Navigon a POI-Warner pro MobileNavigator 7

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tofmik 10. 1. 2009 18:47

..
Naposledy upravil tofmik dne 10. 1. 2009 20:20, celkově upraveno 1
tofmik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tofmik 10. 1. 2009 20:19

chtěl bych se zeptat. Nabíhají vám ty POI při vyhledávání na mapě? Hlavně i s ikonkou? mám přes poi warner přidané Poi a obrázek v .png a zkoušel jsem to s číslem které je u toho obrázku když se stáhne s poi.cz a také se stejným název daných poi a také nic. nějaké rady? díky
tofmik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarabascz 12. 1. 2009 21:03

když si stáhneš poi z poi.cz + obrazek v bmp (stahovaní obrazku proveď uplně stejne jako poi soubor - klikni přimo na ikonku a neee přes plavé tlačítko !!!! ) - musí být uplně stejný název rozdíl pouze v koncovce pak to nakopíruj běžnou cestou do navigace - PoiWarner\pois\
odpoj od PC a restartuj navigaci mě to funguje - již při náběhu navigace se ti automaticky naimportují budeš to videt jak nabíhaj % u jednotlivých kategorii

Skoušel jsem to i přes program z PC kde v MN7 je funkce export poi bodů - export proběhne ale bez obrázku pouze asx soubory a samozřejmě že mi to nefungovalo takže jenom ten první způsob - vyzkoušeno

teď k mému problému O:-) :
tak jsem si nakonec poi-warner zakoupil za 30 eur.
po registraci dostanete kód na zakoupení akt. poi bodů z http://www.pocketavigation.de v hodnote 24 eur.
Ja toho hned využil na aktivaci služby počasí, radary, benzinky a pak jsou tam dvě kategorie zdarma, po uplatnění kodu jsem měl součet 23,9 eur takže jsem nic neplatil a to se BOBE vyplatilo
tyhle informace je možné aktualizovat po dobu 12 měsíců.

nicméně hned po nainstalování a zaregistrování POI-Warneru v navigaci doporučuji ihned zálohovat všechny soubory. ja to neudělal a po nové instalaci si navigace vygeneruje nové ID číslo a ten puvodní aktivační kod je pak neplatnej.
Na webu http://www.navigating.de po zalogování je pouze jedna možnost na vydání nového aktivačního kódu, po zadání původních dat ale to je vše, další žádosti se pak musej psát na support což mě trochu štve za ty peníze ještě někam psát.

Problém po instalaci Poi-warneru v navigaci co mám je, že při prvním nábehu programu (pouze) po instalaci to chce nastavit nějakou komunikaci s GPS jednotkou, ale ID přístroje to píše jiné než pak samotný program nějak to přeskáču a pak to funguje.
Taky nemohu rozchodit možnost hledat cíl dle GPS souřadnic při tom Poi-Warner tuhle funkci nabízí - zadám GPS souřadnice ale nic se neděje.
Jaokby to nespolupracovalo s programem samotné navigace. (Navigon 7210)
Taky když vyhledám POI ze seznamu (třeba zámek, hrad) navigaci to nespustí.

Nevím co dělám špatně - jestli se to někomu podarilo rozchodit prosím o radu.
Jinak počas navigace, to na zvolené poi body upozornuje ale to je zatím vše.

předem dík Marek
Tarabascz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 64milan 17. 1. 2009 15:40

Tak v současné době je možnost zakoupit MN7 za 19.90euro v anglické registraci http://www.navigating.de/cms/index.php?id=5141,nebo za 29.90euro v německé http://www.navigating.de/cms/index.php?id=5100,tak kdo má zájem tak nečekat a kupovat ;-)
Asi nabízí u německé registrace nějaké služby navíc
64milan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarabascz 17. 1. 2009 18:05

sakra to jsem nemohl ještě cca tyden vydržet??? mohlo být 10 eur ušetřeno
ja když kupoval byla pouze nemecká verze nicméně při instalaci to nabidlo i angličtinu, ale manual v pdf. byl pouze v nemčině.
jediný co jsem dostal navíc byl slevový kupón ve formě kódu na rozšíření a aut. aktualizace POI po dobu 12-ti měsiců z www.pocketnavigation.de v hodnotě 24 eur.
Nevím jak to je u té anglické verze, ale je dosť pravděpodobný že to tam bude taky, to že to je za 19 eur je spíš spec. akce pro tuto verzi.
Tarabascz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 64milan 17. 1. 2009 18:34

Já jsem to kupoval 3.1.v německé registraci ještě za 19.90eur a tu slevu na pocketnavigation jsem mněl taky,myslím že se musí využít do 7dnů od registrace.
64milan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarabascz 17. 1. 2009 20:46

no jo to byla vanoční akce bohužel ja ji nevyužil
Tarabascz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Freemanix 20. 1. 2009 13:27

Opakuji svuj dotaz - ten POI Warner opravdu jen ukazuje POI v mape, pripadne na ne v predstihu upozornuje? Daji se prohledavat a navigovat k nim? (tedy, je to nejak zaintegrovane do Navigonu?)
Freemanix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarabascz 20. 1. 2009 16:03

nijak - se smaotným programem navigace to nepracuje teda zatím se mi to nepovedlo rozchodit
bohužel prozatím mě to jenom informuje o POI které jsem navoli (radary, kontroly atd).
jestli chcete třeba vybrat cíl s poi bodů (hrady, zamky a pod) tak tohle opravdu nefunguje - mělo by ale nefunguje :-(
v tomtok je lepší TomTom na plný čáře
Tarabascz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarabascz 20. 1. 2009 16:20

tak kecám - už jsem na to přišel funguje to.
trasa se vygeneruje a uloží do složky uložené trasy pod názvem 0 Poi Warner samožrejmě tady ji je možné přejmenovat dokonce to i doporučuji jinak při vyhledání nového POI se Vám původní trasa přepíše. Poi-Warner totiž ukladá všechny trasy pod tímto názvem.
Tarabascz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinhamr 10. 2. 2009 17:08

Nějak jsem si možná rozšteloval u Poiwarneru GPS cesty.Nechce se mi chytnout GPSka.Nebyl by někdo tak moc laskav a nenapsal by mi co tam máte nastavený.Jaký COM,jakou rychlost přenosu.Moc prosím... Mám Navigon 8110.Díky :-)
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Tarabascz 10. 2. 2009 22:36

v poi-warneru je někde původní nastavení nebo-li default setting skus to mělo by se vše vrátit do původního stavu, myslím ale že se smažou všechny poi body budeš muset znovu vše nahrát.
Tarabascz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinhamr 11. 2. 2009 09:37

Díky za odpověď,vyřešil jsem to smazáním a opětovným plným nainstalováním všech programů.Jen nechápu jedno: jak mě to má navigovat například k obchodu Aldi v Německu,které si v seznamu POI bodu najdu a klepnu na něj. Tady někdo psal že se to někam ukladá,a následně si to s té složky musím pustit či co? Měl jsem zkušenosti s PoiWarnerem 6 ,ale tady v té 7 to je nějak pozměněné.A já na to nemohu pořád přijít.Jo a soubory které stahuji z POI.cz se mi také něchtějí ukazovat v pořádku.A to maj koncovku správnou pro Navigon.

Dodatek: Tak jenom jsem zvedl oči o pár příspěvků ned mím,tak jsem si to přečetl jak to funguje.Tak ještě rozlousknout proč se mi nezobrazují ikonky a údaje z POI.cz.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod martinhamr 11. 2. 2009 09:44

Tarabascz píše:tak kecám - už jsem na to přišel funguje to.
trasa se vygeneruje a uloží do složky uložené trasy pod názvem 0 Poi Warner samožrejmě tady ji je možné přejmenovat dokonce to i doporučuji jinak při vyhledání nového POI se Vám původní trasa přepíše. Poi-Warner totiž ukladá všechny trasy pod tímto názvem.


Takže je asi nejpohodlnější si vše předem připravit v klidu doma a pak to neštelovat v autě,natož za jízdy :pozor
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Tarabascz 11. 2. 2009 23:25

asi tak nebo někde zastavit :-)
za jízdy to určitě nepůjde to je o držku a navíc škoda pomačkaných plechů
Tarabascz
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků