Navigon 7210 - hlasová navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod navigon7210 14. 5. 2009 21:06

Ahoj, potřeboval bych, prosím, poradit. Jsem v navigacích nováček a pořídil jsem si Navigon 7210. Prozatím jsem jej testoval jen v domácích podmínkách, tudíž jsem se dostal pouze k simulacím tras nebo Demu (při nepřijetí signálu GPS). Vše se spustí, jede to ok, ale nefunguje mi hlasová navigace - pouze běží grafická simulace, ale bez hlasu - nevíte, prosím, co ještě je potřeba aktivovat, nastavit, udělat? Zkusil jsme i přes software nahrát znovu hlasy, ponechal jsem tam dokonce jen ten český - ale stejně nevím jak na to. Poraďte, prosím. Díky moc, Petr.
navigon7210
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 5. 2009 21:36

Na navigačním displeji zkuste zkontrolovat, zda není hlasová navigace ztišena. Hned po vybalení krabice by sice tato situace neměla nastat, ale přesto to prověřte. Je tam ikonka myslím reproduktoru, na ni klepněte a ukáže se posuvník pro volbu hlasitosti.

Nejsem si jistý, zda funguje hlasová navigace při demu, při simulaci se ale hlas ozývá.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod navigon7210 14. 5. 2009 22:35

Dekuji za odpoved. Reproduktor byl zapnuty, pri nem se i hlas ozyva - bud rika "hlasiteji" nebo "tiseji". Ale to je jediny okamzik, kdy se ozve. Vlastne se mi jeste stalo, ze jsem si zadal cil trasy a hlas oznamil, ze cil se nachazi v zone s dopravnim omezenim. Bohuzel, tot vse :(
navigon7210
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 6. 2009 21:20

Zkusil bych v menu Moznosti/Tovarni nastaveni.Pokud to nepomuze tak jedine TP a servis,je to ale jedina moznost,provest HR.
Hlasy jsou ve slozce navigon/sounds. ja mam treba u Navigon 2150max tento o velikosti 3.5MB cze-CZE_Bara_def_sound.nfs (Konecne vim jak se dotycna slecna/pani jmenuje :mrgreen: ....uroven hlasove navigace v navigonech je bezkonkurencne NEJ!!!)
Cheetah007

Odeslat příspěvekod martinhamr 2. 6. 2009 09:37

Cheetah007 píše:....uroven hlasove navigace v navigonech je bezkonkurencne NEJ!!!)


pod to se mohu podepsat ;-)
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 6. 2009 19:44

J,j...na tomhle si dali v navigonu FAKT zalezet a :arrow: bara je super!!! :arrow: 8-P :tleskani :tleskani ;-) ;-) (Chtelo by to mozna fotku ne?? v TT tusim u ceske Elisky je :lol: :lol: )
Skvela intonace,navaznost slov,prijemny ton hlasu proste vubec nepoznate ze je to poslepovane z jednotlivych samplu....ton jednotlivych prikazu na sebe temer dokonale navazuje
Cheetah007

Odeslat příspěvekod martinhamr 3. 6. 2009 14:36

Jsem zvědav jak bude fungovat po update z 8110 na 8310 hlasové TMC. Že by zase byl Navigon v něčem první ? :-)) Co jsem se koukal na youtube,tak tam jsou ukázky v němčině velice zajímavé.
martinhamr
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků