Navigon 7 do přístroje s Navigonem 6.2

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lardy 24. 2. 2009 21:58

Dobrý den, koupil jsem Navigon 9611 Porsche Design. Skvělé provedení, ale starý sw,verze 6.2, což je při ceně přístroje moc nepotěší... Nevíte někdo, jestli je tam možné nějak nainstalovat verzi 7 a pokud ano jak? Díky za info...
Lardy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Key 17. 4. 2009 16:51

To máš určitě smůlu. Navigon je vykutálená firma. Ale můžeš to zkusit na NavigonFresh a potom si u nich stěžovat. Určitě do toho nejsou ani aktualizované mapy. Já mám pro změnu Navigon T7000 ještě v záruce a taky je to vůbec nezajímá. Když jsem to koupil, tak za 3 měsíce zmizela tato navigace z jejich nabídky. Zkoušel jsem jim psát reklamaci, ale odpověď zní, že chápou mé rozhořčení, ale to je vše. Nevím jaké jsou povinosti výrobce k těmto zařízení, ale vypadá to, že to člověk koupí asi jako mapu a po čase když chce aktuální, tak si musí koupit novou. Co na to pan Lutonský, který tyto navigace vychválil do nebe - viz. recenzi "Navigon 7110 krása nebeská" a další jeho články. Je pozoruhodné, že se vůbec nepozastavil nad etikou podnikání v této kategorii.
Key
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 17. 4. 2009 17:18

Zdravím, jo jo chlapci je rozdíl mezi etikou podnikání v Evropě a v Americe. Já mám Garmin nuvi 660 což je tři roky starý model a mapy aktualizuji každé tři měsíce a jsou samozřejmě starší modely, které mohou tuto službu využít.
Chápu Vaše rozhořčení, ovšem mrzí mě, že Vám nijak nemohu pomoci.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinhamr 22. 5. 2009 16:34

Jenže tady se tazatel neptal na aktualizaci map.Ty jsou k dispozici i na nejstarší plečky z pravěku.Tazatel se ptá na navigaci jako takovou.Na grafické provedení . ;-)
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 5. 2009 18:48

Romstar: Kdybyste měl nějaký starší Streetpilot, s novými mapami NT byste si neškrtnul :) Žádná firma není dokonalá.

Key: Nevidím nic moc neetického, aktualizace ani dnes nemá řada výrobců zvládnuté a Navigon je tenkrát také moc neřešil. Nebo vás výrobce při pořízení ujistil, že aktualizace map budou dostupné ještě X let po pořízení a tento slib potom nesplnil?

Kupujete si přístroj s určitými podmínkami. Dnes máte jistotu FreshMaps, tenkrát taková jistota nebyla. Měl jste jednoduše smůlu, že jste pořídil model z výběhové řady a předem se zřejmě neinformoval o jeho budoucnosti. Teď nad tím už nemá moc smysl plakat a všechno házet na Navigon. Aktualizace nebyly v ceně.

Lardy: Obávám se, že nový firmware do Navigonu nedostanete. Tato značka podobné upgrady nenabízí.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 22. 5. 2009 19:03

Zajímavé, protože údajně na Steetpilot je možné dokoupit nuMaps Lifetime, ale ano rozumím co myslíte :-) jen mi přišlo nefér, že u modelu který je poměrně nový je tento problém.
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID ... productTab
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků