Navigon 2410 - zmatené navigování

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ilcas 16. 6. 2010 13:55

Mám tuto navigaci asi půl roku a při testování "kolem baráku" se zdálo vše v nejlepším pořádku.
Minulý týden jsem ovšem vyrazil na D1 do Prahy na letiště a co to předvádělo po cestě byla síla. Během jízdy po dálnici mně najednou zahlásila : "Při nejbližší příležitosti se otočte do protisměru." Nebo: "Zajel jste do slepé ulice" atd. Prostě děsné zrůdnosti.. A to na 150 kilometrech několikrát. A pak po Praze to bylo podobné... Tudíž pro neznalého cesty, by to bylo naprosto nepoužitelné...Pak jsem si všimnul, že v té době,kdy to hlásilo ty nesmysly, byla šipka vždy mimo trasu, někde bokem .. A tak jsem se chtěl zeptat zda-li je toto u těchto navigací normální jev, nebo je to vadným kusem?? Je v záruce, takže by to neměl být problém, pokud je to tedy chyba hardware.... Mapy jsem pak přes oficiální software upgadoval na 2Q/2010, ale to nepomohlo, stále to hlásí místy naprosté nesmysly... Díky za jakoukoliv radu..
ilcas
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 6. 2010 14:20

Normální to určitě není, kolem baráku jsi to taky testoval ve stejném autě?
anonymni

Odeslat příspěvekod ilcas 16. 6. 2010 17:00

Jasně. To jsem jezdil po okolí a zdálo se mně to v naprosté pohodě. Ale jen tak asi 20 km.
ilcas
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 6. 2010 19:03

Ještě to může být extrémním počasím, bouřka atd.Ale pravdu řečeno jezdím s navigací velice dlouho, ale aby se zmátla pokud je již aspoň chvíli v provozu jsem ještě myslím nezažil.Pokud je natvrdo vypnutá tak jistou chvíli po zapnutí může být určitá odchylka od správného místa-ale to se bleskově spraví.To chce vyzkoušet znovu a pokud se to bude opakovat reklamovat.
anonymni

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 6. 2010 19:26

No zalezi na tom jak mas nastaveni navigovani/tras ale navigona jsem mel a obcas delal pekny vylomeniny.
Je to asi takhle,navigony a garminy pouzivaji mapove podklady od Navteq ktery se ohledne pokryti ve vychodni evrope hodne zlepsi a dohnal ba predcil telatlas ale stale ma nektere silnice spatne nebo vubec oznacene/roztridene a pak te to vede "klikate" nebo hazi po polnich cestachci mezi domy uzkou ulickou kde jen tak tak projede motocykl....mel jsem i Mio a tomTom ktere maji podkaldy od Teleatlasu a s timto jsem se setkal velmi zridka snad jdnou dvakrat....vyrobce navigace za to nemuze,chyba je na strane navtequ bohuzel....fora jsou toho plna a je to velmi znama vec....ostatnui myslim jen potvrdi co jsem napsal.

Vyrobce podkladu pokud si pozorne prectes ELUA nekde v navigaci a i vyrobce HW se zrika uplne vseho vcetne presnosti mapovych dat a durazne pozornuje spolehat se predevsim na sebe,navigaci brat jen jako pomocnika a ridit se dle prwedpisu ci znacek....neodpovida vubec za nic jen to ze si na sva bedra bere 2letou zaruku na hardware vubec nic vic.....tyka se to vsech TT,garmin,MIO,Navigon,Dynavix,Becker,VDO, a dalsich par noName ktere jedou na iGO ci AmiGIO treba Navon ten ale myslim pouziva mapy od teleatlasu...audis by to vedel úpresneji ten na ne neda dopustit a celkem mu verim....navony nabizi od kazdeho trochu a vyborne mapove podklady a v pripade AmiGO skvelou a oproti iGO maximalne jednoduchou nav. aplikaci za smesnou cenu vc. HW. :-) :-) ;-) ;-) ;-)
Cheetah007

Odeslat příspěvekod vilik 17. 6. 2010 04:59

TomTom taky občas "jede" po poli cca 100 m od silnice. Typický příklad byla silnice R6 u Ruzyně. Tam byla chyba v mapě. Teď je to opravené. Ale občas se s tím setkám i v úsecích, kde to nikdy neudělalo. Řekl bych, že je to chyba v příjmu satelitů, protože v ten moment spadne počet přijímaných satelitů na 3, což je málo a navigace je zmatená. A to třeba i za krásného počasí. :oops: Stejné to může být v husté zástavbě, nebo v lese. Má na to vliv dost faktorů. Od citlivosti přijímače až po propustnost skla auta.

Nechci tu vyvolat flame, upozorňuji, že nejsem z těch, co za každým rohem vidí špióna, ale občas mě napadne myšlenka, jestli v tom nemají prsty amíci, protože rozhodit GPS signál dovedou a dělají to. Jen nevím, proč by to dělali zrovna v ČR. :D
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 17. 6. 2010 07:40

tazatel:
obcas se stane, ze dle gps jsem par metru, desitek metru od skutecne polohy. ale do nekolika vterin se to spravi. ale fakt jen obcas. treba jednou za 200 km. pokud ti to dela mnohem casteji, reklamace. predpoklada se auto s nepokovenymi skly pro testovani.

-- 17 čer 2010 08:42 --

to co jsi popisoval, jak jsem to pochopil, normalni rozhodne neni. moje navi pri prujezdu prahou napric i mezi domy si takto nezablbne ani jednou.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilcas 17. 6. 2010 07:54

Díky za reakce... Tato situace,kterou popisuji, byla minulý pátek, to bylo kolem 30°C, nebe bez mráčků... A auto, normální Oktávka...A jel jsem po dálnici D1 z Jihlavy do Prahy, tak předpokládám, že tam by měly být mapové podklady asi celkem seriozní. A po cestě tam a pak zpět jsem tyto nesmyslné hlášky slyšel asi tak 6x... A v Praze také, tuším, že na Jižní spojce mně to navíc ještě sdělilo, že jsem zajel do slepé ulice.. No, myslel jsem si, protože tato navigace nebyla drahá, že je tam něco ošizené...Ale mapové podklady by měly být i stejné i v těch dražších, že? Zkusím to tedy s reklamací, ale nevím, jestli pro prodejce bude dostatečný důvod, že to zmateně naviguje... Ještě mne napadá, že by mohlo občas vypadávat satelitní spojení a tím pádem,než si navigace zase upřesní polohu, tak může hlásit ty nesmysly..
ilcas
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 6. 2010 09:46

Cheetah007 píše:No zalezi na tom jak mas nastaveni navigovani/tras ale navigona jsem mel a obcas delal pekny vylomeniny.
Je to asi takhle,navigony a garminy pouzivaji mapove podklady od Navteq ktery se ohledne pokryti ve vychodni evrope hodne zlepsi a dohnal ba predcil telatlas ale stale ma nektere silnice spatne nebo vubec oznacene/roztridene a pak te to vede "klikate" nebo hazi po polnich cestachci mezi domy uzkou ulickou kde jen tak tak projede motocykl....mel jsem i Mio a tomTom ktere maji podkaldy od Teleatlasu a s timto jsem se setkal velmi zridka snad jdnou dvakrat....vyrobce navigace za to nemuze,chyba je na strane navtequ bohuzel....fora jsou toho plna a je to velmi znama vec....ostatnui myslim jen potvrdi co jsem napsal.

Já teda takové problémy s Navigonem nemám-ovšem nenastavuji nejkratší trasu a mám zaškrtnuto vyhýbat se místním komunikacím.Pokud se tyhle 2 volby nechají tak je to občas sranda-Navteq má v mapach všechny cesty i cestičky.Jinak při nastavené nejkratší cestě je to obdobné i u Tomtomu a to má mapy Teleatlas.Kolikrát jsme se museli otáčet cestou ze Znojma domů kdy kamarád nastavil u Tomtoma nejkratší cestu-dokonce jsme vjeli i dovnitř zemědělského družstva-samozřejmě ne průjezdného... :D
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 17. 6. 2010 10:36

je treba rozlisit dve veci:
1) vadny gps prijimac, cili sipka s vlasstni pozici poskakujeo nekolik desitek i stovek metru, chvili ukazuje ze jsem nekde uplne jinde. to jsem pochopil, ze je ta vada. reklamace oprava
2) jestli sipka vzdy ukazuje spravnou polohu a jen to blbe naviguje, to je bud obcas vlastnost navigonu nebo vada v sw. reklamace snad ok

ja ted teda nechapu, jak se tvoje nespokojenost projevuje. vic neporadim.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilcas 17. 6. 2010 12:33

Ten bod 1) je správně.. Tak jsem to myslel.. Zkusím reklamaci..
ilcas
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 17. 6. 2010 15:14

PaulZ píše:Jinak při nastavené nejkratší cestě je to obdobné i u Tomtomu a to má mapy Teleatlas.Kolikrát jsme se museli otáčet cestou ze Znojma domů kdy kamarád nastavil u Tomtoma nejkratší cestu-dokonce jsme vjeli i dovnitř zemědělského družstva-samozřejmě ne průjezdného... :D

No pokud dáš nejkratší cesta, tak to vypočítá skutečně nejkratší, třeba přes chmelnici. :D
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 17. 6. 2010 16:10

ale prdlajs.

nekratší trasu spočítá skutečně nejkratší z typů silnic (dálnice, nesjízdné, apod. a dále offroad mod, pěšší mod, ignorovat jednosměrky, nejrachlejší, nekratší, kompromis), které se mají akceptovat, což se volí v menu které akceptovat a které ne. a v závislosti na tom, které silnice s emají použít a zvoleném modu, vypočíta.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 17. 6. 2010 18:28

No jistě. Samozřejmě, že záleží na typu silnic, které jsou povoleny. A pokud všechny, tak po polňačce přes chmelnici.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 6. 2010 18:47

audis píše:ale prdlajs.

nekratší trasu spočítá skutečně nejkratší z typů silnic (dálnice, nesjízdné, apod. a dále offroad mod, pěšší mod, ignorovat jednosměrky, nejrachlejší, nekratší, kompromis), které se mají akceptovat, což se volí v menu které akceptovat a které ne. a v závislosti na tom, které silnice s emají použít a zvoleném modu, vypočíta.

Jenomže všechno záleží jak jsou informace o nejnižších typech silnic nebo cest pravdivé-a v tom jsou problémy u Navtegu i Teleatlasu.Nevýhoda nebo výhoda Navtegu je v tom, že tam jsou skutečně všechny cesty i cestičky-základ je prý braný přímo se satelitů, samozřejmě pokud to nikdo nezkontroluje přímo na místě občas dochází k humorným situacím. :D :D
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků