Navigon 2410 - zmatené navigování

O přenosných navigacích Navigon, případně softwaru stejné značky

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod ilcas 16. 6. 2010 14:55

Mám tuto navigaci asi půl roku a při testování "kolem baráku" se zdálo vše v nejlepším pořádku.
Minulý týden jsem ovšem vyrazil na D1 do Prahy na letiště a co to předvádělo po cestě byla síla. Během jízdy po dálnici mně najednou zahlásila : "Při nejbližší příležitosti se otočte do protisměru." Nebo: "Zajel jste do slepé ulice" atd. Prostě děsné zrůdnosti.. A to na 150 kilometrech několikrát. A pak po Praze to bylo podobné... Tudíž pro neznalého cesty, by to bylo naprosto nepoužitelné...Pak jsem si všimnul, že v té době,kdy to hlásilo ty nesmysly, byla šipka vždy mimo trasu, někde bokem .. A tak jsem se chtěl zeptat zda-li je toto u těchto navigací normální jev, nebo je to vadným kusem?? Je v záruce, takže by to neměl být problém, pokud je to tedy chyba hardware.... Mapy jsem pak přes oficiální software upgadoval na 2Q/2010, ale to nepomohlo, stále to hlásí místy naprosté nesmysly... Díky za jakoukoliv radu..
ilcas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 16. 6. 2010 15:20

Normální to určitě není, kolem baráku jsi to taky testoval ve stejném autě?
308 SW 1.6 e HDI 84 kw Active+ 2013
Fabie combi Creation 1.2 47 2003
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilcas 16. 6. 2010 18:00

Jasně. To jsem jezdil po okolí a zdálo se mně to v naprosté pohodě. Ale jen tak asi 20 km.
ilcas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 16. 6. 2010 20:03

Ještě to může být extrémním počasím, bouřka atd.Ale pravdu řečeno jezdím s navigací velice dlouho, ale aby se zmátla pokud je již aspoň chvíli v provozu jsem ještě myslím nezažil.Pokud je natvrdo vypnutá tak jistou chvíli po zapnutí může být určitá odchylka od správného místa-ale to se bleskově spraví.To chce vyzkoušet znovu a pokud se to bude opakovat reklamovat.
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 6. 2010 20:26

No zalezi na tom jak mas nastaveni navigovani/tras ale navigona jsem mel a obcas delal pekny vylomeniny.
Je to asi takhle,navigony a garminy pouzivaji mapove podklady od Navteq ktery se ohledne pokryti ve vychodni evrope hodne zlepsi a dohnal ba predcil telatlas ale stale ma nektere silnice spatne nebo vubec oznacene/roztridene a pak te to vede "klikate" nebo hazi po polnich cestachci mezi domy uzkou ulickou kde jen tak tak projede motocykl....mel jsem i Mio a tomTom ktere maji podkaldy od Teleatlasu a s timto jsem se setkal velmi zridka snad jdnou dvakrat....vyrobce navigace za to nemuze,chyba je na strane navtequ bohuzel....fora jsou toho plna a je to velmi znama vec....ostatnui myslim jen potvrdi co jsem napsal.

Vyrobce podkladu pokud si pozorne prectes ELUA nekde v navigaci a i vyrobce HW se zrika uplne vseho vcetne presnosti mapovych dat a durazne pozornuje spolehat se predevsim na sebe,navigaci brat jen jako pomocnika a ridit se dle prwedpisu ci znacek....neodpovida vubec za nic jen to ze si na sva bedra bere 2letou zaruku na hardware vubec nic vic.....tyka se to vsech TT,garmin,MIO,Navigon,Dynavix,Becker,VDO, a dalsich par noName ktere jedou na iGO ci AmiGIO treba Navon ten ale myslim pouziva mapy od teleatlasu...audis by to vedel úpresneji ten na ne neda dopustit a celkem mu verim....navony nabizi od kazdeho trochu a vyborne mapove podklady a v pripade AmiGO skvelou a oproti iGO maximalne jednoduchou nav. aplikaci za smesnou cenu vc. HW. :-) :-) ;-) ;-) ;-)
Cheetah007

Odeslat příspěvekod vilik 17. 6. 2010 05:59

TomTom taky občas "jede" po poli cca 100 m od silnice. Typický příklad byla silnice R6 u Ruzyně. Tam byla chyba v mapě. Teď je to opravené. Ale občas se s tím setkám i v úsecích, kde to nikdy neudělalo. Řekl bych, že je to chyba v příjmu satelitů, protože v ten moment spadne počet přijímaných satelitů na 3, což je málo a navigace je zmatená. A to třeba i za krásného počasí. :oops: Stejné to může být v husté zástavbě, nebo v lese. Má na to vliv dost faktorů. Od citlivosti přijímače až po propustnost skla auta.

Nechci tu vyvolat flame, upozorňuji, že nejsem z těch, co za každým rohem vidí špióna, ale občas mě napadne myšlenka, jestli v tom nemají prsty amíci, protože rozhodit GPS signál dovedou a dělají to. Jen nevím, proč by to dělali zrovna v ČR. :D
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 17. 6. 2010 08:40

tazatel:
obcas se stane, ze dle gps jsem par metru, desitek metru od skutecne polohy. ale do nekolika vterin se to spravi. ale fakt jen obcas. treba jednou za 200 km. pokud ti to dela mnohem casteji, reklamace. predpoklada se auto s nepokovenymi skly pro testovani.

-- 17 čer 2010 08:42 --

to co jsi popisoval, jak jsem to pochopil, normalni rozhodne neni. moje navi pri prujezdu prahou napric i mezi domy si takto nezablbne ani jednou.
Obecní policista: "to je jako sranda?" Nezletilý (v doprovodu zletil. osoby): "ne, to je sociologický experiment." Obecní policista: "vaše občanské průkazy!"
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilcas 17. 6. 2010 08:54

Díky za reakce... Tato situace,kterou popisuji, byla minulý pátek, to bylo kolem 30°C, nebe bez mráčků... A auto, normální Oktávka...A jel jsem po dálnici D1 z Jihlavy do Prahy, tak předpokládám, že tam by měly být mapové podklady asi celkem seriozní. A po cestě tam a pak zpět jsem tyto nesmyslné hlášky slyšel asi tak 6x... A v Praze také, tuším, že na Jižní spojce mně to navíc ještě sdělilo, že jsem zajel do slepé ulice.. No, myslel jsem si, protože tato navigace nebyla drahá, že je tam něco ošizené...Ale mapové podklady by měly být i stejné i v těch dražších, že? Zkusím to tedy s reklamací, ale nevím, jestli pro prodejce bude dostatečný důvod, že to zmateně naviguje... Ještě mne napadá, že by mohlo občas vypadávat satelitní spojení a tím pádem,než si navigace zase upřesní polohu, tak může hlásit ty nesmysly..
ilcas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 17. 6. 2010 10:46

Cheetah007 píše:No zalezi na tom jak mas nastaveni navigovani/tras ale navigona jsem mel a obcas delal pekny vylomeniny.
Je to asi takhle,navigony a garminy pouzivaji mapove podklady od Navteq ktery se ohledne pokryti ve vychodni evrope hodne zlepsi a dohnal ba predcil telatlas ale stale ma nektere silnice spatne nebo vubec oznacene/roztridene a pak te to vede "klikate" nebo hazi po polnich cestachci mezi domy uzkou ulickou kde jen tak tak projede motocykl....mel jsem i Mio a tomTom ktere maji podkaldy od Teleatlasu a s timto jsem se setkal velmi zridka snad jdnou dvakrat....vyrobce navigace za to nemuze,chyba je na strane navtequ bohuzel....fora jsou toho plna a je to velmi znama vec....ostatnui myslim jen potvrdi co jsem napsal.

Já teda takové problémy s Navigonem nemám-ovšem nenastavuji nejkratší trasu a mám zaškrtnuto vyhýbat se místním komunikacím.Pokud se tyhle 2 volby nechají tak je to občas sranda-Navteq má v mapach všechny cesty i cestičky.Jinak při nastavené nejkratší cestě je to obdobné i u Tomtomu a to má mapy Teleatlas.Kolikrát jsme se museli otáčet cestou ze Znojma domů kdy kamarád nastavil u Tomtoma nejkratší cestu-dokonce jsme vjeli i dovnitř zemědělského družstva-samozřejmě ne průjezdného... :D
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 17. 6. 2010 11:36

je treba rozlisit dve veci:
1) vadny gps prijimac, cili sipka s vlasstni pozici poskakujeo nekolik desitek i stovek metru, chvili ukazuje ze jsem nekde uplne jinde. to jsem pochopil, ze je ta vada. reklamace oprava
2) jestli sipka vzdy ukazuje spravnou polohu a jen to blbe naviguje, to je bud obcas vlastnost navigonu nebo vada v sw. reklamace snad ok

ja ted teda nechapu, jak se tvoje nespokojenost projevuje. vic neporadim.
Obecní policista: "to je jako sranda?" Nezletilý (v doprovodu zletil. osoby): "ne, to je sociologický experiment." Obecní policista: "vaše občanské průkazy!"
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilcas 17. 6. 2010 13:33

Ten bod 1) je správně.. Tak jsem to myslel.. Zkusím reklamaci..
ilcas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 17. 6. 2010 16:14

PaulZ píše:Jinak při nastavené nejkratší cestě je to obdobné i u Tomtomu a to má mapy Teleatlas.Kolikrát jsme se museli otáčet cestou ze Znojma domů kdy kamarád nastavil u Tomtoma nejkratší cestu-dokonce jsme vjeli i dovnitř zemědělského družstva-samozřejmě ne průjezdného... :D

No pokud dáš nejkratší cesta, tak to vypočítá skutečně nejkratší, třeba přes chmelnici. :D
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 17. 6. 2010 17:10

ale prdlajs.

nekratší trasu spočítá skutečně nejkratší z typů silnic (dálnice, nesjízdné, apod. a dále offroad mod, pěšší mod, ignorovat jednosměrky, nejrachlejší, nekratší, kompromis), které se mají akceptovat, což se volí v menu které akceptovat a které ne. a v závislosti na tom, které silnice s emají použít a zvoleném modu, vypočíta.
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilik 17. 6. 2010 19:28

No jistě. Samozřejmě, že záleží na typu silnic, které jsou povoleny. A pokud všechny, tak po polňačce přes chmelnici.
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PaulZ 17. 6. 2010 19:47

audis píše:ale prdlajs.

nekratší trasu spočítá skutečně nejkratší z typů silnic (dálnice, nesjízdné, apod. a dále offroad mod, pěšší mod, ignorovat jednosměrky, nejrachlejší, nekratší, kompromis), které se mají akceptovat, což se volí v menu které akceptovat a které ne. a v závislosti na tom, které silnice s emají použít a zvoleném modu, vypočíta.

Jenomže všechno záleží jak jsou informace o nejnižších typech silnic nebo cest pravdivé-a v tom jsou problémy u Navtegu i Teleatlasu.Nevýhoda nebo výhoda Navtegu je v tom, že tam jsou skutečně všechny cesty i cestičky-základ je prý braný přímo se satelitů, samozřejmě pokud to nikdo nezkontroluje přímo na místě občas dochází k humorným situacím. :D :D
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 17. 6. 2010 20:46

vilik, paulz: ano, bohuzel ano..
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PaulZ 18. 6. 2010 08:14

audis píše:vilik, paulz: ano, bohuzel ano..

Ono třeba nás nejde v kvalitě map pořád ještě srovnávat třeba s Rakouskem nebo Německem.Lepší se to sice-např.před 3 lety u Navtequ byl východ doslova tragický-teď je to relativně slušné-ale ono se prostě pro tvůrce map nevyplatí posílat někoho do nějaké horní-dolní někde v česku aby osobně zkontroloval místní cesty.
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilik 18. 6. 2010 18:11

PaulZ píše:
audis píše:vilik, paulz: ano, bohuzel ano..

Ono třeba nás nejde v kvalitě map pořád ještě srovnávat třeba s Rakouskem nebo Německem.Lepší se to sice-např.před 3 lety u Navtequ byl východ doslova tragický-teď je to relativně slušné-ale ono se prostě pro tvůrce map nevyplatí posílat někoho do nějaké horní-dolní někde v česku aby osobně zkontroloval místní cesty.

Řekl bych, že TeleAtlas je v tomhle směru zodpovědnější a více si prověřuje. Jasně, že není v moci prověřit vše, ale troufám si tvrdit, že používá nasbíraná data od TomTomů z MapShare, případně u nás od Cedy z Navigovat.cz a možná i jinde. Nebo anonymní sběr dat při aktualizacích při připojení k PC. Jsou to totiž cenné poznatky přímo od uživatelů v terénu. Když se na některé silnici pohybuje více vozidel v určitém časovém úseku, tak to asi lesní cesta nebude. ;-)
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 18. 6. 2010 18:23

:-) často je vidět, že tomtom na mapshare a Cedu z navigovat z vysoka sere. protože někteří lidé říkají, že něco do mapshare zadávali již 5x a stále v nových mapách žádná změna, gallen píše že již to v podkladech má a nebo že to již někdo reportoval. a co se stalo po roce? nic moc. :-)
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cheetah007 18. 6. 2010 20:49

No to jsem slysel take....oni to do oprava asi zanaseji ale na CR dost kaslou.....smula ze holandani nemaji nejake prime lokalni zastoupeni jako ma treba garmin v firme picodas.ta sice nemuze primo upravovat cityNavigator ale ma zase svoje produkty jako Atlas,TOPO,Adresy a to je moc fajn....navic jsou + jeden jejich update v cene kazdeho u nas pres ne oficialne prodavaneho garmina!!!

-- 18. 6. 2010 20:52 --

PaulZ píše:
audis píše:ale prdlajs.

Jenomže všechno záleží jak jsou informace o nejnižších typech silnic nebo cest pravdivé-a v tom jsou problémy u Navtegu i Teleatlasu.Nevýhoda nebo výhoda Navtegu je v tom, že tam jsou skutečně všechny cesty i cestičky-základ je prý braný přímo se satelitů, samozřejmě pokud to nikdo nezkontroluje přímo na místě občas dochází k humorným situacím. :D :D

Lip bych to nenapal ackoliv jsem neco v tomto smyslu ve svem prispevku uvedl....trefil jsi to presne.Nevim jak NavteQ ale teleatlas sem tam i zmapovane uzemi vcetne CR projede.....ze by tu nekdy brazdily nase "krasne" silnice vozy navtequ nevim.....slysel jsem to vzdy jen o TA.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod PaulZ 18. 6. 2010 21:11

Cheetah007 píše:Lip bych to nenapal ackoliv jsem neco v tomto smyslu ve svem prispevku uvedl....trefil jsi to presne.Nevim jak NavteQ ale teleatlas sem tam i zmapovane uzemi vcetne CR projede.....ze by tu nekdy brazdily nase "krasne" silnice vozy navtequ nevim.....slysel jsem to vzdy jen o TA.

Navteq musí taky přímo kontrolovat-změn je každé 3 měsíce dost.A třeba v mém blízkém okolí jsou i změny, které by s fotek satelitu nemohli udělat.
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 18. 6. 2010 21:14

a já jen dodávám, loni jsem jel po CR jen pár km s mapu Ceda u nás ve městě, pár stovek km s mapou Navteq a všechny letěly po avizované vzdálenosti z navigace pryč. protože to se nedalo. A vrátil jsem se k TA, kde tisíce km bez debilit.
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PaulZ 19. 6. 2010 18:44

audis píše:a já jen dodávám, loni jsem jel po CR jen pár km s mapu Ceda u nás ve městě, pár stovek km s mapou Navteq a všechny letěly po avizované vzdálenosti z navigace pryč. protože to se nedalo. A vrátil jsem se k TA, kde tisíce km bez debilit.

No nevím, spíš mě připadá, že jsi mapy Ceda+Navteq zkoušel někde mimo hlavní tahy a mapy TA používáš jen na hlavní tahy kde jsou všechny mapy bez problémů... :D
Já co mám skušenosti s TomTomy jak se dostane někde do pr.....vic tak je to taky v pr... :D :D
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 19. 6. 2010 22:36

zkušel jsem jak jsem psal!!! pokud není definováno jinak, trasy různorodé. já s igo8 a mapy TA 2 roky a tisíce km bez debilit vypočítaných. ani jedna!
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilik 20. 6. 2010 10:38

S Audisem často nesouhlasím, ale tentokrát má pravdu.
vilik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PaulZ 20. 6. 2010 13:06

audis píše:zkušel jsem jak jsem psal!!! pokud není definováno jinak, trasy různorodé. já s igo8 a mapy TA 2 roky a tisíce km bez debilit vypočítaných. ani jedna!

No nevím, mimo Navigon mám skušenosti pouze s TomTomy a tam TA je stejný jak všude jinde.A k dokonalosti to má stejně daleko jako všechny ostatní navigace s různýma mapama.
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 20. 6. 2010 13:21

nwevím co máš za zkušenosti ty, jaké mám já se svým přístrojem a nav. sw igo8 a mapami, jsem psal. tisíce km jsou dostatečným důkazem. nikd yjsem se nedostal někomu na dvur, do ložnice, do sprchy, atd, to tu slýchávám. občas si myslím, že byl spíš problém mezi pedály a volantem a v špatně nastavených povolených typech komunikací které se mají akceptovat pro výpočet.
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HoJo 20. 6. 2010 17:59

Já mám nastavené vyhýbání místním a účelovým komunikacím, mapy aktualizuji pravidelně a stále mě navigace vodí do různých uliček pro pěší, na lesní a polní cesty atp. Taky kolikrát "neví", který úsek dálnice je s poplatkem a který bez poplatku. Když zkouším jet se zapnutým RDS-TMC, tak co nabídne jako objížďku, tak to je k vzteku. Další věcí je, že to co ukazuje TMC tak není pravda (tam kde má být uzavírka, tak nic není, zase nic nehlásí a silnice je uzavřená...). Ale to není záležitost navigace.
Bez předchozí kontroly a upřesnění trasy pomocí průjezdních bodů je cesta podle navigace loterie. Mám Navigon 8110>>8310.
HoJo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 20. 6. 2010 18:37

navigon vyhod a kup si něco jiného. např. Já s Igo8 a mapami teleatlas za tisíce km neměl jedinou debilitu naplánovanou. vždy jelo tak nějak jak bych jel já, kdybych to znal. lesní polní dvorky, nevím co znamená.
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PaulZ 20. 6. 2010 19:21

audis píše:navigon vyhod a kup si něco jiného. např. Já s Igo8 a mapami teleatlas za tisíce km neměl jedinou debilitu naplánovanou. vždy jelo tak nějak jak bych jel já, kdybych to znal. lesní polní dvorky, nevím co znamená.

No ty spousty naplánovaných tras bez jediné chyby by jsem chtěl vidět... :D :D

-- 20. 6. 2010 19:36 --

HoJo píše:Já mám nastavené vyhýbání místním a účelovým komunikacím, mapy aktualizuji pravidelně a stále mě navigace vodí do různých uliček pro pěší, na lesní a polní cesty atp. Taky kolikrát "neví", který úsek dálnice je s poplatkem a který bez poplatku.
Bez předchozí kontroly a upřesnění trasy pomocí průjezdních bodů je cesta podle navigace loterie. Mám Navigon 8110>>8310.

Já jsem teda najel s navigonem 1200/2300 zhruba 30 000 km ČR,SR a Rakousko a že by mě to posílalo na nějaké notně podezřelé cesty pokud nezapnu nejkratší trasu jsem nezaregistroval.Jinak vyhybání placeným úsekům SR+Rakousko naprosto bez problémů.A dělat delší cestu bez průjezdních bodů u jakékoliv navigace je magořina.Žádný program včetně audisového oblíbence IGO 8 neudělá trasu dokonale.Jinak audis je první člověk co tvrdí, že mu navigace ideálně nastavuje všechny trasy-aspoň dosud jsem takového ještě nepotkal... :D :D
Jinak doporučuji pár článečků p.Marka Lutonského- píše skoro to samé co já a navíc to měl možnost vyzkoušet u spousty navigací..
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HoJo 20. 6. 2010 19:55

PaulZ píše:...
Já jsem teda najel s navigonem 1200/2300 zhruba 30 000 km ČR,SR a Rakousko a že by mě to posílalo na nějaké notně podezřelé cesty pokud nezapnu nejkratší trasu jsem nezaregistroval...
...

Pár drobností jsem popsal tady:
http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=4&t=3489
HoJo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 20. 6. 2010 19:58

Audis netvrdil, že udělá dokonalou trasu, audis tvrdil, ž vždy byla bez debilit! a to je rozdíl, protože dokonalá trasa je synonymum "takto bych jel já"

A jestli paule chceš vidět trasy bez debilit, kup si Navon s Igo8 s mapami TA a uvidíš. já už jsem viděl.

články pana Lutonského jsou staré 4 roky. za 4 roky se hodně událo. leda testy. ale protože se na trhu ve finále stejně nic neděje během roku jednoho, moc nových testů není. a ty co jsou, i testeři sou jen lidé...
Naposledy upravil audis dne 20. 6. 2010 19:59, celkově upraveno 1
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek.P 20. 6. 2010 19:59

Ty mapy od navtegu budou asi dost spatne,kdyz i navon s igo primo je ted ma v navigacich -).
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 20. 6. 2010 20:21

politika dodávek map je kompromis mezi cenou, nařízením výrobce sw a krabičky a doporučení ofic zastoupení. bud se mapy navtequ zlepšily ( mj. pry už mají přímo v sobě čísla popisná v CR (říkají uživatelé garminu)), nebo prostě to nebyl správný tah:-( mělo by jít dokoupit TA, ale to je na jinou diskusi. já detaily a možnosti voleb dodavatelů map do Igo Primo do CR ted z hlavy nevim.
audis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PaulZ 20. 6. 2010 21:48

HoJo píše:
PaulZ píše:...
Já jsem teda najel s navigonem 1200/2300 zhruba 30 000 km ČR,SR a Rakousko a že by mě to posílalo na nějaké notně podezřelé cesty pokud nezapnu nejkratší trasu jsem nezaregistroval...
...

Pár drobností jsem popsal tady:
http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=4&t=3489

Pro mne není problém jak jsem již psal-před delší cestou pár minut na PC-a mám cestu dle vlastního gusta.Pokud jsem někde pryč-po vypočítání trasu rychle zkontroluji.
Jinak se stačí podívat na fórum o jakékoliv navigaci a vždy tam jsou nějací nespokojení lidé....
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilcas 21. 6. 2010 15:29

Tak jsem ji dnes donesl na reklamaci a jsem zvědavý, jak se k tomu problému té 2410 vyjádří servis.. Jinak si myslím, ať jakákoliv navigace počítá trasy jakkoliv, tak na trase Jihlava - Praha po D1 by problémy mít nemusela... Kdybych ji neměl téměř novou, tak bych ji na D1 ani nezapínal, spíš jsem si chtěl vyzkoušet ja mně Navteq provede Prahou... No, snad to bude opravdu vadným GPS čipem..
ilcas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HoJo 21. 6. 2010 18:04

PaulZ píše:Pro mne není problém jak jsem již psal-před delší cestou pár minut na PC-a mám cestu dle vlastního gusta.Pokud jsem někde pryč-po vypočítání trasu rychle zkontroluji.

Však to bylo zmíněno i v mých příspěvcích, na které jsem odkazoval, že navigaci nevěřím a kontroluji navrženou trasu. A že jsem se již vyléčil z toho dávat navigovat na cíl.
PaulZ píše:Jinak se stačí podívat na fórum o jakékoliv navigaci a vždy tam jsou nějací nespokojení lidé....

A zase se najdou spokojení, co za tu svoji navigaci dají ruku do ohně, že je nikdy nevypekla a nevypeče. V mém případě nejde přímo o nespokojenost, Navigon nezavrhuji, jen popisuji zkušenosti a hledám jak minimalizovat styl navádění "jeďte tudy, je to dál ale o to horší cesta".

audis píše:...
články pana Lutonského jsou staré 4 roky. za 4 roky se hodně událo. leda testy. ale protože se na trhu ve finále stejně nic neděje během roku jednoho, moc nových testů není. a ty co jsou, i testeři sou jen lidé...

Šlo o test Navigonu 8110 na těchhle stránkách.
HoJo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PaulZ 21. 6. 2010 20:22

HoJo píše:A zase se najdou spokojení, co za tu svoji navigaci dají ruku do ohně, že je nikdy nevypekla a nevypeče.

Pokud tomu někdo věří....
PaulZ
Návštěvník

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor