Navigon 40 Plus EU

O přenosných navigacích Navigon, případně softwaru stejné značky

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod mario21 15. 9. 2010 19:40

Ahoj, uvažuji o koupi Navigonu 40 Plus EU a měl bych dotaz na někoho, kdo ji vlastní . Má navigace slot na microSD karty? V některých e-shopech je uvedeno že ano, jinde že ne a někde tato informace vůbec není. Podle manuálu, který jsem našel na netu, by ale microSD slot mít měla. Díky.
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 16. 9. 2010 09:07

Navigon ma slot na karty.
Marek.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mario21 16. 9. 2010 09:12

Rozumím tomu tedy, že i tento typ. Díky za odpověď.
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek.P 16. 9. 2010 09:31

Ano.I tento typ to ma.Mapy do navigonu(evropa) maji vic jak 2gb a to se uz do vnitrni pameti nevejde,ale daji se nahrat jen nektere staty a pak kartu nepotrebujes.
Marek.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PaulZ 16. 9. 2010 13:03

N 40 plus by měl mít vnitřní paměť 4GB.N 40 Easy má jen 2GB.
308 SW 1.6 e HDI 84 kw Active+ 2013
Fabie combi Creation 1.2 47 2003
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HoJo 16. 9. 2010 22:09

Stačí nahlédnout na stránky Navigonu a je to jasné: N40 má slot na microSD - viz: http://www.navigon.com/export/sites/default/common/Download/Manual/PNA/NAVIGON40/Deutsch_manual.pdf. Je to např. na str. 10 - obrázek navigace, pozice 4 a taky na konci v technických parametrech.
HoJo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mario21 17. 9. 2010 22:49

Takže navigaci už mám a mohu potvrdit, že slot má, všichni jste měli pravdu. Objevil se ale hned problém. Chtěl jsem využít slevový kupón na dvouletou aktualizaci map (je ho nutno použít nejpozději do 30ti dnů od prvního spuštění). Nákup by se měl provést přes program Navigon Fresh (ten mám a navigaci jsem zaregistroval). Jenže pokud navigaci připojím k PC a chci provést nákup, program vyhodí hlášku, že používám aktuální mapy a žádný nákup mi neumožní - prostě nic nenabídne. Dřív než napíšu na podporu, nevíte co s tím?
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 20. 9. 2010 08:53

Projdi všechna menu v NavigonFresh. Funguje to, ale sám si již napamatuji, jak jsem se tam dostal.
Zubr123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mario21 20. 9. 2010 09:59

Řekl bych, že jsem projel opravdu všechno. Fresh Shop prostě nic nenabídne. Jediná možnost bylo tlačítko "Latest map garantee" (teď si neuvědomím, kde bylo - asi v položce "Můj systém"), které mi nabídlo zdarma stažení map Q3/2010 (zjistil jsem, že v navigaci byly původně Q2/2010). Fresh Shop, ale nenabízel a nenabízí nic. Což se mi nezdá - chci si koupit přece salužbu a ta by měla být nezávislá na aktuálním stavu přístroje. Napsal jsem i na podporu, tak uvidím...
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 20. 9. 2010 10:58

Tady je v pdf postup aktualizace i s použitím upgrade map-http://www.palmpc.cz/soubory/1230254/Navigon_aktualizace_map.pdf
Je to sice napsané pro 8110, ale neměl by být rozdíl.
Jinak jaká spokojenost s navigací?
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mario21 20. 9. 2010 11:36

Díky, ale toto jsem už také četl. Podle tohoto návodu se kupón zadává do položky "Aktivace produkt" (v novém Navigon Fresh je to "Zadat aktivační kód"). Podle mě (a snad i návodu) bych jej měl ale použít až při nákupu v položce "Fresh Shop". Mám strach kupon použít jinak než je popsáno v přiloženém návodu, protože je možné jej uplatnit jen jednou a už jsem tu četl problémy s nesprávným použitím a následným zneplatněním kuponu. Ale díky...

K navigaci toho zatím nemůžu moc říct - neměl jsem čas vyjet. Co se ale týče ovládní a zpracování, dle mého subjektivního dojmu je vše přehledné a po chvíli si člověk vše osvojí. Je to moje první navigace, takže nějaké "vychytávky" zatím nejsem schopen posoudit. Navigon jsem vybral podle "osahání" produktu v prodejně. Oproti např. TomTomům v podobné cenové relaci bych řekl, že nabízí více. A důraz jsem kladl právě také na jednoduchost používání. Ale opět, je to můj subjektivní dojem...
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 20. 9. 2010 11:49

Já by jsem to aktivoval podle toho návodu no a pokud to nebude fungovat tak prostě mají smůlu.S čistým svědomím bych pak zagooglil....
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zubr123 20. 9. 2010 14:29

Pokud se nepletu, tak k tomu vůbec nepotřebuješ NavigonFresh. Jdi na stránku
Kód: Vybrat vše
navigon.cz
do obchodu, kde si vybereš FreshMaps. V průběhu objednávky se zobrazí okno pro zadání slevového kuponu, kde zadáš svoje číslo a dokončíš objednávku.
Zubr123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mario21 20. 9. 2010 15:06

To jsem už taky zkoušel. Jenže jakmile se dostanu při nakupování do bodu, kde mám vybrat koncový přístroj, tj. Navigon 40 Plus EU, tak ten není vůbec v nabídce... Viz http://www.navigon.com/portal/cz/shop/a ... ktId=40546
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eki_ 20. 9. 2010 16:51

Skus medzinarodnu stranku, nie cesku. Na nej je tvoj model v zozname uvedeny:
http://www.navigon.com/portal/int/shop/a...ktId=40314
- TomTom GO 950 Traffic, Navcore 9.430, Europe 890.4222
eki_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mario21 21. 9. 2010 12:43

Díky za tip. Ještě jsem to tedy nezkusil, ale psal jsem na podporu. Nejdřív jsem jim psal dotaz proč Navigon Fresh nenabízí možnost nákupu aktualizací pro 40 Plus EU. Lámanou češtinou mi odpověděli, že je to pravděpodobně proto, že v přístroji aktuální mapy jsou, ale že dotaz předávají dál a mám být trpělivý. Takže jsem nezjistil nic... Poté jsem posílal opět dotaz a uvedl mezinárodní link od eki_ho s dotazem, zda mohu provést nákup odtud. Odpověď byla, že to mám zkusit. Tak uvidím. Snad kupon nějak nepropadne...
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sewo123 22. 9. 2010 12:31

Dobry den, sledoval jsem to vlakno, abych zjistil co me ceka, kdyz koupim Navigon 70 plus. To jsem udelal vcera, v Praze u Skody. Pristroj jsem na stance Navigon zalohoval, upgradoval software a stahnul mapy Q3/2010. Nikdo se po zadnem kuponu neptal, mam vse zdarma a stejne mi neni jasne, k cemu je ten kupon. V Quick Start Guide je na strance 24 nejaky kod, nevim co s tim, co vlastne znamena ta 30 denni lhuta. Kdyz mam ted mapy Q3 pak kdyz budou mapy Q4 uz asi bude po lhute. 8-S
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 22. 9. 2010 15:27

Ten kupón je na to aby jsi mohl mít upgrade map na 2 roky za 20%.Upgrade který jsi dělal teď na aktuální mapy je zdarma.
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sewo123 22. 9. 2010 17:28

PaulZ píše:Ten kupón je na to aby jsi mohl mít upgrade map na 2 roky za 20%.Upgrade který jsi dělal teď na aktuální mapy je zdarma.

OK, diky za odpoved, ale stejne neni mi jasne, zda je tim kuponem kod na strance 24 Quick Star Guide, nebo kupon v baleni proste neni. A druha vec je, jak mam rozumet te 30 denni lhute, ceho se to tyka. Jak to rozumi ostatni uzivatele? Dekuji.
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 22. 9. 2010 19:22

V 30 denní lhůtě od prvního zapnutí si můžeš aktualizovat mapy+použít slevu na předplatné map pokud tam je.
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HoJo 22. 9. 2010 19:47

S tou třicetidenní lhůtou se to má tak, že to je od prvního načtení GPS satelitů. Ze satelitů se načte čas. Při zapnutí někde mimo dosah satelitů (v budově) se nedá určit čas toho zapnutí.
HoJo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sewo123 22. 9. 2010 23:57

Dekuji, a jeste ten kupon, je to to cislo v prirucce? :shock:
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 23. 9. 2010 08:29

nevim jak u novych ale u starych to bylo v takove zlutoorandzove knizecce ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sewo123 23. 9. 2010 19:56

Pripomenu, ze mam Navigon 70 Plus. Jsem z toho nakupu dost zoufaly. Nemohu uplatnit slevu na dvouletou aktualizaci map. Na strance navigon.com me kod neberou a odesilaji do programu Navigon Fresh, kde v sekci Obchod je Nakupni kosik sedivy a neaktivni a je napis, ze Vase mapy jsou aktualni.
Kdyz jsem se obratil na Support, nejaky odpovidaci robot treti den porad opakuje -
"Slevový kupón pro "FreshMaps" 80% uplatníte pod souborem "Fresh Obchod" v Navigon Fresh. Při otevření Navigon Fresh vyberte země a jazyk a poté zadáte "Fresh Maps" za plnou cenu, vložíte do košíku a uplatněte kupón. Jakmile se cena zredukuje na 19,95 EUR dokončete objednávku. Poté klikněte na "Stážení Mapy a Služby" a provedete download".
A to je to, co nefunguje. Nevim, co s tim, samotny pristroj funguje perfektne, ale slibene aktualizace map po dobu 2 let se slevou asi nebudou. Mam to vratit??
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 23. 9. 2010 20:47

Jen otázka verzi Navigon fresh máš kterou, je to aktuální 3.2.0?
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sewo123 23. 9. 2010 20:58

Vcera jsem to stahoval, 3.2.0. (build 245). Ja to vse popisuji kvuli dalsim zajemcum o Navigon, 40 nebo 70, abychom zjistili, proc to nejde (aplikace slevy). Mimochodem nejak se nam odmlcel mario21, ktery to vlakno zacal a jak jsem to precetl jeste jednou, mel naprosto stejny problem jako ja. Rad bych vedel, jak dopadl. Uz ted ale vim, ze support maji mizerny. Je to skoda, samotna navigace je skvela.
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eki_ 23. 9. 2010 21:27

Nemohlo sa stať, že si tú tvoju navi kúpil pred tebou iný zákazník, použil kód, skopíroval si SD kartu a vrátil navi do obchodu? Potom by mu zostala 2 ročná aktualizácia s navigačným softom (použiteľným v ľubovoľnom WinCE zariadení) a tebe nefunkčný (už použitý) kód. Raz som o tomto čítal v súvislosti s TomTomom.
- TomTom GO 950 Traffic, Navcore 9.430, Europe 890.4222
eki_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sewo123 23. 9. 2010 21:51

Doufam ze ne, koupil jsem to u FotoSkody ve Vodickove ulici a krabice byla zabalena ve folii.
Navic v programu Navigon Fresh vubec nejde FreshShop, je tam pouze informace: "Pro Vas pristroj nejsou momentalnie dostupne zadne aktualizace" a v uvodnim textu Freshshopu me odesilaji s dalsimi nakupy do Navigon.com, kde pri pokusu o uplatneni slevy me odesilaji do Freshshopu v programu Navigon Fresh. Hlava 22 nebo cistej komunismus v praxi. Uz me stvou, zitra to vratim!
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 24. 9. 2010 08:06

Sleva se vzdy uplatnuje v Navigon Fresh to je normalni, jinak problemy se sem tam stavaji, jde to hrave vyresit s podporou Navigonu, takze tak 2 dny mailovani a je pokoj vetsinou ;-)
Navigace - všechny
warhead_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zubr123 24. 9. 2010 08:15

Pokud prošvihneš 30 denní lhůtu, nebo někdo zneužil Tvůj kupon, máš tuto možnost
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.cz/navigon-mobilenavigator-7-symbian-d129447.htm

-- 24. 9. 2010 08:48 --

Já jsem kupoval Navigon již před téměř 2 roky, žádné problémy jsem neměl a tak se ani nepamatuji jak jsem to prováděl. Zkusil jsem proto jak se tam dostanu.
1) Po koupi je nutno navigaci zaregistrovat. Toto nemá nic společného se slevovým kuponem.
2) Jakmile je navigace zaregistrovaná, tak v NavigonFresh kliknu na "Shop Fresh" zobrazí se dotaz, kde zadám svoji mail adresu a heslo, které jsem zadal při registraci. V dalším okně se mě zobrazi nabídka, kde si kliknu na "Koupit nyni" u NAVIGON FreshMaps EU44. V dalším okně "vložit do nákupního košíku". Po odkliknutí se zobrazí seznam co je v košíku s cenou 99 euro a pod tím je kolonka "Uplatnit poukaz". Zde je nutno vyplnit slevový kód a dokončit objednávku.
Zubr123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sewo123 24. 9. 2010 10:03

Vsem dekuji za odpovedi. Pristroj jsem samozrejme registroval, instaloval Navigon Fresh, v nem probehla registrace, aktualizace software, stazeni aktualnich map Q3/2010. Jedine, co nefunguje, je Shop Fresh, neobjevi se nabidka "Koupit nyni". Dovolim si vlozit prvni a druhou obrazovku.

Obrázek

Kdyz kliknu na Fresh Shop vidim toto:
Obrázek

-- 24. 9. 2010 10:58 --

Pred chvili jsem obdrzel od supportu tuto odpoved:

"... děkujeme Vám za e-mail,

Je to proto, aktualizované mapy už máte momentálně na tento typ zařízení, a proto systém neumožnuje Vám si aktivovat ty služby FreshMaps. Tak prosím Vás udržite kupon a kdy budou nové mapy k dispozici pro Váš přístroj zaručíme Vás že budete moci je stáhnout . Omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti."

Tak prece nejsem idiot a chyba byla na jejich strane. Dekuji vsem za snahu mi napomoci.
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 24. 9. 2010 14:31

Jedna malá zajímavost. Já mám NavigonFresh kompletně česky, na Tvých obrázcích vidím, že Ty máš češtinu jen někde.
Zubr123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sewo123 24. 9. 2010 17:21

To je OK, ja jsem to prepnul na anglictinu, kdyz jsem snimal ty obrazovky pro support, aby nemuseli lustit cestinu. Terpve po zaslani tech obrazovek pochopili, ze neco v tom nehraje.

PS. Ale ta posledni obrazovka zustala v cestine, ted jsem na to prisel, proc. V nastavenich lze nastavit jazyk a zeme a kdyz kliknes na FreshShop, objevi se nabidka v jazyce zeme pro danou zem (nemecky pro Nemecko, i kdyz horni lista je treba v cestine, jak byl nastaven jazyk), kdyz jsem prepnul na zem Deutschland, pak jsou v nabidce napr. soubory TMC, ktere pro Cesko nejsou k dispozici.

PSS. Ted se na nemecke strance Navigon Freshshop objevila nabidka Freshmaps EU44. Mam to zkusit??

PSSS. Support rekl, at to zkusim, vse probehlo v poradku, kupon jsem uplatnil a mam k dispozici prislusne mapy. Zubr dekuji za jazykovou poznamku, ta me navedla na reseni.
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mario21 27. 9. 2010 19:29

Ahoj, byl jsem mimo, proto ta odmlka. Se supportem jsem dopadl stejně jak sewo123. Napsali ať zkusím provést zvýhodněný nákup aktualizací "přes jinou zem". Tak jsem zkusil taky to Německo (přes Navigon Fresh). Mapy to nabídlo, slevový kupon zafungoval (sleva se uplatnila). Jenže se mi nepodařilo nákup dokončit. Při ověřování plaby (přes Visa kartu) se Navigon Fresh kousl a zůstala zobrazena hláška "Platba se ověřuje" (něco v tom smyslu). FW na PC byl vypnutý. Ccca po hodině jsem to zrušil. Takže asi nic a vidím to zase na support. sewo123 jak jsi prosím Tě poznal, že nákup byl úspěšný?
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod c4pp4 27. 9. 2010 21:30

Dobrý den, taky se chystám pro 40 plus zakoupit zlevněný balík map EU44 na dva roky, ale ne přes ten program fresh, tam jsem si pouze zřídil účet, ale přímo přes stránky navigonu ve verzi international si zvolím typ přístroje, dám do košíku, zadám slevový kód a na můj účet zaplatím, ještě jsem to nezkoušel, protože čekám na říjen, abych měl jistotu 3. kvartálu za dva roky, odkaz zde... http://www.navigon.com/portal/int/shop/addons/produkt.html?produktFamilieId=15677&produktId=40314

A ještě bych měl jednu věc, omlouvám se, že je to trochu z jiného soudku, chtěl bych vás poprosit o informaci ohledně navigonu 40 plus. V tématu s názvem "Problém s Navigonem 70 Plus" vyjádřil autor mimo jiné i znepokojení nad chováním displeje při mačkání:
Další dotaz mám k displeji (toto je moje první zkušenost s dotykovým displejem), protože když navigaci stisknu z boků, tak v jednom místě se na displeji zobrazí taková skvrna cca 1 cm v průměru. Je to závada nebo běžný jev u těchto displejů.
Tento problém/vlastnost jsem objevil i u svého přístroje 40 plus, při kliknutí prstem na displej (i u krajů), nejlépe vidět na šedém pozadí např. v nastavení, jde přesně uprostřed vidět jakoby vlnící se kolečko, chtěl bych se proto informovat, jestli se to projevuje i u vašeho přístroje nebo je to na reklamaci. Děkuji.

Téma je zde http://forum.navigovat.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1867&t=1118428
c4pp4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mario21 27. 9. 2010 22:05

To c4pp4: Přes ten link co uvádíš, se Ti nejspíš nákup nepodaří uskutečnit. Tedy pokud budeš chtít uplatnit slevový kupon. Zkoušel jsem to taky, ale při zadání slevového kuponu mi vyběhla hláška, že kupon nejde použít a že pro použití kuponu mám provést nákup přes Navigon Fresh. Tam už mi ho to vzalo, ale jak jsem uvedl výše, nákup mi vytuhl u ověřování platby.
Co se týče displeje, teď si neuvědomuju, že by zlobil. Navigaci teď nemám u sebe, takže nevím. Ale je možné i to, že každý jsme jinak "citlivý" na jiné věci...:-)
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sewo123 27. 9. 2010 23:53

mario21 píše: Se supportem jsem dopadl stejně jak sewo123. Napsali ať zkusím provést zvýhodněný nákup aktualizací "přes jinou zem". Tak jsem zkusil taky to Německo (přes Navigon Fresh). Mapy to nabídlo, slevový kupon zafungoval (sleva se uplatnila). Jenže se mi nepodařilo nákup dokončit. Při ověřování plaby (přes Visa kartu) se Navigon Fresh kousl a zůstala zobrazena hláška "Platba se ověřuje" (něco v tom smyslu). FW na PC byl vypnutý. Ccca po hodině jsem to zrušil. Takže asi nic a vidím to zase na support. sewo123 jak jsi prosím Tě poznal, že nákup byl úspěšný?

To byly tak vypjate okamziky, ze si ted presne nepamatuji, mam kartu Visa Electron, proste spolklo to slevovy kupon a v poslednim kroku nemecky oznamilo, ze transakce byla provedena. V zapeti jsem obdrzel cesky e-mail s nasledujicim obsahem:

Děkujeme vám za vaši objednávku u společnosti NAVIGON - http://www.navigon.com
Vaši objednávku jsme obdrželi a zpracujeme ji co nejdříve. Podrobné informace o vaší objednávce jsou uvedeny níže.
váš tým NAVIGON

Dnes prisel dalsi:
Vielen Dank fuer Ihre Bestellung bei NAVIGON.
Ihre aktuelle Rechnung steht fuer Sie im Anhang als PDF-Datei
zur Verfuegung. Wir wuenschen Ihnen viel Spass mit Ihrem NAVIGON Produkt.
Ihr NAVIGON Team

Zda se, ze tam leva ruka nevi, co dela prava. Oni mi psali, ze na ceske strane se neco objevi, az bude Q4/2010, zacatkem roku 2011. Ja jsem radeji zkusil tu nemeckou stranku podle uslovi Besser den Spatz in der Hand als eine Taube auf dem Dach :-)
A povedlo se ..
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod c4pp4 28. 9. 2010 00:41

mario21: díky za informaci a jestli můžu prosit, vzpomeňte si na mě s tím displejem, o citlivosti to nebude určitě, děkuji.
c4pp4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mario21 29. 9. 2010 19:41

c4pp4, máš pravdu vlnící kolečko se objevuje i u mě. Viditelné je nejvíce na šedém pozadí. Díval jsem se i u známého, má starší typ, a je to to samé...
Záleží ale na síle stisku. Při jemném stisku se "kolečko" neobjeví.

sewo123: Sice netuším, co to německé úsloví znamená, ale nákup jsem nakonec také zdárně dokončil. Stejný postup jako Ty.
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sewo123 30. 9. 2010 01:24

mario21 píše:sewo123: Sice netuším, co to německé úsloví znamená, ale nákup jsem nakonec také zdárně dokončil. Stejný postup jako Ty.

Besser den Spatz in der Hand als eine Taube auf dem Dach - Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše :-)
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod c4pp4 30. 9. 2010 08:17

mario21: Mockrát děkuji, že jste si vzpomněl, jen pro upřesnění a hlavně jistotu - objeví se kolečko pouze uprostřed, i když se displej stiskne v jiných místech?
c4pp4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 30. 9. 2010 08:27

inu to co popisujete mi neprijde jako nejaka vada displeje spis jako moc tenky obal navigace, ktery dava displeji moznost se kroutit ;-)
Navigace - všechny
warhead_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mario21 30. 9. 2010 21:56

c4pp4: Ano, objeví se vždy přibližně uprostřed. Ale jak jsem už psal, navigace reaguje i na jemný dotyk a potom se kolečko neobjeví. Jen při silnějším dotyku (i když ten dotyk nemusí být nijak moc silný, aby se zvlnění objevilo)... Takže to bude zřejmě jak píše warhead_cz. Já bych to jako zásadní problém neviděl.
mario21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod c4pp4 1. 10. 2010 21:22

Vzal jsem navigaci, odnesl k prodejci, ten mi řekl, že by to dělat nemělo a vyměnil mi ji za novou.

Doma po rozbalení té další jsem zjistil, že i ta dělá to samé. Srovnal jsem to s kamarádovou 4310, která je naprosto v pořádku a která žádné, jak on říká duchy, nedělala.

Opět jsem to vzal k prodejci, tentokrát to vyřizoval jiný člověk, ani nechtěl vidět srovnání s kamarádovou, začal se smát a přirovnal to k jakoby digitální hře. Vyjádřil obavu, že by to mohla být buď vadná série nebo dokonce něžádoucí vlastnost. Dostal jsem zpět peníze, protože další už skladem nebyla, a jsem opět na začátku.

Chtěl bych dodat, že se to neobjeví při opravdu slabém dotyku, který při běžném používání nelze vyvinout, člověk by se musel soustředit na každý klik, při kterém však není zaručeno, že přístroj naň zareaguje.
c4pp4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 4. 10. 2010 08:01

Treba 7310 to delala v mensi mire taky, takze asi bude nutno pockat na 41 nebo poridit treba 70 :-)
Navigace - všechny
warhead_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marta1 20. 10. 2010 10:35

Zdravím. Chci koupit Navigon 40 plus a ráda bych se od Vás dozvěděla, jak jste s ním spokojeni. Za každý postřeh budu ráda... co se líbí, co nelíbí, navigování, mapy atd... Děkuji. :-)
Marta1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sewo123 23. 10. 2010 23:07

Ja mam 70 plus, prvni dlouha cesta Cesko - Slovinsko a denni popojizdeni po Lublani bez nejmensich problemu, absolutne spokojen, a to nejsem technicky typ.
Proc se ozyvam, v jinem vlaknu na to foru je zminen problem malych fontu, ja jsem si toho vsiml taky, ne vse jsem schopen precist, kdyz myslis na 40 s mensim displejem, problem bude asi jeste vesti - pokud nepatris k Bystrozrakym ^^ .
sewo123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dandisan 26. 6. 2013 19:26

Zdravím, nechci zbytečně zakládat nové téma, tak mé dotazy vložím sem. Od září 2011 mám 40 plus a protože se letos chystáme do chorvatska, chtěl bych zaktualizovat mapy.tzn, že :
1) aktualizace nových map je přes program Navigon Fresh?
2) k čemu je teda pak SW Navigon Sync?
ještě jsem se teda nikde nedočetl, jestli jde vytvořit si mapu dle svých představ např. mapy.cz a pak ji nahrát do své navigace? přes jeden z výše uvedených programů, si myslím
díky předem.
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 27. 6. 2013 07:09

Nemám čas tak jenom ve zkratce-Aktualizace nových map je přes Navigon Fresh-pokud máš na aktualizaci předplatné-jinak si mapy musíš najit na webu...A nahrát do přístroje třeba přes Total Commander.
Navigon sync je prakticky na nic.
Musíš použít pouze orig. mapy-upravené s nečeho jiného nepojedou...
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dandisan 30. 6. 2013 18:26

díky...bohužel předplatné nemám, nicméně jsem na netu našel ke stažení mapy Europe Q1/2013 (stav k 29-3-2013) a už i Q2/213 (k 29.6.2013). Q2 si stáhnu, ale je nutné i Q1? A tím že pamět navigace je 4GB a mapy mají necelý 3GB, tak není nejspíš nutný použít pamětovku, že ano? já si teda projistotu současnou složku "Map" zálohuji do PC, kdyby náhodou nové mapy nefungovaly, at mám co vracet :) díky

a ještě jedna věc, když si uložím načtenou mapu GPS v navagaci do Oblíbených, kde ji pak najdu v PC po připojení navigace přes USB, v jaké složce? at hledám jak hledám nenacházím :(
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 30. 6. 2013 18:56

Mapy stačí Q2.
Oblíbené jsou v tzv. neviditelné části paměti navigace.
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dandisan 30. 6. 2013 19:11

díky za odpověď, a na transfer map Q2 do GPS není nutné použít microSD.
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dandisan 1. 7. 2013 19:24

mapy stažený, rozbalený do jedné složky MAP, a když si dám v Total Commanderovi porovnat soubory nové složky MAP a té současné v navigaci, tak je docela rozdíl. Navigace je 9/2011.
Např.: co je navíc - tak některé mapy evropských států (Kosovo) a dále věci jako BasicPhonemeFetcher, Brunnel_EU, TruckAttributes_EU , Citymodels_EU atd. a to jsou s příponou .nfs. Otázka zní, mám je tam taky ponechat nebo vymáznout? Mně to zní německy a nechci GPS v němčině.
Na druhou starnu tam chybí POICATS.nfs. Co mi radíte?
díky
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 1. 7. 2013 23:54

Klidně ty soubory tam můžeš nechat pokud se vlezou. Poicats.nfs by tam mělo být.
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dandisan 2. 7. 2013 07:37

prvně díky za vysvětlení....takže soubor Poicats.nfs mi radíš překopírovat z původní složky do této nový. Oni to jsou vlastně ty "místa zájmu", takže asi neva že budou z roku 2011. teoreticky si mohu stáhnout z netu nějaký novější POIcats.
Dandisan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 2. 7. 2013 09:38

Starý by měl asi fungovat taky,ale nový by měl být lepší . Máš SZ.
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dandisan 12. 7. 2013 17:28

mapy nahraný do paměti GPS, vešly se tam, ale co je zvláštní, je že mi přijde ta navigace pomalejší (zase na druhou stranu jsou větší)...když dám "Zobrazit mapu"tak se zobrazí včetně vybarvených kontinetů a jejich obrysů + moře a když chci jít zpět do hlavní nabídky, dám šipku doleva a ukáže se mi mapa evropy jen v obrysech s bílým podkladem a nedostanu se hned do hlavního menu. Musím znova dát tu šipku doleva, pak tam teprve jsem...ty původní mapy to nedělaly :( co to zas je?? díky
Dandisan
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor