Navigon 7310-problém se startem

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sebii 2. 6. 2009 16:56

Koupil jsem novou navi a po zapnutí projede nějaká úvodní animace a zvuk, a pak se hned přepne do obrazovky kde je zobrazena jen ikonka počítače a jakoby drát vedoucí ke čtverečku (což asi naznačuje navigaci). Po připojení z programu Navigon Fresh, mě tento soft píše, že "nebyl nalezen žádný software Navigon". Ví někdo co s tím? Karta v přístroji je.
Předem děkuji za odpověď.
Petr
Sebii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 6. 2009 19:40

Takhle se to projevovalo hned po koupi a byla krabice originalne zabalena?
Navigon Fresh po pripojeni "vytahne" z pristroje udaje o verzi map a samotne navigacni aplikace (Aktualni je ted 7.0.13)podle toho co ti pise to vypada ze v pristroji chybi uplne.
Mam podezreni ze si s navigaci pred tebo uz "nekdo hral" a treba odpojil kabel pri updatovani,pricemz se nav. aplikace ktera se jakmile je nova verze dostupna aktalizuje,nenahrala cela.
Nevim o tom ze by navigon pro PNA navigace thle aplikaci daval ke strazeni samostatne....jde to jen pres N Fresh.
Bud navigaci reklamj tam kde jsi ji koupil nebo popros nekoho s 7310 jestli by ti poskytnul svoji zalohu ktera se ma spravne pred kazdym updatem pro jistotu delat.
Mohl bych ti poskytnout svou ale netusim zda 2150max a tva 7310 pouzivaji stejnou verzi aplikace,mozne to ale je.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Sebii 2. 6. 2009 20:10

Tak je tu ještě jeden poznatek, po asi 3 hodinách nabíjení v nabiječce, se systém už rozjel do úvodní aplikace (volba zadání cíle apd), ale po asi 15 vteřinách pokud není přístroj napojen na nabiječku, se zobrazí zpráva o tom, že batérka je témeř prázdná a je tam 30 sekundové odpočítávání a pak se přístroj vypne.A tak se to opakuje neustále dokola. Takže, s PC se nespojí, a baterie nejde rozumně dobít, a navigace nelze spustit když je připojena na nabiječce(to je tam ten obrázek toho PC). Takže asi reklamačka. Jsem docela zklamán, páč jsem se na ni hodně těšil po zkušenostech s navigacemi MIO.
Petr
Sebii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 6. 2009 20:34

To jsi ale nenapsal ze se ti navigace vypla.Je to v poradku,pred prvnim pouziti ji nech alespon pul hodiny na nabijecce.
To ze se pristroj po 30sec vypina,nevim jak u 7310 ale ja mam v 2150max v menu nastaveni moznost zmenit co ma pristroj delat.¨
Dostan se z navigace uplne na prvni obrazovku kde je ikona Navigace-Obrazky-Telefon¨a v Moznosti/Nastaveni zmen Automaticky do poh. rezimu tak jak potrebujes.
Nejdriv ale navigaci nabij aby indikator mel alespon 1carku a pak pro jiostotu udelej z uvodni obrazovky jak jsem psal,moznosti/tovarni nastaveni.

Me se po prvnim spusteni po vybaleni taky navigace odmitala zapnout (baterie je z fabriky prazdna),nechal jsem ji asi 40minut na nabijecce resp. USB kabeliu z PC a pak se chytla na prvni pokus.
Prvni start trva vzdy o neco dele a trochu se lisi od toho po tovarnim nastaveni protoze se kopiruji soubory (v okenku nahore se to zobrazuje)
Idelej to takjak jsem napsal a bude to slapat.
Po prvnim spousteni se navigacni aplikace nejdriv nesjpis rozbaluje a "natahuje" do hlavni pameti,pokud se to prerusi z duvodu slabe baterie,po jejim dobiti to zacne znova - osobni zkusenost.
V QuickGuide co jsi s navigaci dostal to vyrobce ohledne nabijeni primo pise-proto pred prvnim spusteni nech navigaci chvili na SB kabelu nebo CL v aute,klidne i vypnutou mela by sviti LED indikujici nabijeni.


Mimochodem MIO jsem mel taky (Moov 310 )asi tyden a jsem rad ze jse mi jej povedlo v datartu vratit...nikdy vic od nich nic NECHCI-Technicka podpora priserna resp. temer
zadna.

EDIT:
Tak promin tvuj prispevek jsem necetl cely :hm ,zkus tu volbu v nastaveni jak jsem text podtrhnul jinak nevim....muze byt vadna baterie.
Navigaci jsi mel originalne zabalenou?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Sebii 2. 6. 2009 21:01

Tak ten další postup jsem zkoušel až později.Špatně sem se vyjádřil.No, byla na nabiječce 3 hodiny, a pak i v autě. Vše směřuje k tomu nabíjení. Protože ten "normální navigační režim" jde nahodit jen tak, že ji nechám chvilku na nabiječce a pak ji zapnu bez nabiječky a v okamžiku kdy začne natahovat data tam tu nabiječku okamžitě dám a pak najede v pohodě. Ale bez dobíjení vydrží chviličku. Nastavil jsem pak i to aby se nepřecházela do pohotovostního režimu. A třeba při spuštění simulace i některých jiných funkcí se prostě kousne. I tovární režim jsem vyzkoušel. Origo balená je, klasika krabice, navi obalená igelitem, držáky rovněž. Ta USB mini dikra je taky nějaká divná, páč v tom konektor pro připojení k PC "lítá" , je tam vůle jak sviňa. Asi sem narazil na výrobní zmetek.
ale i tak mooc díky za rady, opravdu si toho cením.
Děkuji
Petr
Sebii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 6. 2009 22:26

Ürcite navigaci reklamuj a dej vedet jak to dopadlo ;-)
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Sebii 3. 6. 2009 11:55

Zdravím ;-) Další poznatek. Nevzdal jsem to, a navigaci jsem nechal běžet i přes noc na nabiječce, doufal jsem že se ta baterie nějak "oživí" či co :-) Ráno už LED-ka svítila zeleně a baterie byla plně nabitá. Pak se navi již rozjela normálně. Ale, stále se nemůžu dostat pomocí Navi Freshe dovnitř Navigace. V podstatě ani PC nezaznamená že je připojené nové zařízení, a tak nevidí ani samotnou kartu (zkoušel jsem i na jiném PC). Bohužel nemám redukci z karty typu microUSB, tak nemůžu ani stáhnout NaviFresh uložený na kartě (teda jestli tam ten soft vůbec je).
Z netu Navigonu jsem stáhnul dostupný NaviFresh, ale ten třeba nekumunikuje konkrétně pro tento typ,nevím. Dá se někde sehnat NaviFresh pro tento typ?V autě se nedá jet podle navi a současně nabíjet, bo se přepne do obrazovky s obrázkem s počítačem pro připojení.
Děkuji za odpověď, a omlouvám se za otravování, jsem zkrátka lama. :-)
Petr
Sebii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 6. 2009 12:05

Reklamovat-pokud se při dobíjení v autě objeví na obrazovce znak připojení k PC tak je zřejmě blbé buď mikroiUSB nebo soft.
anonymni

Odeslat příspěvekod slon72 3. 6. 2009 12:12

A co zkusit reset pomocí stylusu ?
Ani total comander nevidí připojený disk?
Lumia 920 Black CZ edice
slon72
Junior

Odeslat příspěvekod Sebii 3. 6. 2009 12:15

Jejda, copak že je to stylus? Ani totáč tu kartu nevidí když je v přístroji :-) Jak jsem psal, PC ani nepozná nově připojené zařízení.
Petr
Sebii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slon72 3. 6. 2009 13:43

Moje 8110 má RESET tlačítko zapuštěno do těla dole uprostřed => předpokládám RESET u všech navigonů. Chybíli STYLUS=ovládací ukazovátko jež je součástí 8110 a je zasunuto vzadu v těle přístroje použije se na reset např. špendlík.
Po resetu by se to mohlo opravit.
Poté nové připojení k PC.
Hodně štěstí.
David
Lumia 920 Black CZ edice
slon72
Junior

Odeslat příspěvekod Sebii 3. 6. 2009 13:56

Tento reset jsem už také zkoušel a teď pro jistotu ještě jednou ;-) Nicméně, problém setrvává a zcela jistě to směřuje k té reklamaci. Buhužel.Na to, že jsem chtěl utéct od MIO navigací, to není zrovna dobrý začátek s Navigonem,co? :-D
Petr
Sebii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinhamr 3. 6. 2009 14:33

Vydrž a nenech se odradit první špatnou zkušeností. Navigony jsou suprové navigace.Až to bude šlapat jak má,tak za jinou značku již nevyměníš. ;-)
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 6. 2009 19:41

Taky myslím ze jsi narazil na spatny kus.Byt tebou netrapim se s tim a navigaci reklamuji,popripade posli e-mail na tech. podporu a oni ti daji vedet.Do jednoho prispevku jsem dal vytazek z diskuze,kde autor psal ze podpora funguje takovym zpusobem,ze si vyrobce do hodiny po obdrzeni reklamace pro navigaci prijede,nevim ale zda se to tyka i CR ale nemecko je celkem blizko.(TomTom to snad posila primo do holandska) Podle vseho to funguje tak,ze nahlasis problem,pockas na prideleni identifikacniho cisla/kodu a pak si vyrobce do te hodiny navigaci vyzvedne po dohodnuti podrobnosti.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Sebii 3. 6. 2009 20:07

Spíš tu reklamci provedu tak, že zítra ji dám na reklamaci přímo do obchodu odkud naše firma bere dlohodobě zboží (PC i jiné elektro) a pak se uvidí. Mají na vyřízení měsíc, ale doufám že to bude mnohem dřív. A nebojte, nezatracuji ji, stává se to. Těším se na další testy po opravě a hned jak ten přístroj bude zas doma tak dám vědět jak to dopadlo. ;-) :-)
jo, a ještě jednou mooc díky za pomoc,dík moc jste fajn fórum ;-)
Petr
Sebii
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků