Pěší navigace - problem

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod gigon 20. 8. 2010 11:02

Ahoj :-) , po jednom pokusu s navigaci (PNA serie 1410), jsem pouzil back up (uplne ten prvni, ktery jsem udelal - po prvnim pripojeni k PC). Vse funguje jak ma, ale ted neni funkce Pěší navigace - proste neni v seznamu. :hm Zkousel jsem i dalsi back up a nic. :roll: Da se to nejak napravit? Diky
gigon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 20. 8. 2010 12:58

Zkusil jsi provést HW reset ? Já mám typ Navigon 4310. U ní se to provede dlouhým stiskem zapínacího tlačítka, pokud je navigace vypnutá. U tohoto typu to asi bude stejné.
Pokud to nevíš tak funkce tlačítka On-Off jsou
1) Zapnutá navigaca + krátký stisk (asi 1 sec) = uspání navigace (powerdown)
2) Zapnutá navigaca + dlouhý stisk (víc jak asi 5 sec) = vypnutí navigace
3) Vypnutá navigace + krátký stisk = probuzení nebo zapnutí
4) Vypnutá navigace + hodně dlouhý stisk (asi vic jak 10 sec) = HW reset.

HWReset uvede systém a konfigurační registry do výrobního stavu. Zbytek, tj. navigační SW jsi obnovil backupem.
Otázkou je, zda jsi neudělal nějakou chybu při backupu. Vyzkoušej případně i přímé překopírování celého adresáře Navigon ze zalohy do navigace.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod gigon 20. 8. 2010 16:10

Diky za odpoved :-), reset jsem jeste nezkousel, nechci ztratit ulozene adresy - nevim jestli jsou ulozene v zaloze... Take nevim jak je pripadne exportovat... :-[ Jde to? Jinak jsem zkousel copy-paste a nic. :roll: V nastaveni je take reset - je to to same jako pomoci tlacitka? :hm: Diky
gigon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 20. 8. 2010 23:06

Nevím, zda to u těchto nových typů nezměnili. U mě je to tak, že nastavení navigačního programu, uložená trasy a oblíbené (adresy) jsou uloženy v samostatném oddílu, který se jmenuje -"NM Settings". Tento adresář je neviditelný z PC a zálohuje se jen soubor s nastavením. HW reset tento adresář obnoví do výchozího stavu. Je to řešené pitomě, protože se tím smažou oblíbené a trasy. Jde to ale snadno změnit tím, že se přesměruje ukládání do adresáře viditelného z PC.
Změna se provede v souboru "ApplicationSettingsPathes.xml" který je v adresáři "Navigon\Settings"

Před úpravou:
<Favorites>/MN Settings/Favorites.store</Favorites>
<Routes>
<Path User="writable">/MN Settings/Routes</Path>

Po úpravě:
<Favorites>/My Flash Disk/MN Settings/Favorites/Favorites.store</Favorites>
<Routes>
<Path User="writable">/My Flash Disk/MN Settings/Routes</Path>

Po této úpravě jsou ukládány:
oblíbené trasy do: /My Flash Disk/MN Settings/Routes
oblíbené body do: /My Flash Disk/MN Settings/Favorites

Adresář "My Flash Disk" je z PC viditelný jako adresář "NAVIGON" a je to interní Flash paměť. Cílový adresář samozřejmě může být libovolný. Ještě pro informaci. Karta je z PC viditelná jako "NAVIGONSD" a z navigace "Storage Cards".
Já to dělám jinak. Používám unlock, díky kterému se navigace chová podobně jako PDA. Adresář NM Settings zálohuji prostým překopírováním pomocí TotalCommandera.
Ty máš dvě možnosti jak zazálohovat oblíbené a trasy.
1) Opsat si souřadnice a po restartu je znovu naklapat do navigace
2) Použít nějaký unlock. Stačí jen program TotalCommander pro PNA. Soubor cecmd.exe přejmenuješ na UpdateME.exe a ten nakopíruješ na kartu případně přímo do interní paměti v navigaci. Po zapnutí napájení nebo restartu naběhne TotalCommander. Pokud nevíš, kde sehnat nějaký unlock, pošli mi adresu a já Ti nějaký pošlu.
Dalším otázkám nerozumím. V mojí navigaci v nastavení žádný reset není. Nevím, co u Tebe znamená copy-paste. To jsi přetahoval nějaké soubory ?
Navigace obvykle mívají schované tlačítko reset (u Navigonu je na dolní hraně). Tím se žádné soubory nemění, jen se restartuje procesor.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod gigon 1. 9. 2010 10:49

Ahoj :-), dekuji za vycerpavajici odpoved. Az ted mam cas na navigaci - dnes zkusim ten reset. ;-) Jinak copy-paste jsem myslel to prime prekopirovani adresare Navigon ze zalohy. :-)

Tady je reset v nastaveni pristorje:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
gigon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 1. 9. 2010 21:12

Jo tak na toto tlačítko jsem zapoměl. Nepoužívám ho, protože je pro mě zbytečné. Obnovuje jen adresář NMSettings a protože mám tento adresář přesunutý do My Flash Disk, tak ho v případě potřeby obnovuji překopírováním ze zálohy. Pokud něco zkoním, tak používám HW reset. Ten navíc obnovuje i systémové registry, kalibraci displeje a funguje i pokud to zkoním tak totálně, že navigace nenaběhne. Navíc díky odsunu oblíbených a tras (viz můj předchozí příspěvek) se HW resetem tyto nezlikvidují. V každém případě tedy doporučuji pohrát si se souborem "ApplicationSettingsPathes.xml"
Jinak rozdíl mezi prostým překpírováním ze zálohy a funkcí backup je, že funkce backup obnoví i soubor usersettings.xml z normálně neviditelného adresáře NM Settings.
.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod gigon 2. 9. 2010 00:29

Ahoj :-) , zkusil jsem reset pomoci tlacitka v nastaveni a problem byl vyresen ;-) , pak jsem zkusil i ten HW reset - abych videl jak to funguje :lol: ... Jeste jednou dekuji za rady, zkusim jsi s tim pohrat...
gigon
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků