Zkušenosti s Dynavix Nano?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ricz73 1. 6. 2010 16:53

Ahoj všem, pokoušel jsem se aktualizovat své zařízení dynavix nano, ale bohužel mi při přenosu souborů spadlo PC a mám z navigace cihličku. Odmítá i tovární nastavení přes Dynavix Manager. Má někdo nějaký nápad? Moc by mi to pomohlo. Děkuji předem!

-- 1. 6. 2010 17:53 --
Naposledy upravil ricz73 dne 1. 6. 2010 19:12, celkově upraveno 1
ricz73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Scalex 1. 6. 2010 17:22

Nemám Nano, ale Deltu III, ale když se mi stalo něco obdobného (navigace při bootování spadla s chybovou hláškou), stačilo přístroj vypnout, stisknout něčím resetovací tlačítko a za současného držení resetu přístroj zase zapnout. Ukázalo se menu, ve kterém bylo možné obnovit tovární nastavení včetně bootu. Pak už jsem přistroj klasicky updatoval pomocí Dynavix Managera a vše už je v pořádku.

Jinak dobré zkušenosti mám i s technickou podporou Dynavixu. Reakční doba je sice trochu delší, ale co jsem potřeboval, to vyřešili.
Scalex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ricz73 1. 6. 2010 17:32

Základní problém spočívá v tom, že tenhle stroj NEMÁ tlačítko reset :/
ricz73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 6. 2010 22:21

Zamlouva se mi Dynavix Nano Lite s verzi aplikace 9 ktery se podle recenzentu hodne povedl a navic umi stejne jako garminy 99 procent cp v ceske republice,tohoto se u tomtoma asi nikdy nedockam...co by jste poradili Garmin 1350T nebo Dynavix Nano Lite ???
Cheetah007

Odeslat příspěvekod pecař 15. 6. 2010 05:38

Reset se provádí pomocí přepínače on-off na spodní straně přístroje.
Minochodem zkoušel jste někdo nahrát igo8 a s jakým výsledkem?
VF,Nokia 6.2
pecař
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 15. 6. 2010 23:54

Nechci kecat ale na vesinu WinCE zarizenich tedy Dynavix,Navigon a MIO chodi aplikace MIO Unlock ktera je trochu upravi a pak jde pouzit specialni snad PDA verze pro konkretni rozliseni a slape.
Me MioUnlock chodil na moov3110 a navigonu 2150maxx,,,,moh jsem si nahrat co bylo libo....on ten unlock v podtateudela to ze spritupni chranene soubory W a vytvori menu v nemz jsou ikony nav. aplikace,jim se priradi cesta a pak to jede
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Grachus1 17. 6. 2010 15:19

Dynavix Nano je s novou navigacni aplikaci Dynavix 9 v pohode. Aktualizace pres Dynavix Manager taky v pohode.... Tesim se na nove mapy, abych mel na dovolenou v cervenci ;-) Ja urcite doporucuju :tleskani
Grachus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Graphics 10. 7. 2010 12:45

Zdravím, koupil jsem si novou navigaci Dynavix Nano. Jedná se o už novou verzi 9. Prošel jsem si nastavení, vyzkoušel v reálu. Pro základní navigaci mezi městy je to asi dostatečné, ale po městě pochybuji. Předtím jsem vyzkoušel navigace od TomToma, Sygicu, Igo i Nokie, ale takto špatně mě zatím žádná navigace nevedla. Ať vyberu "Rychlou" nebo "Krátkou" trasu tak mě navigace vede stále na polní prašné cesty, úzké stezky, místní spojky. Když jsem zkoušel přenastavit "Nastavení trasy", tak mi to nabídne možnosti "Dotázat se", "Krátká trasa" a "Rychlá trasa". Pod těmito možnostmi jsou podnabídky "Vyhnout se placeným úsekům", "Vyhnout se mýtnému", "Vyhnout se dálnicím" a "Vyhnout se lokálním silnicím". Žádné další položky. Pokud některou v podnabídce zatrhnu, tak se automaticky nastaví ve všech. Na navigaci to však nemá vliv. Stále naviguje chybně. Nevím, kde hledat chybu. Díky
Graphics
Junior

Odeslat příspěvekod Grachus1 20. 7. 2010 14:08

Pak je otazka kde jezdis. Zkus porovnat trasu co ti vypocte dynavix s googlem. Doporucuju pouzivat jen Rychlou trasu nebo Chytrou trasu pokud mas tuto funkci k dispozici. Kratka te vzdycky protahne pres vsechny ***** ;) V tom dialogu co popisoval si zadej ze vzdy chces rychlou trasu a melo by to byt v pohode.
Grachus1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Graphics 20. 7. 2010 19:17

Bohuzel Chytrou trasu nemam v Dynavixu k dispozici. Jinak mas pravdu, stejne spatne tady naviguje i Google. Jine navigace se temto zkratka vyhnou. Dynavix me tam tahne at nastavim "Kratkou", nebo "Rychlou". Na tech "cestach" bych vsak mel strach jet i na kole. Nechapu tady navigacni logiku Dynavixu. Ted jsem jel do znameho cile, ktere jsem videl na mape i ve skutecnosti ve vzdalenosti cca. 100 na konci mistni komunikace, Dynavix se vsak rozhodl, ze je to moc jednoduche a tak me tahl radeji 5x delsi trasou (tohle uz Google vyresil spravne).
Graphics
Junior

Odeslat příspěvekod Dynavix a.s. 28. 7. 2010 17:39

Graphics píše:Bohuzel Chytrou trasu nemam v Dynavixu k dispozici. Jinak mas pravdu, stejne spatne tady naviguje i Google. Jine navigace se temto zkratka vyhnou. Dynavix me tam tahne at nastavim "Kratkou", nebo "Rychlou". Na tech "cestach" bych vsak mel strach jet i na kole. Nechapu tady navigacni logiku Dynavixu. Ted jsem jel do znameho cile, ktere jsem videl na mape i ve skutecnosti ve vzdalenosti cca. 100 na konci mistni komunikace, Dynavix se vsak rozhodl, ze je to moc jednoduche a tak me tahl radeji 5x delsi trasou (tohle uz Google vyresil spravne).

Z Vašeho popisu nedokážu posoudit, proč Vás Dynavix naviguje jinak, než očekáváte (špatně). Mohl byste přesně popsat trasu, kterou jste zadával, a místo, kudy by Vás navigace vést neměla?

Díky
Tomáš Tvrzský
Dynavix a.s.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod corazonek 1. 10. 2010 12:03

ahoj. S touto navigací nemám dobré zkušenosti, naviguje si, kam chce. Nevíte někdo jak si tam přes manažera vytvořit růůůčo dálkové cesty podle svého (z mapy)? Z občasných zkušeností vím, kde je třeba dálnice bez poplatku, když nemám dál. známku a ušetřím tak spoustu kiláků málem po polňačkách, když náhodou vím, kudy jet i bez navigace. Dá se někam uložit cesty třeba podle souřadnic a do jakého souboru? Dík všem :tleskani
corazonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ludek.f 19. 1. 2011 20:31

Zdravím,
mám takový malý problém o víkendu sem si pořídil navigaci Dynavix Nano od Mountfieldu. Připojil jesem ho k PC že si nahraju aktuální mapy, nejdříve to po mě chtělo nainstalovat centrum zařízení pro WM, posléze jsem nainstaloval Dynavix Manager. Na něm sem nainstaloval do navigace z 8 Dynavix 9. Do té doby šlo vše dobře, problém nastal, až tehdy, když jsem se pokusil taky nainstalovat nové mapové podklady z 2009 na 2010. Řídil jsem se podle pokynů Managera a instaloval mapy. Podle něj by to mělo být vše OK. "Instalace byla úspěšně dokončena. Produktové klíče k Map Update/Upgrade nebo 3R programu naleznete v sekci Home/Informace o možnostech aktualizace/registrované produkty."
(Pominu-li to že to není v sekci Informace o možnostech aktualizace, ale Stahování instalace.) Jenom-že nebylo, navigace se restartovala během instalace a na ní se při spouštění objevila hláška "USB Status Connecting to host, Hide this messege: Hide,nebo Cancel connection" to během chvíle zmizí, ale naskočí nová "Map not found The chosen map Europe was not OK, using map Central Europe - CZ,SK,DEU instead." Dám křížek, a to nejlepší na konec to po mě chce licenci z krabice, ačkoliv žádnou nemám.

-- 19. 1. 2011 21:38 --

Tak teď, to zase jde, po odpojení a připojení k Pc jsem se dostal na mapy. Jo a ještě hlasitost - mám jí nastavenou podle přístroje na maximum, ale stejně mě přijde dost slabá i v ted doma, kde je klid je Liška slyšet málo... :hm
ludek.f
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pecař 20. 1. 2011 13:44

Tak jsem si koupil Nokii s Ovi maps a doživotní upgradem zdarma a tenhle " vynikající dárek " od Mountfieldu jsem vyhodil do koše. Nemám už žádné problémy a dotazy na Zákaznickou linku tohoto výrobce,kde vám nejsou ochotni pomoci a jezdí se mi super! :D i tam,kde lišky dávají dobrou noc..
VF,Nokia 6.2
pecař
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ludek.f 20. 1. 2011 18:37

Ještě malý dotaz, v Manageru je možnost do 21 dní bezplatně aktualizovat mapy. Je tam možnost el. formě a nebo poslat fakturu poštou. Je to i na Mountfield? Rozhodl jsem se pro druhou možnost a oskenoval účtenku, jenže proram mi ji nechce vzít klasický obrázek (.jpg) 880Kb.
ludek.f
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků