Navigon 4350 problém s mapami

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ladud 13. 5. 2012 10:45

Půjčil jsem navigaci kamarádovi a tomu se nějak podařilo vymazat většinu map z navigace.Zbyla jen Francie ,Itálie Vatikán.Když nahraji do navigace jiné mapy tak je vidím,mohu s nimi pracovat ale nejde zadat adresu jenom souřadnice.V mapách které zůstaly v navigaci to jde.Nevíte kde by mohl být problém?Předesílám že nemám zálohu origináních map.
ladud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 14. 5. 2012 13:36

Prihlaš se přes navigon fres ke svému účtu,a tam si ztáhneš znova mapy.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod ladud 14. 5. 2012 17:00

Stáhnu si je ale za 69 Euro a to nechci když už jsem je jednou zaplatil.Ani když nahraji do přístroje nové mapy 2011 tak je nevidím.Jak se dají aktualizovat mapy v této navigaci?Díky za každou pomoc.
ladud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 14. 5. 2012 17:41

Pukud jsi je jednou zaplatil tak nebudeš za tyty mapy už platit.Připoj navigaci k počítači a tam vymaž všechny soubory ve složce map.Nejdřív,ale proveď zálohu.Pak po přihkášení do navigon fresh vyber stáhnout mapy.Tam budeš mít ty mapy co jsi zakoupil.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod ladud 16. 5. 2012 15:11

Samozřejmě jsem mapy zakoupil společně s navigací,byly v ní už nainstalované.Teď po připojení na Navigon fresh mi to píše že nemám žádnmapy zakoupené.Aktualizovat FW jde ale mapy jenom za peníze.Mapy ale mám jenom je problém že s nimi můžu jenom omezeně pracovat.Když zadám "Najít cíl" a zvolím ČR tak nemůžu napsat adresu jenom souřadnice.Ale v mapě Francie která zůstala v navigaci jako původní vše funguje.Co tedy s tím??
ladud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 16. 5. 2012 15:24

A zaregistrova jsi se na navigonu do 30 dní od prvního spuštění navigace?Je možné že máš mapy poškozené a tak je lepší nahrát je znovu.
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod ladud 16. 5. 2012 16:11

To ne,registroval jsem se až teď,když se vyskytl tento problém.Mapy nejsou poškozené,já je vůbec nemám.Jak jsem již psal,zbyla mi mapa Francie,Itálie a Vatikán.Na těchto mapách vše funguje.Ale když do navigace nakopíruji mapy stažené z netu tak při zvolení např.České republiky softwarová klávesnice zešedne a nejde nic psát.Ve volbě "Možnosti" mohu zvolit "zadat souřadnice" a to funguje.Ale kde budu zjiťovat souřadnice?
ladud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 16. 5. 2012 16:38

Ty mapy co dáváš do navigace asi nebudou určeny pro tvuj tip navigace.Jak dlouho máš navigaci?
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 5. 2012 17:25

ladud píše:Ale když do navigace nakopíruji mapy stažené z netu tak při zvolení např.České republiky softwarová klávesnice zešedne a nejde nic psát.Ve volbě "Možnosti" mohu zvolit "zadat souřadnice" a to funguje.Ale kde budu zjiťovat souřadnice?

Stažené mapy jsou jsou sice správné, ale chybí jeden pomocný soubor .nfs, který je potřebný pro novějí sw.
anonymni

Odeslat příspěvekod ladud 16. 5. 2012 21:30

A co je to za soubor?Nějaké soubory nfs jsou u map přiloženy,zkoušel jsem je do navigace různě kopírovat ale bez úspěchu.Moc se v tom nevyznám kam co nakopírovat,potřeboval bych nějaký seznam kam který soubor patří.Díky za pomoc.
ladud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 5. 2012 13:50

Všechny soubory s příponou nfs musí být ve stejné složce jako mapy.
anonymni

Odeslat příspěvekod ladud 18. 5. 2012 14:37

Všechny soubory s příponou nfs jsou ve složce map a je to stále stejné.Napsat adresu nemohu pouze souřadnice.Nějaký jiný nápad?Díky.
ladud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 5. 2012 20:00

Chybějící CountryProfiles.nfs by to mělo dělat pokud se nepletu.Akorát si nejsem zcela jistý jestli má být ve složce map nebo přímo v navigaci cesta:countryprofiles-Settings-core-CountryProfiles.nfs.
anonymni

Odeslat příspěvekod ladud 18. 5. 2012 21:25

Zkusil jsem experimentovat se soubory a s mapami.Když nahraji mapu Q4.2009 tak ji nevidím ale mohu psát adresy.Pokud nahraji mapu Q1.2009 tak ji vidím ale nemohu psát adresy.Je to nějaký zakopaný pes.
ladud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ClonyXXL 2. 6. 2012 16:43

Jelikož jsem Navigona vždy registroval do 30 dní, tak skutečně NEVÍM, co se děje, pokud se zaregistruje třeba až za rok. Ale i tak se divím, že Fresh nenabízí vůbec žádné mapy ke stažení (= ty původní). Zkus ještě volbu nahoře ve Fresh - něco jako Uvést přístroj do továrního nastavení (nemám to teď před sebou). Pokud se to podaří, mělo by ti všechno fungovat, i když tedy s mapami 2009 - dnešní mapy jsou 2012. A jelikož navigace je především o mapách, chtělo by to mapy nové. Ale pro začátek bych se to snažil uvést do původního stavu.
ClonyXXL
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků