Kúpa navigácie NAVIGON

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cholem 13. 7. 2010 11:00

Zdravím. Chcem kúpiť nejakú navigáciu značky NAVIGON. Cenovo maximálne tak do 160€ (4100CZK). Uvažujem na niektorou s týchto: 3300 Max / 3310 Max / 4310. Ktorú z nich by som mal kúpiť? Prípadne ponúknite nejakú inú v tej cene, lebo ja sa v tom vôbec nevyznám, ktorá je aká, dobrá, zlá a pod. Za rady Vám vopred Ďakujem.
cholem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 7. 2010 16:58

Tyhlejsou podobné funkcema-jen které mají na konci 10 tam jsou mapy celé Evropy.Osobně by jsem z těchto volil tu levnější což by měla být 3310 nebo s omezenýma mapama 3300.
Naposledy upravil anonymni dne 13. 7. 2010 18:28, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 13. 7. 2010 17:53

inu za tu cenu? v tom pripade navon n480C s igo8 pro navigacne narocne uzivatele nebo n480 s Primo pro vsechny ostatni. pokud je pozadavek na pritomnost tmc, u navonu se objevi modely s tmc az za cas.

obe 480ky nabizi navigacne vic funkci. hw je prumer, navigon ma asi lepsi. ale hw nejezdi, pokud neni smejd.

-- 13 črc 2010 18:56 --

a dulezita vec: jeste loni se do navigonu velmi blbe skrz program placeny treti strany, nahravaly komunitni radary a poi. dnes nevim, mam pocit ze takto nevyhoda uz neni dle poi.cz ale nejsu si jisty jak to dnes funguje.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 7. 2010 18:25

Já teda nevím, ale uváděné Navony jsou za podobný peníz jako Navigon 3300-4300 a navíc nemají RDS.To se mě nějak výhodné nezdá...
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 13. 7. 2010 22:13

ano v tuto chvili letmym pohledem objektivne ano. tmc je uzitecne fajne vec, zel v cechach jak nekdo psal, duverovat 1/10 zprav. objektivne Navon s Primo a zejmena s Igo8 nabizi vic navigacnich funkci. a to i detailu, jako treba ze naplanova trasa zustane ulozena i po vypnuti (navigon myslim! nema), s nocnim rezimem samocine snizi jas display aby neoslnoval, hlavne ted sem si vzpomnel: navon ma qwerty klavesnici a ne abcd kriplovksou jako navigon na ktere se neda psat kdyz to neni jako na pocitaci ale tlacitka podle abededy, .... pro narocne navigacni pozadavky zadadne doporucju navon s igo8. hlavne prace s mapou je velmi rozsahla. cokoliv lze naplanovat nebo upravit jakkoliv na trase. to ani Primo neumi! :( ale nabidky trhu jinak chapete spravne.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 7. 2010 07:30

To audis:ono skutečně to RDS u nás za moc nestojí.Jinak co se týče trasy při vypnutí a změny jasu denní-noční to je i u Navigonu.Samozřejmě dalších funkcí má Igo o dost víc.Jinak u Navigonu je výhoda, že je to velká firma a aktualizace tj.mapy vydává pro všechny novější navigace stejné-tj.mapy pro nejnovější řadu N70 jdou použít i pro všechny Navigony s sw.řady 7.Což znamená, že člověk nemusí mět strach že po 2 letech už vůbec nezežene aktuální mapy.Takže ať už officiálně nebo neof.má člověk prakticky jistotu nejnovějších map dokud navigací neztratí nebo nevyhodí atd.
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 14. 7. 2010 09:54

ad aktualizace: samozrejme, stejne jako navon, garmin, tomtom.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cholem 14. 7. 2010 10:20

Aha, takže už som to trochu pochopil, vďaka.

Pozeral som na alze a tam do mojej ceny spadajú ešte tieto dve zariadenie:

http://www.alza.sk/navigon-4350-d129272.htm

http://www.alza.sk/navon-n480-d173296.htm

Takže asi kúpim nakoniec niektoré s týchto dvoch, lebo z alzy to budem mať za lacnejšie.
cholem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 14. 7. 2010 11:27

ten navon doporucuju koupit na entershop.cz. ceny nemaji spatne, prodavaci poradi, jejich poprodejni podpora a kvuli nejnovejsim mapam v baleni + zaruce nejnovejsich map. nevim nakolik toto vse poskytuje alza, ale i kdyby byl cenove rozdil treba tri stovky v neprospech enteru, rozhodne bych koupil na enteru. maji tam take navigony.

obecne bych doporucil ten Navon, ale mit tmc se muze hodit. ja ho mam, denne overuju ze je na nic ale stejne sem za nej rad. ale ja mam igo8 i tmc.

takze bud pockat na navon s tmc nebo dilema a vyber si sam.

obecne bych vybiral mezi garminem a navonem, protoze mj. oba maji, resp. navon ma v baleni nebo muze dokoupit, v CR kompletni databazi cisel popisnych. a to je moc uzitecna vec. navigon nema. ale ted pry s novymi mapami navteq by mit mel, ale nejsu si jisty!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 7. 2010 15:36

No zkrátka stejně velký NONAME Navon je za ty samé peníze jako značkový Navigon při stejném pokrytí států a Navonu chybí RDS.Není to divné-když navíc Navigon má jeden s nejlepších hardwerů? CR kompletni databaze cisel popisnych je sice pěkná věc, ale dá se očekávat, že velice brzy bude u všech map.Sice jsem nepochopil k čemu je komu důležitá samozřejmě kromě lidí co rozvážejí např.balíky.Když náhodou k někomu jedu kde jsem předtím nebyl/a není tam pokrytí čísel/ spustím PC a na webu jsou u map perfektní databáze čísel-opíši souřadnice a klepnu do navigace.Jedna adresa zhruba minuta-zatím jsem to potřeboval párkrát-nejsem pošťák... :D :D
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 14. 7. 2010 17:22

ad cisla 0popisna: no jak myslis no. pointa je v tom, ze nejsi omezeny a ze obcas ani ten pocitac nepotrebujes, navic pokud ho nemas zrovna k dispozici.

jestli to budou mit casem vsichni, no snad jo no. ale dnes to maji uz tri znacky, takze je slusny vyber a bez cisel uz bych nevybiral.

ze navigon je znackova masina je pravda, ale dle testu obcas divne routuje. tohle vse u navonu neni. za jedny penize si s navonem dobrovolne pripadne nekomlikuji zivot.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 7. 2010 20:27

No občas divně routují všechny navigace-stačí si pročíst diskuze o kterékoliv značce.Že by byl zrovna Navon s Igo výjimkou nevěřím.A na neznačkovou navigaci je prostě drahý.
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 14. 7. 2010 20:51

navon na poloznackovou navigaci neni drahy. to je navigon mezi proflaknutymi masinami ma nektere za peknou cenu. a to je samozerjme dobre. to, ze routuje divne, cerpam z nekolika testu. od tech samych lidi si na divne routovani u igo testeri nestezovali. proto jsem to psal. (napr. v jednom testu " pri sjeti z trasy mermomoci se snazI navest zpet na puvodni naplanovanou, misto aby opet prepocital dle aktualni pozice a parametru. ".

-- 14 črc 2010 21:57 --

navon bych nenazyval dnes uz nonamem. u nas na trhu je jiz nekolik let, ma slusny hw, velmi dobry navigacni sw, podprora vyrobce lepssi (az 12 mesicni zaruka novych map po koupi, moznost koupit "pujceni mapy na par mesicu za malou cenu pro obcasne cesty do urcitych zemi uzivatele", ) nez u proflaknutych znacek. tak opatrne s tim pojmenovanim.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 15. 7. 2010 08:35

Ad Audis. Zajímalo by mě, zda jsi kromě svého zamilovaného iGO8 zkoušel i jiné navigace a konkrétně i Navigona, kterého tak haníš.
Já používám nejčastěji Navigon a občas jezdím i pomocí TomTom, iGO8, Amigo, zkoušel jsem i Sygic a iGO-Primo. Z praxe vím, že žádná navigace není ideální, každá občas navrhuje nelogické trasy, každá občas vede do jednosměrky apod, ale každá dovede do cíle.
Zde se srovnává Navigon 4350 a Navon N480. Souhlasím s Paulz.
Navigon je značková mašinka proti skoro noname Navonu
Navigon má lepší a elegantnější HW a navíc má TMC a BlueToot
Navigační SW v navigonech je elegantnější a propracovanější něž v Primo.
Primo je novinka, takže lze očekávat řadu problémů.
Většina prodejců nabízí k 4350 2 letou aktualizaci map zdarma a v horším případě nabízí slevový kupon, kdy cena vychází cca 500 Kč. Plná cena je 99 euro.
V navonech je 1 letá aktualizace map za 99USD (naviextras.com).
Je pravda, že v Navigonech zatím není plné pokrytí čísel popisných.
V Navigonech je vynikající funkce MyRoutes kdy se pro zadaný typ navrhnou 3 různé trasy a to velice rychle. Většinou si z nich vyberu vyhovující. Funkci plánování trasy používám jen výjimečně. V Primo se navrhne jen jedna trasa, trvá to dlouho a při mých pokusech vždy blbě. Přitom funkce plánování trasy je v Primo horší a pomalejší. V Primo jsem dále nenašel zadávání pozice GPS souřadnicemi. Toto jsou ale základní funkce, které používá každý a před každou jízdou. Proti tomu navigace na čísla popisná použije normální člověk jen výjimečně.
Je pravda, že v navigonech nejde snadno dohrávat vlastní POI, ale jejich databáze je tak obsáhlá, že jsem vždy našel co jsem hledal. Přesněji je to tak, že bez dopňkového SW (poiWarner) lze dohrávat vlastní POI, ale jen do jedné složky bez možnosti třídění
Skutečně nechápů, proč Audis tak vehementě prosazuje Navona. Tato volba má význam jen pro někoho, kdo se okamžitě neobejde bez navigace na čísla popisná, jinak je tato volba pitomost.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod audis 15. 7. 2010 11:34

audis prosazuje navona, protoze za dane prachy nabizi nejvic.

audis zkousel vechny jmenovane a k tomi jeste kkratce ndrive a dlouze Copilot.

ano akt. rocni navonu stoji cca 80 eur. lze dokoupit i jednotlive staty.

tri planovane trasy a zadani souradnice gps ma Primo taky.

komunitni poi, radary a cisla popisna, kdo nezkusil, neuveri. komunitni jsou obsahlejsi, RESP. HLAVNE lze mit specificke kategorie (napr. druha svetova valka, prameny pramenite vody... je dost zajimavych kategorii na poi.cz) a HLAVNE PRESNEJSI A AKTUALNEJSI. pouzivam ofic poi i komunitni a tak to vidim!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků