Podpora/aktualizace Androidu výrobcem

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod -b3h- 18. 11. 2016 11:37

Zdravím Vás, měl bych dotaz. Který výrobce mobilního telefonu se snaží co nejdéle udržovat OS Android co nejaktuálnější?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 18. 11. 2016 11:41

Že by telefony Nexus?
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 11. 2016 12:51

Referencni model je nexus, ted Pixel.Co znamena referencni si nastuduj..
Potom uz to neni o vyrobci ale o jednotlivych modelech.Po dvou letech te mimochodem zajima nikoliv co dela vyrobce ale co na mobil existuje z jinych zdroju, pokud do 2 mesicu od vyjiti modelu nevidis nikde nic, ruce pryc, pokud si typ co meni po vice nez dvou letech.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -b3h- 18. 11. 2016 15:16

Napadlo mě jít do telefonu Lenovo řady MOTO, co si o tom myslíte? Vyplatí se koupit mobil s čistou/čistější verzí Androidu?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 18. 11. 2016 18:55

Sony aktualizuje docela slušně. Google už by zmíněn. Samsung a LG u svých flagshipů. Nicméně, na Applovske 4 roky zapomeň, u Androidu 2 roky max.
U Motoroly se zrovna dost lidí vztekalo na divnou politiku, které telefony (ne)dostanou Android 7.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 11. 2016 20:53

re :b3h
pro moto si muzes najit roadmapu predbeznou..jinak , jeste jednou, klicovy je abys koupil neco pro co delaji respektovani lidi z komunity pokud jsi clovek co ma jeden model 4 roky..ja mel posledni cca 2 roky mobilů ze bych je nespocital, takze az tak neresim ale i tak vzdy kdyz sem ho bral jsem vedel ze na nej existuji oficialni aktualizace a neoficialni firmware.Cokoliv bez tohoto mne nezajima, zjistit ze koupim neco se zamklym bootloaderem co nejde otevrit, s neprijemnym bugem na kterej vyrobce kašle, tak je clovek v pasti.Proto si chvilku pockam, jo jsou jistoty některy značky že v takovem připadě je pravdepodobnejsi ze nic nenajdes a potom znacky kde chrli vyrobce updaty a komunita alternativni firmware.
Cisty android znamena ze se radikalne snizila moznost dalsi chyby v kodu kterej ma priznak system :-)
cim vic radku, tim vic chyb, to je zelezny pravidlo vyvojaru.navic hyperduper funkce v nadstavbe je tu v kolizi s tim, tu s tim.Je totiz soucast systemu a to prinasi tento problem.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubgar 4. 1. 2017 14:30

Podle mého názoru je Android stále nedokonalý systém. Dříve jsem byl velkým příznivcem značky Nokia a kromě několika předchozích modelů jsem měl dokonce její první Smartphone 5800, se kterým jsem byl velmi spokojený. Navíc Nokia OS pravidelně aktualizovala. Nato jsem se nechal zlákat Android telefonem SONY M dual. K tomuto telefonu výrobce udělal pouze jednu aktualizaci! V malé odbočce uvedu, že na 13 let starém PC jsem nainstaloval Windows 10 a minimálně jednou za měsíc dostanu bezpečnostní aktualizace. Zpět ka Androidu. Moji rodiče a další známí mají také Android zařízení - tablety a telefony (SONY, Prestigio, LG, Vodafone...). A opět žádné bezpečnostní aktualizace. Navíc další problémy s nedostatkem místa (i při použití paměťových karet a přesunutí aplikací, které to umožňují, na kartu). Každou chvíli toto u nich musím řešit. Na základě těchto zkušeností jsem zkusil posledního výrobce, se kterým jsem neměl doposud žádné zkušenosti - Apple. Pořídil jsem si na splátky iPhone. A ejhle, veškeré problémy najednou ustaly. Dostávám pravidelné bezpečnostní aktualizace, nemusím řešit chybějící místo v přístroji (mám verzi 64 GB). Také jsem v něm získal skvělý fotoaparát, který v mnoha směrech předčí můj fotoaparát SONY DSC-H50. Ptám se proto, proč nemůže to, co je běžné u Microsoftu a Apple, fungovat i u Androidu? Je to záměr Googlu, aby mohl nezabezpečené telefony zneužívat nebo jen pomáhá hackerům? ...
Lubgar
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod rejca 4. 1. 2017 15:24

Lubgar píše:Podle mého názoru je Android stále nedokonalý systém.


Nokii 5800 jsem měl taky a naštěstí ta doba je pryč...

Zlatá střední třída androidů dneska - to se vůbec nedá srovnávat. Rezistivní malý displej, aplikace divné. Ještě, že ej to pryč. Fuj. Ale v té době to byl chvilku hit.

Tvoji známý nesmí kupovat podprůměrné mobily, ať se kouknou ve střední třídě kolem 5000 Kč + a bude to v pohodě. Jestli mají Prestigio s 4 GB interní paměti a 512 MB RAM, tak to je jejich volba.

Na telefonech střední třídy funguje momentálně android výborně. Ale chce si to připlatit.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 1. 2017 15:27

Nevidíš, že je to reklama na Apple jak vyšitá? :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 4. 1. 2017 15:30

Ano poridit si iPhone na splatky, to hodne vypovida o tve intelektualni urovni a cely tvuj prispevek budiz toho dukazem. Uz to neber.

Pro OP - smysluplnou odpoved ti uz dal oooooooo. Tim se rid.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubgar 4. 1. 2017 15:55

Zrovna tak by se to dalo brát jako reklama třeba na Microsoft. Já ale rád nazývám věci pravým jménem. Pokud jde o Android mobily mých známých, dovolím si je zařadit do střední třídy, protože cena byla od 6 400 Kč výš. Například jeden z tabletů je Prestigio MultiPad Wize 5002 - zase reklama :-) Ten má paměť 1G/8G + 32 G kartu...
Lubgar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 1. 2017 16:02

střední třída 1GB RAM, 8GB ROM? :D
já měl za stejné peníze Lenovo 2GB RAM, 16GB inter. už před více než 2r. :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubgar 4. 1. 2017 16:04

Katikakus píše:Ano poridit si iPhone na splatky, to hodne vypovida o tve intelektualni urovni a cely tvuj prispevek budiz toho dukazem. Uz to neber.

Pro OP - smysluplnou odpoved ti uz dal oooooooo. Tim se rid.


Nejde o klasické splátky, ale o službu splátek (abych zase nedělal reklamu), díky níž si ode mě vezmou zpět použitý telefon po roce nebo roce a půl. Nemusím se proto strat o prodej telefonu, což je vždy největší problém. Vlastně je to jakýsi operativní leasing. Tato služba je dostupná nejen pro Apple, ale i pro Android telefony.

Jinak jsem popisoval jen svoje zkušenosti a svůj osobní názor.

-- 4. 1. 2017 17:10 --

Nick Cave píše:střední třída 1GB RAM, 8GB ROM? :D
já měl za stejné peníze Lenovo 2GB RAM, 16GB inter. už před více než 2r. :)


Nepsal jsem o nejnovějších výkřicích technologie Android telefonů, ale o běžné realitě několik let starých telefonů, kde je stále jen 4.4, dodnes žádná aktualizace. Moji rodiče si nepořizují telefon každé 2 roky...Myslím si, že značky SONY, LG a třeba i Prestigio nejsou tak na chvostu vývoje telefonů...
Lubgar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejca 4. 1. 2017 16:23

Telefon je spotřební zboží s životností kolem 2 let, vyšší řady i víc. Takže spíš jsi nepochopil dobu. Doba je taková... Vývoj překotný. Koukni jak vypadali mobily před 4 lety...

Ale asi se to bude zpomalovat, jako u PC. Pak to nebude tak hektické a přístroj vydrží mnohem déle.
rejca
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků