navigon 2150 max

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 24. 9. 2008 20:43

Vybral jsem si předběžně tuto navigaci http://cybex.cz/GPS/GPS-do-auta/NAVIGON-2150-max-Europe-38-zemi-LCD-4-3-RDS-TMC/produkt=860005162/kategorie=387/ a chtěl bych vědět, jestli s ní máte někdo zkušenosti. Jde mi o to, že např u verze 7110 byly porblémy třeba s SD SDHC kartama, nebo držákem. Doufám, že se objeví nějaká recenze, která ji důkladně proklepne. U této navigace sí píše, že její součástí je paměťová karta s manuálem a mapou, ale pro aktualizaci nejnovějších map, že je potřeba karta 4GB, takže jestli čtu dobře mezi řádky, tak tam bude nižší kapacita?
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tschuba 25. 9. 2008 06:25

Dobrý den,
mám tuto navigaci cca týden a nemůžu si stěžovat ani v nejmenším. Aktualizaci map z Q/2 na Q/3 jsem provedl okamžitě pokoupi a bez problémů se mi na dodávanou 2 GB kartu vešla, navíc je zadarmo pokud ji provedete do 30 dní. Součástí nákupu je pak i slevový kupon, díky kterému získáte právo na 2 roky aktualizací za cenu pouhých 20 Eur, což mi přijde dost sympatické. Problémy s držákem jsem nezaznamenal žádné, hlasitost a kvalita bluetooht přenosu z telefonu je ucházející, hovor se dá bez problémů uskutečnit a slyší obě strany. Jediné co je u Navigonů obecně schazováno, jsou problémy s rozlišením norm. silnic a polních cest a to hlavně v oblastech startu a cíle cesty, já jsem se ale s ničím takovým doposud nesetkal.
Splnil se mi sen...

Bosh - Alcatel - N6610 - SE T630 - SE W800i - NE61 - SAM U600 - HTC S710 - MOT V8 - HTC TYTNII - SE V640 - NE51 - NE61i - LG KU990 - NN95 8GB - SAM U900 - NE90
tschuba
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 25. 9. 2008 12:18

Díky, ještě se chci zeptat, jestli funguje zobrazení jízdních pruhů - reality view PRO. Tuším, že v předchozích verzích se to po adeaktivovalo.
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tschuba 25. 9. 2008 17:08

Myslím že míchate dohromady 2 věci...řazení do jízdních pruhů a reálné zobrazení sjezdů z dálnic, alespoň tak chápu ty funkce já...řazení do jizdních pruhů zobrazuje perfektně, zrovna dnes se mi to osvědčilo...reálné sjezdy z dálnic jsem zatím nedokázal odzkoušet, respektive se mi to nikde nezobrazuje, tak nevím zda to nefunguje nebo jsem zatím nenarazil na sjezd kde by to bylo zpracováno....
Splnil se mi sen...

Bosh - Alcatel - N6610 - SE T630 - SE W800i - NE61 - SAM U600 - HTC S710 - MOT V8 - HTC TYTNII - SE V640 - NE51 - NE61i - LG KU990 - NN95 8GB - SAM U900 - NE90
tschuba
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 15. 10. 2008 09:02

Mám tedy 2110 max, ale až na bluetooth by to mělo být stejné. Měl jsem Q2, dával jsem přes Navigon Fresh mapy Q3, Reality View šlo před i po. To, jestli Vám Reality View funguje poznáte podle simulace trasy - naplánujte si třeba začátek na D1 kilometr před sjezdem na Humpolec od Brna a konec u té první pumpy směr Pelhřimov a uvidíte, že to při spuštěné simulaci funguje. A ještě Vám to navíc řekne "POZOR" při sjíždění ze sjezdu, neb je tam nebezpečný úsek.
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 16. 10. 2008 05:49

Díky. Chci se zeptat, jestli někdo zkoušel tuto navigaci s SDHC kartou. A jinak - jak jste spokojený - co POI body a tak. Uvažju mezi touhle a Dynavix Delta II. Ta má sice nějaký multimediální funkce navíc, ale nemá RDS - a já jezdím dost často do německa. Mám to blíž do drážďan než do prahy. A co knha jízd - funguje?
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 16. 10. 2008 09:32

Knihu jízd jsem na 2110 nastavil teprve včera, před navigací se tě to zeptá, zda to má zaznamenat, jako jaký druh (služebně, cesta do práce, ... asi 8 možností), pod jakým označením a zadáš stav tachometru.
Po připojení na PC se ti zobrazí adresář LogBook, v něm je excelovský soubor LogBook.xls a v něm přehledná tabulka v češtině:
počet ujetých km, účel jízdy (cesta do práce), odkud-kam, datum, hodina odjezdu-příjezdu, délka jízdy, délka trasy, průměrná a maximální rychlost (u mě 131,38 km/h na devadesátce :potichu )
Moc povedené..
POI jsou, řekl bych docela dobré, i v menších městech to najde např. bazén, dost restaurací atd. Jen jsem zaznamenal v určitých místech chaotické značení způsobené neaktualizací POI. Např. ve Vimperku kde je už tak 3 roky Lidl, to ukazuje Hyundai, který tam byl předtím; místo Hyundaie co je teď je značka Škody, která už má dost dlouho jinou budovu atd..
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 16. 10. 2008 10:32

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli to umí i naplánovat trasu s více průjezdními body. A diky za odpovědi. Vypadá to, že to nakonec bude 2150 max.
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 16. 10. 2008 11:59

Samozřejmě, více průjezdních bodů je možné. Nezkoušel jsem kolik jde maximálně.

Ještě uvedu postřehy k profilu trasy (zřejmě platí obecně u všech Navigonů):
"Optimální", "Krátká" i "Rychlá" silně preferují hlavní silniční tahy.
I na úkor toho, že ve skutečnosti pak v důsledku "Rychlá" není rychlá a "Krátká" není krátká.
Už několikrát jsem si mohl ověřit, že až druh "Krásná" je výhra.

Praktický příklad.
Kdo znáte v SVK termální koupaliště Veľký Meder a Podhájska.
Jeli jsme z Mederu do Podhájské (tehdy ještě pomocí papírové mapy), tak jsem si včera ověřoval, jak to nasimuluje Navigon.
Optimální - 84 km, čas jízdy 1:32
Rychlá - 90 km, čas jízdy 1:40
Krátká - 84 km, čas jízdy 1:32
Krásná - 71 km, čas jízdy 1:16
Optimální, rychlou, i krátkou vede přes Komárno a hlavní tahy. Rychlá je o 8 minut pomalejší (!!!) než Optimální, Krátká je to samé jak Optimální, až Krásná navádí dle mého OPTIMÁLNĚ přes Kolárovo - o 19 km kratší a ještě jsi v cíli o 24 minut dřív. Je to sice trochu klikatější, ale žádné polňačky či silnice 4 třídy. Takže vlastně až ta Krásná je optimální, krátká a rychlá zároveň.
Nemyslím si, že u jiných značek navigací bude situace o moc lepší, spíš se člověk musí na ty návrhy Optimální, Rychlá, Krátká a Krásná koukat jako na:
Návrh 1, Návrh 2, Návrh 3, Návrh 4.
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 16. 10. 2008 12:02

Díky. A co jinak. spokojenost? Já chci tu 2150 kvůli BT na mobil. Źádný multimedia přehrávat nechci.
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 16. 10. 2008 12:34

Jinak se svou 2110 max velká spokojenost. Poslední dobou sice trochu zlobila - hlásila nedostatek paměti nebo tak něco, kousla se, ale jsou to holt Windowsy. Stačilo provést restart do továrního nastavení. Při tomto restartu se nesmažou tvoje uložené trasy apod. a znovu jí nastavit tak aby Ti vyhovovala je otázkou minuty. Velmi pěkné prostředí, intuitivní ovládání, jednoduché a funkční. Rychle počítá trasu. Třeba z Tirany do Londýna to netrvá déle než půl minuty, přepočítávání v případě odchýlení od trasy je též v momentě (to jí spíš dýl trvá, než přijde na to, že jsi jinde než má být - jakmile to zjistí, je to přepočteno v mžiku) Bohužel ale, jak už jsem uváděl, nemám s čím srovnávat, protože je to má první autonavigace. Vybíral jsem hlavně dle recenzí a ohlasů zde na navigovat.cz a myslím, že jsem neprohloupil. Taky bych byl rád za BT, ale nevyužil bych ho asi tolik abych kvůli němu připlácel cca tisícovku proti 2110 max.

Co se týče RDS-TMC, funguje bez problému - otázkou však je, jak jsou v Česku vysílané informace přesné a aktuální. Dle toho co jsem četl je to dost bída. Máš možnost nastavit RDS-TMC: přidržet vysílač, přidržet frekvenci, obnovovat automaticky, navigace může nebo nemusí zohlednit (podle toho jak to nastavíš) dopravní informace do výpočtu trasy.

Celkově velká spokojenost - doporučuji!
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 19. 10. 2008 14:16

Ještě bych měl takový dotaz, umí to zadat cíl pomocí souřadnic nebo jen podle místa?
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 20. 10. 2008 15:26

2150max nevím a 2110max to neumí.
Ale jinak to souřadnice na mapě zobrazuje, takže to stačí chytře "česky" obejít tak, že si to nejprve najdeš na mapě, uložíš cíl do oblíbených a pak dáš navigovat na ten uložený oblíbený. Trochu zdlouhavější, ale nevím kolikrát budeš zadávat cíl cesty v souřadnicích. Myslím, že moc ne.
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Freemanix 26. 10. 2008 22:16

Dobry den, take zvazuji 2150 max. Muzete mi nekdo, kdo ji vlastnite, rici, zda umi tyto funkce:

- vynechat dalsich X km z naplanovane trasy
(casto se stane, ze je nekde zacpa a po odboceni z puvodni cesty me navigace nuti stale zpet na puvodni trasu, misto aby danych X km preskocila)

- lze ulozit projetou trasu a nechat se priste navigovat po ni?

- lze navigaci misto na sklo prilepit (napriklad s pomoci pridaneho kolecka) na vodorovnou pristrojovku? Tedy, lze tak sklopit drzak a nebude pritom vadit pripojeny konektor?

- lze nejak doplnovat svoje POI?

- co presne to zobrazuje za RDS informace? je to nekde videt v seznamu, nebo jen nejak v mape?

- hodne lidi vychvaluje TomTom .. jake jsou napriklad funkce, ktere ma v podobne cenove relaci TomTom a nemaji je pristroje Navigon?

- pry lze bezplatne 1x aktualizovat mapu do 30 dnu po registraci. Co mi brani registrovat se trebas az za rok po koupi?

Diky moc za odpovedi.
Freemanix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 30. 10. 2008 20:32

Vlastnim 2110 max, ale až na BT je to to samé jak 2150 max. Takže co vím:

- vynechat dalsich x km - umi, funkce se jmenuje blokování a lze nastavit 0,5 km, 1, 5, 10, 15 a 20 km

- ulozit projetou trasu, pokud je jina nez naplanovana - to myslim nejde

- doplnovani vlastnich POI - ne. Resp. ne tak, aby se zobrazovaly na mape. Jde to castecne nahradit ulozenim sveho cile, ktery pak kdykoliv vyvolas z nabidky "moje cile"

- RDS info - nabehne prehledna tabulka (po radcich - 4 radky na obrazovce) se znackou omezeni (kolona, nehoda, info, apod...), cislo silnice - jen v pripade, ze se jedna o dalnice a silnice I tridy. Po tuknuti na prislusny radek vyjede detailnejsi info, kde je schematicky znazornen pocatek a konec omezeni a info k omezeni, dale je tam ikonka mapy, na kterou kdyz kliknes, zobrazi se ti omezeny usek na mape.

- bezplatna aktualizace po koupi slouzi k tomu, aby sis mohl po nakupu ihned nahrat nove mapy
(mas-li je tam stare). Nekde se tady psalo, ze si navigace pamatuje prvni spusteni a od toho si pocita onech 30 dnu, tedy ne 30 dnu od registrace ale od prvniho spusteni. Pred vyprsenim teto lhuty mas moznost si za velmi zvyhodnenou cenu (cca 500 CZK) zakoupit aktualizace na 2 roky dopredu. Dokonce me navigace cca 10 dni pred vyprsenim techto 30ti dnu 2x upoozornila ze mi zachvili vyprsi lhuta k objednani zvyhodnenych aktualizaci. Protoze vychazi aktualizace ctvrtletne, je jich za tu cenu celkem 8, jedna aktualizace za cca 65 kaček. Kdyz koupis navigaci na netu o 1000 Kc levneji, furt budes 500 Kc v plusu..

S TomTom srovnavat nemohu, neb jsem ho nemel, ale co se tyce grafickeho rozhrani a prehlednosti, tak bych jinou nez Navigon nebo TomTom nebral...
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků