil dost na Windows Phonu :D
Loric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 3. 7. 2017 13:00

Není to běžné.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djdekl 14. 7. 2017 09:35

Nevite jak z google map odstranit nazvy firem, hospod apod. - ukazuji se vetsinou ty co jsem navstivil, hodnotil atd. ??
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod Loric 14. 7. 2017 13:15

Loric píše:Delší dobu používám jako navigaci Waze. Bohužel nepodporuje jízdní pruhy a už se mi několikrát stalo, že jsem byl ve špatném pruhu a už nebyl čas odbočit. Proto jsem chtěl zkusit Google mapy, které to podporují.
Většinou spoléhám na zvukový výstup, takže na displej se dívám jen občas. S Waze jsem v tomto ohledu neměl nikdy problém.
Dnes jsem poprvé zkusil Google mapy a hned jsem měl problém. Místo toho, aby říkala "odbočte doleva", tak hlásila "odbočte doprava". Řekla to dvakrát. 400 metrů před a před křižovatkou. Na mapě bylo jasně zobrazená odbočka doleva.
Je toto chování běžné? Nechci používat nedodělaný produkt. S tím jsem si užil dost na Windows Phonu :D

Tak jsem zřejmě zjistil, proč se tak děje. Ono to hlásí do prava z toho důvodu, že až další zatáčka je do prava (i vzdálenost v metrech odpovídá). Takže z nějakého důvodu to ignoruje křižovatku. Když si mapu přiblížím na maximum, tak to vypadá, jako by to Google zpracoval pouze jako velkou zatáčku, na kterou se napojuje další cesta. Což je špatně, protože je to normální křižovatka. Je tam i stopka.
Jsem zvědavý, jak dlouho bude Googlu trvat než zpracuje můj požadavek na opravu.
Loric
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků