Navigon 8310 problémy

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Vilik69 7. 9. 2009 17:43

Koupil jsem novy Navigon 8310 a mám takový problém.Když jej vezmu na noc z auta s plně nabitou baterii,ráno je baterie totálně vybitá.Tudíž ji musím chvíli nabíjet,pak se navigace restartuje a dalších 10min.hledá satelity.Nemáte někdo zkušenost,čím by to mohlo být? (měl jsem 7210 a u ní baterie v pohotovostním režimu vydržela bez problémů týden) Předem děkuji za radu.
Vilik69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stranskyfr 8. 9. 2009 07:31

Problém bude ve vypínání navigace. Při vypnutí je třeba velmi krátce stiskout tlačítko vypnutí. Pokud se tlačítko při vypínání přidrží, navigace se přepne do pohotovostního režimu a pochopitelně se přes noc vybije. Měl jsem stejný problém na 8110. Stačí přečíst návod. Myslím si, že 8110 a 8130 si jsou velmi podobné.
stranskyfr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HoJo 10. 9. 2009 20:57

Je to trošičku jinak. V návodu je uvedeno jen přepnutí do pohotovostního režimu:
► Držte klávesu (Zap/Vyp) krátce stisknutou (max. 2 sekundy).
O vypnutí tam nic není...
Ale nic není neřešitelné - k vypnutí přístroje se dostaneme současným stlačením resetu (zespodu stylusem) a tlačítka zap/vyp. Zapne se stlačením tlačítka zap/vyp. Když je navigace vypnutá, nejde softreset (stlačení resetu naspodu stylusem).
Při pohotovostním režimu je po "zapnutí" návrat do stavu jak byl před přepnutím. Při vypnutí se navigace startuje do úvodního okna.

A ještě ohledně úvodního dotazu: možná bude problém v tom, že při přepnutí do pohotovostního režimu je zapnutý FM transmitter, bluetooth nebo obojí. Transmitter asi nebude mít velký vliv, když se nic nevysílá, ale bluetooth bych tipnul že jo.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2009 07:37

Pokud se navigace vypne krátkým zmáčknutím tlačítka tak se dostane do pohotovostního stavu.V pohotovostním stavu se baterka vybíjí, ale v žádném případě by se neměla vybít do rána.Delším zmáčknutím tlačítka se navigace vypne úplně-nemá sice žádnou spotřebu s baterie, ale o dost déle pak nabíhá.
Jinak u u některých update dělalo, že po vypnutí navigace a vytažení s nabíječky po příštím zapnutí místo okna naviguce bude uvedena za 30 s.do pohot.režimu se objevilo baterie je vybitá....Ale u originálu 8310 by to dělat nemělo.
Skusit normálně odpojit navigaci s nabíječky - bez vypnutí-mělo by se objevit během 30s....a pokud to ráno normálně nenaběhne tak je zrejme spatna baterie.
anonymni

Odeslat příspěvekod Elegance 29. 9. 2009 12:42

Je to tak.
Psal jsem taky k vůli tomu do Navigonu a jestli tlačítko ON-OFF podržíš dlouho nebo krátce, je to jedno.
Pro úplné vypnutí musíš po dobu 6 sekund vypnout ON-OFF a zároveň s ním i zespodu RESET. Potom je navigace vypnutá a baterie vydrží dlouho.
Problém má Navigon v tom, že přes Handsfree Blutood když voláš, tak zabudovaný mikrofon nesnímá a ůčastník na druhé straně tě velmi špatně slyší. O tomto problému prý ví, ale nedá se s ním zatím nic dělat. Takže telefonování přes navigaci je tabu.
Elegance
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rubbs 26. 11. 2009 21:00

Vypnuté (uspané) Navigony se vybíjejí rychleji, pokud zůstane aktivní Bluetooth a údajně i RDS-TMC. Řešením je vypnutí těchto funkcí před vypnutím (hibernací) přístroje nebo úplné vypnutí navigace. Někde jsem to zahlédl na fóru. Bohužel to osobně nemůžu ověřit, protože Navigon nemám.
rubbs
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků