rychlost vyhledání GPS satelitů

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zajomol 14. 6. 2009 07:55

Ahoj
Koupil jsem si navigaci Navigon 2310 a když ji dám do auta tak ji trvá pokaždé cca 10 minut než najde spojení s GPS satelitama. Potřeboval bych vaše skušenosti jestli to je normální nebo je ta navigace nějak vadná, je to moje první navigace a mám ji teprve týden a ještě jsem sní nikde daleko nebyl jen po okolí Ostravy, ale pujčil jsem si z práce starou navigaci na pdačku ta najde signál během chvilky.
Předem děkuji za Vaše skušenosti
zajomol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pEt 14. 6. 2009 12:30

Navigon 1210 mi najde běžně satelity do půl minuty. Párkrát se mi ale stalo, že jí to trvalo déle (nevydržel jsem ale čekat víc jak dvě minuty). Pomohlo zapnutí a vypnutí. V návodu doporučují nechat navigaci nejprve najít satelity a pak se až rozjet. Za jízdy jí to může asi trvat déle. Hledání satelitů 10 minut není ale v žádném případě normální.
pEt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 14. 6. 2009 14:50

Prvni hledani vzdy chvili trva,pak je to po dalsim spusteni otazka okamziku,navigony bohzel nemaji GPS InstantFix a navic nizsi modely nemaji StarSirf II ale jen Nemerix.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 6. 2009 16:28

Dlouhé vyhledávání to dělá pokud se podrží vypínací tlačítko moc dlouho,při klasickém vypnutí tj.tlačítkem do 2 s.,nebo při vypnutí navigace v menu by to nemělo dělat.
anonymni

Odeslat příspěvekod zajomol 14. 6. 2009 17:18

Díky moc za odpovědi skusim to ještě restartovat a podle navodu nechat 20 minnut v klidu a pak když to bude dělat dále tak asi reklamovat, protože čekat pokaždé 10 minut na parkovišti se mi nechce. Ještě jednou díky
zajomol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 15. 6. 2009 00:07

pocket pc e-ten, rychlost vyhledání, po tom, co vyjdu z baráku nebo se rozjědu nebo rozejdu: 30s - 4 min. jak kdy, jak s kterým sw
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martasczech 17. 6. 2009 17:44

Zdravím,mám 2110 max a hledání satelitů, netrvá víc než 60 s., ale to jen v případě, že není navigace vypnutá déle než 1 den. Při delším vypnutí nalezení satelitů trvá okolo 1 - 2 minut. Co jsem během ročního používání zjistil je, že pokud do navigace připojím napájecí kabel, tak start (nalezení satelitů) proběhne skoro okamžitě, což mi přijde zajímavé.
martasczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 13. 8. 2009 22:11

Na rychlost vyhledávání má vliv i množství a síla vrstvy oblačnosti - nezapomínejte na to. Pravda je, že SirfStar III už je dostatečně citlivý a perfektně funguje i za horších podmínek, při kterých se Numerix už skoro ani nechytá ...
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kba1 14. 8. 2009 07:09

Cheetah007 píše:Prvni hledani vzdy chvili trva,pak je to po dalsim spusteni otazka okamziku,navigony bohzel nemaji GPS InstantFix a navic nizsi modely nemaji StarSirf II ale jen Nemerix.


Ahoj mylis se

Navigon 2310 nema Nemerix a instantfix ma
viz:
http://www.navigon.com/site/cz/cs/shop/consumer/bundlelist/1312
kba1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VasekHD 21. 4. 2010 10:15

Ahoj,
mohl bych trochu oživit toto téma?
Mám tu samou navigaci - Navigon 2310 a naprosto stejný problém. Došel už někdo k pozitivnímu řešení? Nevím, v čem by mohl být problém, jen vím, že to není chyba kusu, nicméně vlastnost...měl jsem možnost vyzkoušet 3 ty samé kusy a všechny se chovali (bohužel špatně) stejně. Prostě se napojí na družice cca v rozmezí od 4-10min.(Spíš ta horní hranice) A prostě je to otravné. Když jsem v cizím městě, kde neznám ani kout a potřebuju, aby mě navigace "IHNED" fungovala a ne, aby se 10min přihlašovala k družicím:-(
Nevíte, zda by třeba nepomohlo přehrátí sw? Nikdy jsem to nedělal. S navigací jsem jinak MAXIMÁLNĚ spokojen, hrozně mě uchvátila vůči Garminům a Tomtomům grafikou a ovládáním. Říkám, jinak jsem maximálně spokojen...ale ta doba toho spárování je prostě otravná.
Nemáte někdo řešení? Známí mají nižší verze, 1210 a pod a ty opravdu naběhnou cca během minuty a šlapou. Takže toto je problém až od nové loňské řady, ža asi mají horší citlivost přijímačů.
Nemohl by někdo pomoci? Děkuju za každou radu.

Problém se nevyřešil ani resetem, ani když navigaci vypnu krátkým stisknutím a ne dlouhým.
VasekHD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 4. 2010 12:42

Já mám na verzi 1200 software 2310 a vyhledávání je rychlé.
Skus přes navigon fresh aktualizovat program/nějaká aktualizace pro 2310 je/třeba to pomůže.Jinak verzi map tam máš kterou?Popř.dělalo to tak při různých verzích map?
anonymni

Odeslat příspěvekod VasekHD 21. 4. 2010 13:59

Děkuju za reakci.
Mám Evropu Q1 2010, .... s Navigonem jezdím už cca kolem roku, měnil jsem tam už postupně tři mapové podklady a ty na to vliv nemají. Stále je vyhledávání stejně pomalé. Vždy jsem si stáhl sw a mapy na kartu a v navigaci přepl na novější mapu.SW přímo v navigaci jsem neaktualizoval. Ale bojím se, že je to spíš HW záležitost, než SW. Právě...ty máš 1200, proto ti to vyhledává bez problémů. Známí mají 1200,2200 a ty jsou OK, ale přijde mi, že až řada x3xx, má asi nějaký "novější" HW, který ve výsledku je horší, než původní. Má horší citlivost.
Protože, když navigaci zapnu a dám si info o GPS satelitech, tak vidím. Jak postupně za 2minuty vidí 1satelit, za další minutu 2satelity a pořád nic. Pak je zase třeba ztratí a vidí zase jen 1satelit. A pak až třeba v průběhu těch 10min jich chytne těch 4-5 a chytne se. Prostě hrozně pomalé. A nevím, kde je zakopaný pes. Přece, takhle to fungovat nemůže. Když jsem někde v cizím městě, tak potřebuju, aby když sednu do auta, tak aby mě navigovala ihned a ne abych 10min slepě kroužil městem a až se milostivě chytne, tak mohl jet dál.
Třeba dělám něco blbě, ale nevím co?
VasekHD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 21. 4. 2010 18:10

vašek: nemáš v autě pokovená skla?

jinak asi reklamace. navigace, pokud se třeba vypla včera na stejném místě, signál má do 20, 30, 60 s. Pokud se vypla někdy před dlouho nebo daleko od akt. pozice, rtak třeba i do 2 - 3 minut při nepříznivých podmínkách. 5 min a více v dobrých podmínkách není běžné. otázka je, zda to je vada nebo vlastnost toho navigonu. takže reklamace bych zkusil. jo, nepoužitelné to rozhodně je.

mně se s noname se stane, že signál mám i za 5 s, když jsem ji na tom skoro samém místě včera vypnul.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.P 22. 4. 2010 07:15

Ja mam 1310 a funguje to dobre.Satelit to najde behem jedne minuty.Kdyz jsem navigaci zapnul v garazich tak to satelity naslo za jizdy behem minuty.
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2010 08:31

VasekHD píše:Protože, když navigaci zapnu a dám si info o GPS satelitech, tak vidím. Jak postupně za 2minuty vidí 1satelit, za další minutu 2satelity a pořád nic. Pak je zase třeba ztratí a vidí zase jen 1satelit. A pak až třeba v průběhu těch 10min jich chytne těch 4-5 a chytne se.

Jo to mě dělá taky ovšem v rodinném domku zhruba 3 metry od okna.
Jo jak psal audis-pokud se navigace vypne a pak zapne na stejném místě měla by naběhnout velice rychle-samozřejmě můžou být nějaké strašné blbé podmínky.Jinak třeba u mého N1200/2310/ pokud ho vypnu do pohotovostního stavu a pak přejedu na druhé místo se stále vypnutým-pak vyhledává dost dlouho.
Já by jsem, ale skusil tu aktualizaci programu na novější verzi-tím určitě nic nepokazíš.Stačí přepsat adresář v Navigonu novým SW-nebo ještě lépe jak doporučují první zformátovat a nahrát celý SW znovu.Samozřejmě první zazálohovat-ať máš orig.zálohu kvůli příp.reklamaci.
Mě po změně SW s 1200 na 2300 začali satelity nabíhat spíš rychleji než na originálu.
Naposledy upravil anonymni dne 22. 4. 2010 08:38, celkově upraveno 1
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků