Navigon 40 Plus EU

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mario21 15. 9. 2010 18:40

Ahoj, uvažuji o koupi Navigonu 40 Plus EU a měl bych dotaz na někoho, kdo ji vlastní . Má navigace slot na microSD karty? V některých e-shopech je uvedeno že ano, jinde že ne a někde tato informace vůbec není. Podle manuálu, který jsem našel na netu, by ale microSD slot mít měla. Díky.
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.P 16. 9. 2010 08:07

Navigon ma slot na karty.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod mario21 16. 9. 2010 08:12

Rozumím tomu tedy, že i tento typ. Díky za odpověď.
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.P 16. 9. 2010 08:31

Ano.I tento typ to ma.Mapy do navigonu(evropa) maji vic jak 2gb a to se uz do vnitrni pameti nevejde,ale daji se nahrat jen nektere staty a pak kartu nepotrebujes.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2010 12:03

N 40 plus by měl mít vnitřní paměť 4GB.N 40 Easy má jen 2GB.
anonymni

Odeslat příspěvekod HoJo 16. 9. 2010 21:09

Stačí nahlédnout na stránky Navigonu a je to jasné: N40 má slot na microSD - viz: http://www.navigon.com/export/sites/default/common/Download/Manual/PNA/NAVIGON40/Deutsch_manual.pdf. Je to např. na str. 10 - obrázek navigace, pozice 4 a taky na konci v technických parametrech.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod mario21 17. 9. 2010 21:49

Takže navigaci už mám a mohu potvrdit, že slot má, všichni jste měli pravdu. Objevil se ale hned problém. Chtěl jsem využít slevový kupón na dvouletou aktualizaci map (je ho nutno použít nejpozději do 30ti dnů od prvního spuštění). Nákup by se měl provést přes program Navigon Fresh (ten mám a navigaci jsem zaregistroval). Jenže pokud navigaci připojím k PC a chci provést nákup, program vyhodí hlášku, že používám aktuální mapy a žádný nákup mi neumožní - prostě nic nenabídne. Dřív než napíšu na podporu, nevíte co s tím?
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod Zubr123 20. 9. 2010 07:53

Projdi všechna menu v NavigonFresh. Funguje to, ale sám si již napamatuji, jak jsem se tam dostal.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod mario21 20. 9. 2010 08:59

Řekl bych, že jsem projel opravdu všechno. Fresh Shop prostě nic nenabídne. Jediná možnost bylo tlačítko "Latest map garantee" (teď si neuvědomím, kde bylo - asi v položce "Můj systém"), které mi nabídlo zdarma stažení map Q3/2010 (zjistil jsem, že v navigaci byly původně Q2/2010). Fresh Shop, ale nenabízel a nenabízí nic. Což se mi nezdá - chci si koupit přece salužbu a ta by měla být nezávislá na aktuálním stavu přístroje. Napsal jsem i na podporu, tak uvidím...
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 9. 2010 09:58

Tady je v pdf postup aktualizace i s použitím upgrade map-http://www.palmpc.cz/soubory/1230254/Navigon_aktualizace_map.pdf
Je to sice napsané pro 8110, ale neměl by být rozdíl.
Jinak jaká spokojenost s navigací?
anonymni

Odeslat příspěvekod mario21 20. 9. 2010 10:36

Díky, ale toto jsem už také četl. Podle tohoto návodu se kupón zadává do položky "Aktivace produkt" (v novém Navigon Fresh je to "Zadat aktivační kód"). Podle mě (a snad i návodu) bych jej měl ale použít až při nákupu v položce "Fresh Shop". Mám strach kupon použít jinak než je popsáno v přiloženém návodu, protože je možné jej uplatnit jen jednou a už jsem tu četl problémy s nesprávným použitím a následným zneplatněním kuponu. Ale díky...

K navigaci toho zatím nemůžu moc říct - neměl jsem čas vyjet. Co se ale týče ovládní a zpracování, dle mého subjektivního dojmu je vše přehledné a po chvíli si člověk vše osvojí. Je to moje první navigace, takže nějaké "vychytávky" zatím nejsem schopen posoudit. Navigon jsem vybral podle "osahání" produktu v prodejně. Oproti např. TomTomům v podobné cenové relaci bych řekl, že nabízí více. A důraz jsem kladl právě také na jednoduchost používání. Ale opět, je to můj subjektivní dojem...
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 9. 2010 10:49

Já by jsem to aktivoval podle toho návodu no a pokud to nebude fungovat tak prostě mají smůlu.S čistým svědomím bych pak zagooglil....
anonymni

Odeslat příspěvekod Zubr123 20. 9. 2010 13:29

Pokud se nepletu, tak k tomu vůbec nepotřebuješ NavigonFresh. Jdi na stránku
Kód: Vybrat vše
navigon.cz
do obchodu, kde si vybereš FreshMaps. V průběhu objednávky se zobrazí okno pro zadání slevového kuponu, kde zadáš svoje číslo a dokončíš objednávku.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod mario21 20. 9. 2010 14:06

To jsem už taky zkoušel. Jenže jakmile se dostanu při nakupování do bodu, kde mám vybrat koncový přístroj, tj. Navigon 40 Plus EU, tak ten není vůbec v nabídce... Viz http://www.navigon.com/portal/cz/shop/a ... ktId=40546
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod eki_ 20. 9. 2010 15:51

Skus medzinarodnu stranku, nie cesku. Na nej je tvoj model v zozname uvedeny:
http://www.navigon.com/portal/int/shop/a...ktId=40314
- TomTom GO 950 Traffic, Navcore 9.430, Europe 890.4222
eki_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků