navigon Super update - nové funkce

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod slon72 3. 6. 2009 06:01

Znova jsem přečetl linky a zjistil, že jde o přeinstalaci Navigon fesh z CD. To je stará verze - teď je 1.6.0 - doporočuji http://www.navigon.cz > reg.nového přístroje > přihlášení reg.uživatele > https://www.navigon.com/site/int/en/my_ ... gistration > honí záložky > MAPS+SERVICES > Navigon fresh > v 1/2 stránky INSTALL Navigon Fresh directly - INSTALL NOW a poté uložit exe soubor. Po stažení odinstalovat nejprve starý fresh a po tom vyp a zap comp. Teprve potom instalace 1.6.0. Doufám že to pomůže.
Pokud není účet je třeba se zaregistrovat a stejné přihlašovací údaje slouží k přihlášení v Navigon fresh Jméno = email , heslo= ........
David
Lumia 920 Black CZ edice
slon72
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 6. 2009 20:48

Tu moznost update vam celkem jako majitelum vyssich modelu zavidim,zel ja ji u 2150max nemam,alespon tedy vyrobce nic nenabizi,asi neni na co upgradovat.
Vcera jsem se po te moznosti pidil a nahodou nasel jiste forum,adresu dat z pochopitelnych duvodu nemohu.Jisty pisatel tam dal ke stazeni update na MobileNavigator MN 7.4.0 specialne upraveny tak aby chodil na 2150max resp rade 21xx jde tedy o ten update co vyrobce za drobny polatek nabizi na svem webu.
Po updatovani se pristroj tvari jako Navigon 7310 se vsemi funkcemi ktere tento model ma.
Dneska jsem s nim jezdil ale vratim se zpet k originalni MN 7.0.13 a pockam zda v budoucnu moznost sw updatu z 2150max na vyssi/novejsi model treba 2210/2310 nabidne vyrobce primo.
Navigace jako takova funguje spolehlive,nove funkce jako moznost vyberu z tri moznych tras jeste pred spustenim navigace (My route) je fajn a dalsi drobnosti.Problem je v tom ze se mi nepodarilo rozchodit RDS-TMC a zejmena POI.Na mape se obcas nejaky zobrazi ale navigovat primo na ne nelze a v seznamu take nejsou.(Mapove podklady a POI jsem prehral tremi z puvodni zalohy kterou jsem udelal po oficialnim updatu na Q1 2009)
Ten sw proste neni pro "maxe" urceny (Kdo by to rekl? :mrgreen: ) a tak chodi jen neco,nektere volby jsou neaktivni/zasedle a navic navigace je ted desne pomala,vykreslovani mapy trva pred navigaci 2-3 sec (driv to bylo okamzite),prepinani mezi nekterymi volbami a barvy v mape jsou "divne" a je to absolutne neprehledne.
Nahraji tedy zalohu a pockam zda neco vyrobce pozdeji vyda.

Co se mi na upgradu moc libi je skin.bile fonty na cernem pozadi jsou lepe videt nez cerne na sedem,budu hledat zda je moznost zmenit v MN7.0.13 na 2150max jen skin.
Takova drobnost na zaver a nevim zda to upravili autor z onoho fora,nebo je to "domenou" vyssich modelu tady 7310 : Klavesnice je QWERTY a pri zadavani adresy se vam primo rozbali seznam nejblizsich mest podle nazvu. (Screen nemam protoze uz jsem soubory smazal a nahral zpet zalohu pak navigace slape na jednicku)

Screeny
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Cheetah007

Odeslat příspěvekod skodaodlomu 3. 6. 2009 21:07

Díky, moc si vážím jak se snažíte mi pomoci. Tu novou registraci jsem chtěl udělat také, ale ono si to pamatuje mou předešlou registraci a nechce se to otevřít.(prý již tam jeden takový je :-/ ). Navíc jsou zmatené dotazy na systém, apod. No zkusím to znovu a pak dám vědět. Ale již pomalu ztrácím naději, že budu jezdit s novými mapami. Dík
skodaodlomu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 6. 2009 21:37

:arrow: skodaodlomu
Divny :hm ,aktualizaci jak NAVIGON Fresh tak vseho ostatniho v navigaci jsem nemel v VISTA (u XP by to eprv nemelo zlobit) nejmensi problem,vse chodi jak po masle.O WinDefenderu ani nevim a do niceho "nekeca"....firewall pouzivam integrovany a s defaultnimi nastavenimi,tusim ze po upgradu navigon fresh se to ptalo zda ma spojeni povolit ci blokovat,dal jsem povolit a O.K.
Zkusil bych jeste vytvorit novy uzivatelsky ucet ve win,jinak opravdu nevim. :hm ;-)
Cheetah007

Odeslat příspěvekod slon72 4. 6. 2009 06:42

to skodaodlomnu:nepsal jsem novou registraci, ale to byla jen jedna z možností ! Pro aktualizaci je potřeba Navigon Fresh 1.6.0 !!!!! Jiné verze jsou nefunkční !!!!!!!
doporočuji http://www.navigon.cz > reg.nového přístroje > přihlášení reg.uživatele > https://www.navigon.com/site/int/en/my_ ... gistration > horní záložky na stránce navigonu > MAPS+SERVICES > Navigon fresh > v 1/2 stránky INSTALL Navigon Fresh directly - INSTALL NOW a poté uložit exe soubor. Po stažení odinstalovat nejprve starý fresh a po tom vyp a zap comp. Teprve potom instalace 1.6.0.
Lumia 920 Black CZ edice
slon72
Junior

Odeslat příspěvekod skodaodlomu 4. 6. 2009 14:08

No SUPER! A jsem doma, tedy na Freshu 1.6. A dokonce funguje vše ostatní. Jste mazák! Moc děkuji Jiří Škoda 8-)
skodaodlomu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skodaodlomu 4. 6. 2009 14:12

Dík za pomoc, vše vyřešeno. Pomohl návod od slon72. Jen nevím jak k problému mohlo dojít. Možná byl smazán nějaký údaj v registru při úklidu v systému. Tak díky 8-)
skodaodlomu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skodaodlomu 4. 6. 2009 14:18

Prosím pak napište jako to chodí a co se vám na tom nejvíce líbí, co nejvíce využijete. Dík
skodaodlomu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinhamr 5. 6. 2009 10:58

Tak jak jste na tom majitelé 8110 ? Už jste se někdo dostal k aktualizaci na 8310? Původně měli na stránkách navigomu.de napsáno že to bude od 4.6. a dnes stále žádný odkaz.A v navigonufresh taky nic? Že by se čekalo až si natáhnou Němci a pak pujde na řadu zbytek světa?
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod HoJo 9. 6. 2009 18:06

skodaodlomu píše:Tu 6x delší trasu jsem také registroval a zdá se, že pomohlo zadat cesta nejkratší, ;-) místo optimální.

No je fakt, že to vyhazuje ty nejdelší trasy většinou na rychlou a nejlépe to vychází na krásnou (někdy taky ne). Ale stejně to kolikrát ani na jednu možnost nenabídne optimální trasu a musím dávat etapy (třeba podle nějakého plánovače na netu), aby mě navigace netahala po všech čertech. Jako když jsem doma a mám čas, tak to jde. Ale když jsem někde na cestě a chci se zajet někam podívat, tak kolikrát trnu, kam všude mě to povodí. Taky ty ustavičné snahy vodit po neprůjezdných cestách (třeba na cestu, která je uzavřena závorou, na cestu, která končí u kolejí, hlášky, že se má někam odbočit, přitom tam žádná cesta není - to jsem si teď dost užil na Slovensku), nebo pořád navádět na placenou dálnici, když ji mám zakázanou...
A ve Freshi taky nic nemám ohledně té superaktualizace.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 9. 6. 2009 19:22

V NavigonFresh ta volba neni,musis na stranky vyrobce EN ci DE ale je to zpoplatnene.
Pokid jde o co nejlepsiho nastaveni ohledne trasy souhlasim,jako idelani mi prijde trasa "Krasna" a popisuji to zde: viewtopic.php?f=1867&t=1075779&p=6442628&sid=2edfb3766fe5cace12a772c058ad7980#p6442628 sedmy prispevek odshora.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod HoJo 11. 6. 2009 20:31

Cheetah007 píše:V NavigonFresh ta volba neni,musis na stranky vyrobce EN ci DE ale je to zpoplatnene.
Pokid jde o co nejlepsiho nastaveni ohledne trasy souhlasim,jako idelani mi prijde trasa "Krasna" a popisuji to zde: viewtopic.php?f=1867&t=1075779&p=6442628&sid=2edfb3766fe5cace12a772c058ad7980#p6442628 sedmy prispevek odshora.

Pro 8110 tam původně měli že to upgrade na 8310 bude 4. června a teď tam mají že "coming soon". Jinak tam píší, že jednoduše a rychle přes Navigon Fresh. Takže by se to tam mělo objevit...
Ještě v jiném threadu píšeš, že si je potřeba pohrát s nastavením. V přístupném menu moc možností není. Ty víš jak se dostat do paměti navigace a tam nastavit nějaké configy? Dostanu se jen na kartu.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 6. 2009 21:06

U 8110 netusim...zkus odkazy na fora zde v topicu hacky pro Navigon.
Ja se na kartu dostanu jako ty,jenze 2150maxx ma jen 64/64RAM-ROM takze mapy,data a samotny MobileNavigator 7xx jsou primo na 2GB karte.
Nastaveni na krasna by melo stacit,je to potom vyrazne lepsi,nicmene pokud se dostanes do slozky Navigon/ prim ov pameti (fakt nevim jak zkus ty fora) tak tam se edituje AplicationSetting.xml staci v poznamkovem bloku XPcek.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod martinhamr 29. 6. 2009 07:23

Tak konečeně nainstalováno v PNA a teď budu testovat 8310 až se zní bude kouřit. A ještě rada,až budete přeinstalovávat soft.tak musíte natáhnou nově mapy pro 8310. Já tam dal v domění mapy,které jsem si zálohoval pro 8110 a oni nepracovaly. Tak jsem musel zdlouhavě stahovat nové z "nav.freshe" ale vyplatilo se.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 7. 2009 07:17

Updaty na nové verze jsou velice dobré-na N 1200 jsem nainstaloval upd.2300 a rozdíly jsou značné.Souřadnice,jde klikat na POI body a ukáže se popis a další informace k POI bodu,tvorba až tří tras najednou je celkem taky dobrá,je možnost jednoduše importovat adresy s Outloku-nebo je při dodržení určitých pravidel přímo pořídit do txt.souboru s kterým nové verze umí pracovat.Zlepšila se práce s mapou-např.posunování,zvětšování je rychlejší.Zajímavá je funkce parkování,kdy poblíž cíle se objeví tlačítko které zavede k nejbližšímu parkovišti-ve velkých městech to není špatné.Celkově by jsem hodnotil nové verze o dost lepší.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků