Navigon 1200 a mapy na SD kartě

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Develop 14. 3. 2009 12:54

Zdravím všechny, rád bych požádal o pomoc v řešení tohoto problému. Mám Navigon 1200 do kterého jsem zakoupil 2GB SD kartu. Na tu jsem stáhnul kompletní mapy Q1-2009. Navigace ale mapy na kartě nerozpozná a nepracuje s nimi. Když zapojím navigaci přes USB a pustím NavigonFresh, mapy jsou na kartě vidět, ale jsou vidět šedě, takže jakoby neaktivní, kdežto ty aktivní v navigaci jsou vidět černě. Děkuji za každou radu.
Develop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zdenals 16. 3. 2009 20:13

Nevím jakým způsobem jsi to stahoval. Já jsem obnovoval mapy 4Q/2008. Mám Navigon 1210.
žádnou kartu jsem nekupoval. Pomocí "Freše" jsem dal obnovil mapy přímo v navigaci. Mapy se nepřidávají navíc, ale aktualizují, takže jen o trochu nabudou. Sorry, jestli jsem Tě špatně pochopil, ale setkal jsem se s tím, že mapy někdo stáhne a pokouší se je přidat.
zdenals
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Develop 16. 3. 2009 21:59

Díky za reakci. V rámci záruky na aktuálnost map 30 dní od spuštění jsem toto přes FreshMap udělal a to šlo bez problémů. Jelikož jsem chtěl ale přidat Německo, Polsko a Rakousko, tak jsem tyto mapy opravdu z Rapidu stáhnul na SD kartu a snažím se je takto přidat. Mapy mám pojmenované stejně jako jsou v přístroji. Zkoušel jsem je nahrát do rootu karty, potom do stejné adresářové struktury jako jsou v přístroji, ale stále nic. Možná by bylo zajimavé zjistit jakou mají strukturu mapy na SD kartě 2GB s předinstalovanými mapovými podklady třeba v Navigonu 7210.
Develop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 3. 2009 08:35

Pokud máš mapy Q1 2009 tak vymaž staré mapy s adresáře Navigon/map a nahrej tam nové.Mapy Q1 musí být ale i s novýma soubory napr.Poit.cats/je jich 5/.Bohužel paměť Navigonu 1200 je pouze 512 MB takže tam nedáš všechny mapy.Např.Německo má samo kolem 210 MB.Pokud chceš všechny mapy musíš je nahrát na SD kartu zřejmě do adresáře Navigon/map,ale to mě nějak nefungovalo.Takže jsem udělal vyběr a mám přímo v Navigonu 1200 Rakousko+ČR+Polsko+Slovensko a Maďarsko.
anonymni

Odeslat příspěvekod Develop 17. 3. 2009 15:01

Mohu potvrdit, že vymazání starých map a nahrání nových do paměti navigace funguje. Bohužel jak správně píšeš, tak kapacita je pouze 512MB, takže proto ty moje pokusy o nahrání map do přídavné 2GB SD karty.
Develop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 3. 2009 18:41

Nějak to jde určitě, jinak by tam slot na SD kartu byl zbytečný.Možná se musí celý systém nahrát na SD kartu i s mapama a s přístroje vymazat?
Teď mne napadlo:když jsem zkoušel nahrát mapy na kartu vždy jsem zapnul a vypnul přístroj pouze krátkým stisknutím tlačítka což možná byla chyba-dle návodu se tak přístroj dostává do tzv.pohotovostního stavu.Možná je potřeba podržet tlačítko vypnutí delší dobu a restartovat přístroj-třeba se karta jinak vůbec nenačte.Bohužel vypůjčenou kartu jsem vrátil a nemohu to zkusit.
anonymni

Odeslat příspěvekod Develop 17. 3. 2009 20:05

Už jsem zkusil i restart navigace (na boku přístroje), ale stále potvora nic. Je pravda, že smazat vše a nahrát na kartu by se dalo vyzkoušet. Určitě by pomohlo vědět, jak to má např. Navigon 7210. Némá ho náhodou někdo? Díky všem za reakce.
Develop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 3. 2009 08:20

Teď jsem si prohlížel konfigurační soubory v přístroji a cesta pro mapy na kartě je uvedena
<Path>/Storage Card/NAVIGON/map</Path> což by mělo zřejmě znamenat, že mapy by měli být na kartě v podsložce "map".
anonymni

Odeslat příspěvekod Develop 18. 3. 2009 10:29

Vypadá to tak. Každopádně je na kartě takto nahrané mám (adresář Navigon/map). Zkoušel jsem je nahrát už i do rootu, ale ani tam je bohužel navigace nevidí.
Develop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 3. 2009 14:47

Napadlo mě ještě a nemusí být SD karta pojmenovaná Storage card?Sice je to asi blbost-storage card znamená zřejmě všeobecné pojmenování slotu pro SD kartu, ale čert ví proč to vlastně mapy nenajde.
Všechno blbě už to funguje.Stačí do podsložky na kartě/map/nahrát všechny soubory ze složky map přístroje.Pak může být v přístroji třeba 4Q2008 a na kartě 1Q2009..... :-) :-) :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Develop 18. 3. 2009 19:35

Jasně všechno OK, dokonce jsem smazal vše z adresáře MAP v navigaci a přehrál zkušebně na kartu. Vše na 100% v pořádku. Možná mě zmátlo, že jsem měl všude jenom nové mapy, nevím... Každopádně moc díky za ochotu pomoct.
Develop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 3. 2009 20:43

No já taky tak nějak podobně zblbl, přitom to bylo tak jednoduché.No hlavně, že už to funguje.
anonymni

Odeslat příspěvekod Endli 12. 4. 2009 17:25

Čaute, chci se zeptat, jestli jestli je u Navigonu 1200 taková funkce, že zadám ulici a číslo popisné a ona mě dovede přesně až k němu nebo pouze na tu ulici? Díky. ;-)
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 4. 2009 18:31

Pokud je číslo popisné v mapě, každá navigace dovede až k domu.
anonymni

Odeslat příspěvekod Endli 12. 4. 2009 23:54

A je to tedy např. v mapě Q1 2009 pro Navigon 1200? Jde to nějak zjistit?
Endli
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků