navigon 2110 max europe

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Víťa1 22. 8. 2009 08:52

navigon 2110 max europe kde bych mohl si stáhnout český podrobný návod na tuhle navigaci ze stránek prodejců to jaksi nejde a mimochodem jak ji hodnotíte tu navigaci? díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HoJo 22. 8. 2009 16:00

Není nic jednoduššího než navštívit stránky výrobce... http://faq.navigon.com/opencms/germany/faq_standalone.html?id=10180&content_identifier=faq
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod Víťa1 22. 8. 2009 16:26

HoJo píše:Není nic jednoduššího než navštívit stránky výrobce... http://faq.navigon.com/opencms/germany/faq_standalone.html?id=10180&content_identifier=faq

to je už vyřešeno teď mě zajímá jiná věc a to dá se tam nainstalovat nějaké aplikace jako do mobilu jedná se mi prohlížeč dokumentů pdf nebo něco podobného? dík
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HoJo 22. 8. 2009 21:45

Obecně dá, ale ne ve stavu v jakém je po koupi. Musí se nahrát na kartu určitý soft co zpřístupní vnitřní paměť a pak lze instalovat další soft. Samozřejmě oficiálně to podporováno není. Něco o tom je na fóru poi.cz a myslím že i na fóru navigovat.cz o tom byly nějaké zmínky.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod Víťa1 23. 8. 2009 16:38

HoJo píše: Něco o tom je na fóru poi.cz a myslím že i na fóru navigovat.cz o tom byly nějaké zmínky.

Nějaké přesné linky na tomto fóru nevíš nebo jaké klíčové slovo mám dát do vyhledávaní? nechce se mi pročítávat celé fórum dík.
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HoJo 23. 8. 2009 18:31

Hledej updateme. O tom je v tomto fóru zmínka. Jsou i jiné možnosti. Je velice vhodné si o tom něco pohledat a přečíst. Přeci jen si tím lze navigaci rozvrtat natolik, že nebude fungovat (ale co vím a mám zkušenosti, tak je to vždy opravitelné) a pokud není čas něco pohledat, pak nebude čas ani řešit problémy.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 8. 2009 20:42

HoJo píše:Hledej updateme. O tom je v tomto fóru zmínka. Jsou i jiné možnosti. Je velice vhodné si o tom něco pohledat a přečíst. Přeci jen si tím lze navigaci rozvrtat natolik, že nebude fungovat (ale co vím a mám zkušenosti, tak je to vždy opravitelné) a pokud není čas něco pohledat, pak nebude čas ani řešit problémy.

Ale pozor:UPDATEME pro Tvůj přístroj! tj.2110
Naposledy upravil anonymni dne 23. 8. 2009 20:47, celkově upraveno 2
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 8. 2009 20:43

.
anonymni

Odeslat příspěvekod Víťa1 5. 9. 2009 10:49

Kde se dají sehnat aktuální mapy je to free nebo ne ?díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HoJo 6. 9. 2009 18:07

Mapy pro 2110 (a obecně nižší modely navigonu) nejsou free. Stačí se podívat na oficiální stránky a tam na FreshMaps. Nebo zaslat dotaz na podporu, odpovídají do druhého dne. Tady je konkrétní odkaz: http://www.navigon.com/site/cz/cs/maps_services/products/1/fresh_map/1205;jsessionid=38A066131DF0B62E7C3C6527371AB770.navigon-website-1. Obecně, pokud někdo má nějaké dotazy, první by asi mělo být si přečíst návod, podívat se na stránky výrobce a pak hledat jinde.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod Pida.69 4. 9. 2010 11:57

Dobrý den,vlastnim navigaci Navigon 2110 a zajimalo by mě kde lze zadat souřadnice...děkuji s pozdravem Petr
Pida.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 4. 9. 2010 13:53

S navigonem 2110/2110max nemám žádné zkušenosti, takže moje odpovědi berte s rezervou
1) Pokud vím, tak v 2110 ještě běhá verze programu MN6. Ten má řadu omezení, jako např. nemá možnost zadávání souřadnic GPS, nemá funkci MyRoutes a další (takže odpověď pro Pida - souradnice nejdou zadat). Také byly stížnosti na pomalé reakce. Existuje ale možnost upgreadu 2110 na 4310. Já osobně bych začal hledáním, jak provést tento upgread. Jde to jak oficiálně tak i neofic. Problém je v tom, že cena oficiální varianty bez akčních slev je srovnatelná s cenou nové navigace. Jsem přesvědčený, že neoficiálně lze provést upgread i na verzi 6310, která navíc přináší i navidaci na čísla popisná, lepší zobrazení mapy, režim pěší navigace a další.

2) Nevím jak je to s kompatibilitou nových map určených pro MN7 se staršími navigacemi s MN6. Předpokládám, že jsou kompatibilní nebo budou po upgreadu na 4310. V tomto případě doporučuji např. tuto nabídku:
http://www.alza.cz/navigon-mobilenaviga ... 129447.htm (psal jsem to již ve vlákně o 1310)

3) Dohrávání dalších programů v Navigonech není problém. Nehledej slovíčko UpdateME, ale zajímej se o unlocky. Začni tím, že si provedeš zálohu !!! a vyzkoušej, zda funguje HW reset. Provádí se tak, že se navigace zapne dlouhým stiskem tlačítka ON. HW resetem se obnoví původní stav systému a překopírováním zálohy zpět do navigace se obnoví zbytek. Základem je umět vše vrátit do původního stavu.
V novějších navigonech je to tak, že systém po startu hledá ve vnitřní Flash paměti program, který se jmenuje UpdateME.exe, pokud existuje spustí ho. V opačném případě ho hledá ve vnější Flash (na kartě), pokud ho opět nenajde, hledá program AutorunCE.exe na vnitřní a nakonec Autorunce.exe na vnějjší kartě. Navigační program se normálně spouští pomocí Autorunce.exe a UpdateME.exe se používá jen pro aktualizaci FW. Normálně tedy není v žádné paměti. Postup je tedy takový, že si stáhneš nějaký unlock, jeho startovací program přejmenuješ na UpdateME.exe a celé to nakopíruješ na kartu. Po restartu by se měl spustit unlock. Pro spouštění se často používá nástoj MortScript, pak je tam dvojice souborů, jeden s příponou EXE a druhý s příponou MSCR. V tomto případě je nutné přejmenovat oba soubory. Konkrétně např. v případě unlocku MioPocked je nutné přejmenovat MioAutoRun.exe na UpdateME.exe a MioAutoRun.mscr na UpdateME.mscr. Jinak doporučuji začít s unlockem určeným pro přímo pro navigaci 2110 např. zde
http://www.filestube.com/a4ad51e8f563cc ... x-rar.html
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 9. 2010 21:46

Jenom doplním jinak výborný příspěvek-je tam chybička-mapy pro MN7 nejsou kompatibilní s verzí MN6.Samozřejmě po upgrade na 4310 již mapy pro verzi MN7 chodit budou.
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků