Navigon 70 plus - převod trasy z Googlemaps

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Iaaan 22. 1. 2011 15:48

Jsem novým majitelem Navigonu 70 plus. Na tomto foru jsem získal mnoho poznatků a o jeden, který jsem tady nenašel se chci podělit.
Mám trasy vytvořené v Google Maps a dříve jsem je využíval v tištěné formě. I při použití navigace chci v některých případech nahradit "inteligenci" navigace tím co jí zadám a jet cestou, kterou navigace sama nenavrhne.
Postup jak převést mapy z Gmaps:
- V N70 uložit záznam jakékoliv stopy, tím vznikne adresář \NAVIGON\Tracks, v mém případě při použití karty vznikl na SD kartě
- V Gmaps zadat Zobrazit v aplikaci G Earth a uložit soubor *.kml
- Uložený soubor kml převést - používám freeware RouteConverter do formátu Google Earth 5 (kml). Původní kml je ve formátu G Earth 4.2 a ten neumí N70 načíst
- soubor ve formátu G Earth 5 *kml uložit do složky Tracks v N70, lze to provést přes Navigon Fresh menu soubor - zaznamy stop - kopírovat soubor klm do přístroje nebo přímo průzkumníkem.
- V N 70 - možnosti - trasy a stopy - možnosti - uložené trasy a stopy a načíst danou stopu, pak se dát navigovat podle ní.
Omezení: Trasa v Gmaps musí mít pouze 1start a 1cíl, trasu vytyčit pomocí přetažení myší a nezádavat průjezdné cíle. Pokud by byly průjezdné cíle zadány, tak se převede do G5 kml pouze úsek k prvnímu průjeznímu cíli.
Po převodu je možno trasu v RouteConverteru zkontrolovat.

Mám 1 dotaz k oblíbeným. Původně jsem chtěl využít složku oblíbené (Favorites.storage) pro uložení cílů podle popisů zde v diskusi pro jiné typy Navigonů. Přestože mám v N70 uloženo mnoho oblíbených cílů, tahle složka nevznikla. Když jsem ji vytvořil v PC a uložil do folderu Setting, tak ji N70 nenašla. Nevíte někdo kde hledat Favorites.storage v N70?
Iaaan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod abitos 8. 5. 2011 09:27

Ahoj
Dělal jsem to přesně podle Tvého návodu, ale nějak mi to nefachčí.
Soubor Google Earth 5 (kml) vyexportovaný v RouteConverter mám 100% dobře. Zkusil jsem ho načíst do Google Earth a krásně mi tu trasu zobrazí.
Když ale v Navigonu (70 Plus) zvolím "Trasy a stopy" - "Uložené trasy a stopy" , pak vyberu tu svoji trasu, a dám navigovat, tak mě to neustále vyvádí z trasy ven (že jedu špatně). Zkoušel jsem cca 3 trasy a furt špatné.
Co dělám špatně???
Dík
abitos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Iaaan 27. 5. 2011 22:26

Omlouvám se všem, kteří zkoušeli mnou uvedený návod - nefunguje.
Když jsem jej před nějakou dobou napsal, tak jsem vyzkoušel krátkou trasu a zdálo se mi, že to funguje.
Nyní jsem byl 14 dní v Norsku, měl jsem vytvořené dlouhé trasy v Gmaps a ty jsem přetáhl výše popsaným způsobem do Navigonu 70. Výsledek - nedalo se podle toho jezdit. Musel jsem zadávat cíle klasickým způsobem.
Iaaan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod abitos 29. 5. 2011 20:11

Psal jsem na tech. podporu Navigon, zda-li je mozne naplanovat trasu mimo navigacni pristroj (napr. v Google Maps) a pote prenest do navigace. Toto mi odpovedeli:
------------------------------------------------
děkujeme Vám za e-mail.
Přímý přenos trasy z google map jako takový není možný, avšak velice dobře můžete z google ma přeníst POIs (v českojazyčném navigačním softwaru nazývané "důležitá místa")¨. A to se provádí takto:
Otevřte si Google Maps Search
Pravým tlačítkem myši klikněte na POI, které jste si zvolil
zvolte nabídku "Co to je?"
Zkopírujte zobrazenou zeměpisnou délku.
Otevřte volbu "Poznámkový blok" a normálně vložte ("paste")
Uložte údaj pozn. bloku pod nějakým názvem s koncovkou .csv. Kódování (font) volte zásadně UTF-8, jiný ne
Spusťte program Navigon Fresh a přístroj spojte USB kabelem s PC.
Spusťte normálně assistenta důležutých míst (POI Assistant).
POI zkopírujte z PC do přístroje,
Zvolte soubor
Vyberte ikonu defaultu
Pak cíle naleznete v přístroji < Nová destinate < POI < Vyberte lokaci A < Lokace < Kategorie
Doufáme, že jsme Vám dobře poradili a rádi Vám zodpovíme i další otázky.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Váš NAVIGON tým
--------------------------------------------------------
Takze smula.
abitos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ClonyXXL 6. 6. 2011 05:49

Ne, ne, salám Vysočina skutečně nemáme. Ale MŮŽEME VÁM NABÍDNOUT jemný toaletní papír Harmasan!
ClonyXXL
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků