Navigon 70 Plus - jak mu vnutit jinou trasu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod abitos 30. 10. 2011 10:47

Pořeboval bych jet od Vyškova do Brna ulice Kamenačky.
Navigon mi nutí trasu sjezd z dálnice na exitu 203 na silnici 50 (Ostravská). Poté doprava na silnici 42 (Ot. Ševčíka), dále doprava na ul Skorkovského, a doprava na ul. Kamenačky.
Já bych ale potřeboval aby mě to vedlo z dálnice na exitu 203 na silnici 50 (Ostravská). Poté mírně doprava na ul Bělohorskou, pak doleva na ul Škroupova, a nakonec doleva na ul Kameňačky.
Jak tuto trasu Navigonu vnutit ??
abitos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 30. 10. 2011 18:27

Je potřeba použít průjezdní bod/body.
Při jízdě: kliknout na obrazovku - nastavení - "Cíl"- "Vložit Průjezdní bod"
V režimu plánování trasy (Možnosti-Trasy) postupuji následovně:
- zadám startovací a cílový bod. Po výpočtu a zobrazení navržených tras, pokud mi žádná nevyhovuje kliknu na tlačítko vpravo dole (symbol lupy)
- záměrný kříž nastavím do bodu, kudy má vést trasa a kliknu na tlačítko, kde se zobrazuje souřadnice a název vybraného bodu, pak vyberu "Přidat k trase"
- takto postupuji směrem od startu k cílovému bodu. Lepší je vložit víc bodů tak, aby navigace neměla možnost navrhnout jinou variantu.
- Po ukončení vkládání se zobrazí seznam bodů, kde na prvním místě je start a na druhém cíl. Cílový bod tedy přesunu na konec.
- trasu zkontroluji a pokud je OK, uložím ji nebo jedu
To samé platí i v případě, kdy jen zadám cílový bod a trasa mi nevyhovuje. Postup je stejný.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod abitos 2. 11. 2011 19:05

Tak jsem to zkusil jakoby "při jízdě". Zadal jsem cíl (ul. Kamenačky) a nechal navigaci najít trasy. Navigon mi nutil klasicky (Ostravská, Ot. Ševčíka, Skorkovského, Kamenačky)
Vložil jsem tedy "průjezdní bod" ul. Bělohorská. Navigon mě nyní ukazuje trasu, kterou potřebuji. Akorát se chci zeptat. Když se teď mrknu do popisu trasy tak mi to vypisuje:
.....
"Odbočte mírně doprava" (to mě navedl na Bělohorskou)
"Dojeli jste do cíle. Cíl Bělohorská.....
"Odbočte dolevy na ulici Škroupova"
"Odbočte dolevy na ulici Kamenačky"
U všech pokynů v popisu trasy mám zelenou fajfku, akorát u té Bělohorské ji mám neprosvícenou. Co to znamená??
Nezastaví se to náhodou na té Bělohorské (když píše "dojeli jste do cíle")? Pokud ano, jak navigaci donutit aby pokračovala dál na Kamenačky?
abitos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 2. 11. 2011 21:36

Přiznám se, že popis trasy vůbec nepoužívám, takže si ani neuvědomuji co tam je. Při zadání průjezdního bodu to bude ukazovat vpravo dole vzdálenost a čas k prvnímu bodu a celkovou vzdálenost a čas do cíle. Po přiblížení k zadanému bodu, to navigace oznámí. Po projetí kolem do určité vzdálenosti automaticky pokračuje v navigování do dalšího bodu.
Jako u většiny navigací je zde jeden problém. Pokud budete chtít naplánovat trasu nějakým městem a zadáte jen střed města, tak tím středem města musíte projet. Dělá se to tedy tak, že buď zadáte výpadovku z města nebo před tímto městem dáte "Přeskočit další bod".
Další možností jak při jízdě upravit trasu je použít funkci blokování. To má ale význam hlavně při hledání objížďky
Zubr123
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků