Navigon 40 Plus EU

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sewo123 24. 9. 2010 09:03

Vsem dekuji za odpovedi. Pristroj jsem samozrejme registroval, instaloval Navigon Fresh, v nem probehla registrace, aktualizace software, stazeni aktualnich map Q3/2010. Jedine, co nefunguje, je Shop Fresh, neobjevi se nabidka "Koupit nyni". Dovolim si vlozit prvni a druhou obrazovku.

Obrázek

Kdyz kliknu na Fresh Shop vidim toto:
Obrázek

-- 24. 9. 2010 10:58 --

Pred chvili jsem obdrzel od supportu tuto odpoved:

"... děkujeme Vám za e-mail,

Je to proto, aktualizované mapy už máte momentálně na tento typ zařízení, a proto systém neumožnuje Vám si aktivovat ty služby FreshMaps. Tak prosím Vás udržite kupon a kdy budou nové mapy k dispozici pro Váš přístroj zaručíme Vás že budete moci je stáhnout . Omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti."

Tak prece nejsem idiot a chyba byla na jejich strane. Dekuji vsem za snahu mi napomoci.
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 24. 9. 2010 13:31

Jedna malá zajímavost. Já mám NavigonFresh kompletně česky, na Tvých obrázcích vidím, že Ty máš češtinu jen někde.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod sewo123 24. 9. 2010 16:21

To je OK, ja jsem to prepnul na anglictinu, kdyz jsem snimal ty obrazovky pro support, aby nemuseli lustit cestinu. Terpve po zaslani tech obrazovek pochopili, ze neco v tom nehraje.

PS. Ale ta posledni obrazovka zustala v cestine, ted jsem na to prisel, proc. V nastavenich lze nastavit jazyk a zeme a kdyz kliknes na FreshShop, objevi se nabidka v jazyce zeme pro danou zem (nemecky pro Nemecko, i kdyz horni lista je treba v cestine, jak byl nastaven jazyk), kdyz jsem prepnul na zem Deutschland, pak jsou v nabidce napr. soubory TMC, ktere pro Cesko nejsou k dispozici.

PSS. Ted se na nemecke strance Navigon Freshshop objevila nabidka Freshmaps EU44. Mam to zkusit??

PSSS. Support rekl, at to zkusim, vse probehlo v poradku, kupon jsem uplatnil a mam k dispozici prislusne mapy. Zubr dekuji za jazykovou poznamku, ta me navedla na reseni.
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mario21 27. 9. 2010 18:29

Ahoj, byl jsem mimo, proto ta odmlka. Se supportem jsem dopadl stejně jak sewo123. Napsali ať zkusím provést zvýhodněný nákup aktualizací "přes jinou zem". Tak jsem zkusil taky to Německo (přes Navigon Fresh). Mapy to nabídlo, slevový kupon zafungoval (sleva se uplatnila). Jenže se mi nepodařilo nákup dokončit. Při ověřování plaby (přes Visa kartu) se Navigon Fresh kousl a zůstala zobrazena hláška "Platba se ověřuje" (něco v tom smyslu). FW na PC byl vypnutý. Ccca po hodině jsem to zrušil. Takže asi nic a vidím to zase na support. sewo123 jak jsi prosím Tě poznal, že nákup byl úspěšný?
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod c4pp4 27. 9. 2010 20:30

Dobrý den, taky se chystám pro 40 plus zakoupit zlevněný balík map EU44 na dva roky, ale ne přes ten program fresh, tam jsem si pouze zřídil účet, ale přímo přes stránky navigonu ve verzi international si zvolím typ přístroje, dám do košíku, zadám slevový kód a na můj účet zaplatím, ještě jsem to nezkoušel, protože čekám na říjen, abych měl jistotu 3. kvartálu za dva roky, odkaz zde... http://www.navigon.com/portal/int/shop/addons/produkt.html?produktFamilieId=15677&produktId=40314

A ještě bych měl jednu věc, omlouvám se, že je to trochu z jiného soudku, chtěl bych vás poprosit o informaci ohledně navigonu 40 plus. V tématu s názvem "Problém s Navigonem 70 Plus" vyjádřil autor mimo jiné i znepokojení nad chováním displeje při mačkání:
Další dotaz mám k displeji (toto je moje první zkušenost s dotykovým displejem), protože když navigaci stisknu z boků, tak v jednom místě se na displeji zobrazí taková skvrna cca 1 cm v průměru. Je to závada nebo běžný jev u těchto displejů.
Tento problém/vlastnost jsem objevil i u svého přístroje 40 plus, při kliknutí prstem na displej (i u krajů), nejlépe vidět na šedém pozadí např. v nastavení, jde přesně uprostřed vidět jakoby vlnící se kolečko, chtěl bych se proto informovat, jestli se to projevuje i u vašeho přístroje nebo je to na reklamaci. Děkuji.

Téma je zde http://forum.navigovat.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1867&t=1118428
c4pp4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario21 27. 9. 2010 21:05

To c4pp4: Přes ten link co uvádíš, se Ti nejspíš nákup nepodaří uskutečnit. Tedy pokud budeš chtít uplatnit slevový kupon. Zkoušel jsem to taky, ale při zadání slevového kuponu mi vyběhla hláška, že kupon nejde použít a že pro použití kuponu mám provést nákup přes Navigon Fresh. Tam už mi ho to vzalo, ale jak jsem uvedl výše, nákup mi vytuhl u ověřování platby.
Co se týče displeje, teď si neuvědomuju, že by zlobil. Navigaci teď nemám u sebe, takže nevím. Ale je možné i to, že každý jsme jinak "citlivý" na jiné věci...:-)
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod sewo123 27. 9. 2010 22:53

mario21 píše: Se supportem jsem dopadl stejně jak sewo123. Napsali ať zkusím provést zvýhodněný nákup aktualizací "přes jinou zem". Tak jsem zkusil taky to Německo (přes Navigon Fresh). Mapy to nabídlo, slevový kupon zafungoval (sleva se uplatnila). Jenže se mi nepodařilo nákup dokončit. Při ověřování plaby (přes Visa kartu) se Navigon Fresh kousl a zůstala zobrazena hláška "Platba se ověřuje" (něco v tom smyslu). FW na PC byl vypnutý. Ccca po hodině jsem to zrušil. Takže asi nic a vidím to zase na support. sewo123 jak jsi prosím Tě poznal, že nákup byl úspěšný?

To byly tak vypjate okamziky, ze si ted presne nepamatuji, mam kartu Visa Electron, proste spolklo to slevovy kupon a v poslednim kroku nemecky oznamilo, ze transakce byla provedena. V zapeti jsem obdrzel cesky e-mail s nasledujicim obsahem:

Děkujeme vám za vaši objednávku u společnosti NAVIGON - http://www.navigon.com
Vaši objednávku jsme obdrželi a zpracujeme ji co nejdříve. Podrobné informace o vaší objednávce jsou uvedeny níže.
váš tým NAVIGON

Dnes prisel dalsi:
Vielen Dank fuer Ihre Bestellung bei NAVIGON.
Ihre aktuelle Rechnung steht fuer Sie im Anhang als PDF-Datei
zur Verfuegung. Wir wuenschen Ihnen viel Spass mit Ihrem NAVIGON Produkt.
Ihr NAVIGON Team

Zda se, ze tam leva ruka nevi, co dela prava. Oni mi psali, ze na ceske strane se neco objevi, az bude Q4/2010, zacatkem roku 2011. Ja jsem radeji zkusil tu nemeckou stranku podle uslovi Besser den Spatz in der Hand als eine Taube auf dem Dach :-)
A povedlo se ..
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod c4pp4 27. 9. 2010 23:41

mario21: díky za informaci a jestli můžu prosit, vzpomeňte si na mě s tím displejem, o citlivosti to nebude určitě, děkuji.
c4pp4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario21 29. 9. 2010 18:41

c4pp4, máš pravdu vlnící kolečko se objevuje i u mě. Viditelné je nejvíce na šedém pozadí. Díval jsem se i u známého, má starší typ, a je to to samé...
Záleží ale na síle stisku. Při jemném stisku se "kolečko" neobjeví.

sewo123: Sice netuším, co to německé úsloví znamená, ale nákup jsem nakonec také zdárně dokončil. Stejný postup jako Ty.
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod sewo123 30. 9. 2010 00:24

mario21 píše:sewo123: Sice netuším, co to německé úsloví znamená, ale nákup jsem nakonec také zdárně dokončil. Stejný postup jako Ty.


Besser den Spatz in der Hand als eine Taube auf dem Dach - Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše :-)
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod c4pp4 30. 9. 2010 07:17

mario21: Mockrát děkuji, že jste si vzpomněl, jen pro upřesnění a hlavně jistotu - objeví se kolečko pouze uprostřed, i když se displej stiskne v jiných místech?
c4pp4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 30. 9. 2010 07:27

inu to co popisujete mi neprijde jako nejaka vada displeje spis jako moc tenky obal navigace, ktery dava displeji moznost se kroutit ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario21 30. 9. 2010 20:56

c4pp4: Ano, objeví se vždy přibližně uprostřed. Ale jak jsem už psal, navigace reaguje i na jemný dotyk a potom se kolečko neobjeví. Jen při silnějším dotyku (i když ten dotyk nemusí být nijak moc silný, aby se zvlnění objevilo)... Takže to bude zřejmě jak píše warhead_cz. Já bych to jako zásadní problém neviděl.
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod c4pp4 1. 10. 2010 20:22

Vzal jsem navigaci, odnesl k prodejci, ten mi řekl, že by to dělat nemělo a vyměnil mi ji za novou.

Doma po rozbalení té další jsem zjistil, že i ta dělá to samé. Srovnal jsem to s kamarádovou 4310, která je naprosto v pořádku a která žádné, jak on říká duchy, nedělala.

Opět jsem to vzal k prodejci, tentokrát to vyřizoval jiný člověk, ani nechtěl vidět srovnání s kamarádovou, začal se smát a přirovnal to k jakoby digitální hře. Vyjádřil obavu, že by to mohla být buď vadná série nebo dokonce něžádoucí vlastnost. Dostal jsem zpět peníze, protože další už skladem nebyla, a jsem opět na začátku.

Chtěl bych dodat, že se to neobjeví při opravdu slabém dotyku, který při běžném používání nelze vyvinout, člověk by se musel soustředit na každý klik, při kterém však není zaručeno, že přístroj naň zareaguje.
c4pp4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 4. 10. 2010 07:01

Treba 7310 to delala v mensi mire taky, takze asi bude nutno pockat na 41 nebo poridit treba 70 :-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků