Dynavix má novou verzi aplikace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Scalex 22. 5. 2010 23:51

Od soboty 22.5. je na webu dynavix.cz ke stažení nová verze Dynavix Managera, ze kterého je možné provést update aplikace v navigaci na verzi č.9.

Je tam i stručný návod jak updatovat, doporučuju postupovat podle něj, ale ve chvíli, kdy to po vás bude chtít opsat registrační kód map z krabice, můžete narazit - kód nebude přijat. Řešením po mě bylo v rámci updatu stáhnout nejen aplikaci, ale znovu kompletní aktuální mapy. V Dynavix manageru jsem si pak nechal zobrazit registrační kód mapy a ten jsem pak vložil do přístroje ve chvíli, kdy mě k tomu navigace vyzvala.

Jinak ovládání se oproti verzi 8 trochu zjednodušilo, ale stále zůstala jedna z největších bolístek - neohrabané ovládání dlouhých seznamů (výběr státu, výběr zobrazovaných POI apod.) - pro pohyb po seznamu se dá použít pouze malý posuvník vpravo. Se stylusem pohoda, prstem je to vopruz a spousta omylů, navíc je ten posuvníkový pruh pro prst dost úzký, takže třeba při zmiňovaném výběru zobrazovaných POI jsem si během posuvu některé body zapnul, aniž bych o tom věděl. Prostě prst přesahoval z posuvníkové zóny do zóny klikací.
Scalex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 23. 5. 2010 07:00

Mě to nenabízí upgrade na Dynavix 9. Jak je to možné. " Pro registrovaný účet není k dispozici žádná verze " Co dělám špatně ??

Edit: jak jsi do Dynavix manageru dostal 10ti místný kód, když je tam 25 políček ???
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scalex 23. 5. 2010 07:24

Je potřeba z počítače odinstalovat starého Dynavix managera a stáhnout nebo nainstalovat nového z této stránky: http://dynavix.cz/dynavix-manager.html - na té stránce je i to PDF s postupem. Musí se provést kompletní upgrade, tj. "Tovární nastavení".

Ještě mě napadá, jestli jsi před upgradem provedl osobní registraci (zadání svého jména, adresy, a následně připojení svého zařízení) - jak se píše v tom PDFku. Doporučuju postupovat podle toho PDF a ne intuitivně. Kdybych tentokrát kašlal na návod, jak je mým oblíbeným zvykem 8^) tak bych se nad tím rozčiloval ještě teď.

Desetimístný kód se vztahuje k mapám, nikoliv k zařízení samotnému. Když jsem to instaloval a chtělo to po mně ten dlouhý kód, tak jsem ho vůbec nezadával a i tak mě to pustilo dál. Desetimístný kód se zadává až na konci celé instalace a nikoli do manageru, ale do navigace - po restartu si o něj navigace sama řekne, jinak tě nepustí do mapy. A v tu chvíli je k dispozici jen těch deset políček (akorát že jsem se u toho vztekal, protože to chtělo "kód z krabice", což ale nebyla pravda, chtělo to kód k aktuální verzi map, který už může být jiný, člověk ho musí najít v novém Manageru a v návodu se to nepíše).
Scalex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 23. 5. 2010 07:29

Mám nového managera, včera jsem ho stáhl, ale vůbec mi to Dynavix 9 nenabízí. Pořád mi to píše tu hlášku, že není k dispozici pro tento registrovaný účet. :-(

Registraci jsem provedl korektně i já. Nic už mě nenapadá. Prostě mi to nenabízí nic nového. :-(

Ještě zkusím přeinstalovat Dynavix 8.

Pozor software Dynavix 9 verze 4.0.1 mi nabízí, ale nemohu ho zaškrtnout a jít dále.
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scalex 23. 5. 2010 07:35

To je zvláštní... když v novém manageru klikneš na Home/Tovární nastavení, tak by to vůbec nemělo řešit, jestli je nebo není něco novějšího pro tvé zařízení a prostě by ti to natvrdo mělo narvat aktuální verzi do přístroje... Od "malých" updatů je tam pak to tlačítko "Aktuální dostupná verze", ale ten prvotní přechod se dělá přes to Tovární nastavení (bohužel přitom člověk přijde o uživatelské nastavení, takže doporučuju z navigace zazálohovat kde co).
Scalex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 23. 5. 2010 07:35

Tak to vypadá, že pro PDA ještě upgrade asi není. Nevím.
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scalex 23. 5. 2010 07:40

Aha, s PDA verzí bohužel zkušenost nemám, já mám klasickou navigaci... tak je možné, že to s PDA verzí bude trochu jinak.
Scalex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 23. 5. 2010 11:20

Tak to opravdu vypadá, že verze pro PDA bude k dispozici příští týden. :-(
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Scalex 4. 6. 2010 18:03

Majitelé starších Dynavixů (koupených před pátým květnem 2010), kteří mají zakoupený tříletý update map, si můžou dokoupit funkci Chytrá trasa. Ode dneška je na dynavixích stránkách v eshopu.
Scalex
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků