Mapy pro Navigon 2008 od TeleAtlasu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kopacek 24. 1. 2008 14:12

Při nahodilém procházení stránek Navigonu jsem obevil nečekanou "perlu". Jedná se o nabídku mapy pro celou Evropu (severní i jižní), provedení rok 2008 a především: od TeleAtlasu!!!

Více informací zde:
http://www.navigon.com/site/uk/en/maps_ ... /1/sd/1178
Je to ale (snad) zatím určeno pouze pro PND 3100/3110 a distribuováno na dvou SD kartách.

Je již někdo mezi námi, kdo má s touto mapou zkušenost? - Mně se to jeví jako jediné řešení, protože navigace podle (i poslední) mapy od Navtequ je v ČR poměrně dost často na pevné nervy...
htc TyTN II Kaiser, Nokia E90
kopacek
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 1. 2008 16:29

Předchozí svůj příspěvek jsem raději smazal. Až teď jsem si všiml, že to jsou mapy Tele Atlasu! Tak to je extrémně zajímavá informace, zkusím o tom zjistit víc.

Jinak dříve byly mapy mezi různými Navigony celkem kompatibilní. V tomto případě si ale netroufám říct a nevezmu na sebe riziko, že to nebude někomu fungovat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 24. 1. 2008 16:44

ze by tomtom udelal navigonu nejakou kulantni nabidku ? :D
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kopacek 24. 1. 2008 19:14

Může některý uživatel Navigonu 3100/3110 popsat, jak vypadají soubory s mapou (především přípona soboru)?

Já si asi vsadím, že tomu bude jako zatím doposud. - Tedy že mapy u Navigonu jsou kompatibilní napříč celým spektrem zařízení, které použivají software ve verzi 6 (až na verzi pro Symbian, který bohužel používá jiný formát) a to i od Navtequ nebo TeleAtlasu. Silně mě "svrbí" palec jít ty mapy od TA objednat a doufat, že budou funkční i na PDA. Kvalitní mapa od TA v aktuálním vydání 2008 by totiž rázem posunula Navigon na pozici č. 1...
htc TyTN II Kaiser, Nokia E90
kopacek
Junior

Odeslat příspěvekod petr22 24. 1. 2008 21:38

Maximalne na pozici cislo 2, hned po IGO

Porad postradam jedna mapa = jeden stat, 3d teren, cteni nazvu ulic.... konkurence nespi :-)

Tohle zatim vypada jako 2x 2 GB karta, na kazde pulka Evropy - z hlediska pouziti velmi silne neprakticke
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 1. 2008 22:51

Petr: Vy už víte, jak bude vypadat letošní mapa pro iGo? Dat je čím dál víc a na jednu kartu se už zkrátka nevejdou. A čtyřgigovou kartu zase nezvládnou některá zařízení.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr22 25. 1. 2008 16:15

Porad stejne. Jeden stat = jedna mapa. Na kartu lze nahrat pouze ty staty, ktere jsou potreba.

Coz u dvou polovin Evropy, kazda o velikosti 1,8 GB bez moznosti rozdeleni na staty, jaksi nejde. Hlavne v tom miste predelu obou dvou map to bude zajimave - napriklad se bude velmi dobre planovat cesta mezi dvema mapami.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod yxcv 27. 1. 2008 09:56

Rozdeleni statu na ty dve karty je jine. Neni to tak ze kazdy stat je bud na jedne ci druhe karte ale jedna karta je pro sever a chybi na ni pouze nektere staty uplne na jihu a opacne na te karte pro jih chybi pouze staty uplne na severu. Vetsina statu je na obou kartach.

http://www.navshop.com/de/product/navig ... 6356/128/1

honzaaa
yxcv
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků