Aktualizace map pro Navigony zdarma?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tschuba 19. 9. 2008 21:28

Ahojte,
pořídil jsem si nový Navigon 2150 Max a jsem trochu zmaten z nabídky Navigon fresh...v aktualizaci map mi totiž nabízí 2 možnosti:
První s názvem Navigon 2150 max Europe Q3/2OO8, která je zdarma a je tam připsáno něco o Evropě bez hranic a obsahu 40 zemí...
Druhá se jmenuje Navigon Freshmaps Europe Q3/2008, ta je za 99 Eur a poznámka je tam, že jde o mapy od opravdových expertů...
Takže co z toho jsou aktualizace a co je tím pádem to druhé?
Druhou mou otázkou je, zda se nějak podařilo někomu vyřešit přidávání vlastních bodů zájmu a zda někdo vyzkoušel zpoplatněnou databázi radarů, která je také softwarem nabízena?
Díky moc za pomoc
Splnil se mi sen...

Bosh - Alcatel - N6610 - SE T630 - SE W800i - NE61 - SAM U600 - HTC S710 - MOT V8 - HTC TYTNII - SE V640 - NE51 - NE61i - LG KU990 - NN95 8GB - SAM U900 - NE90
tschuba
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HoJo 20. 9. 2008 14:55

2 tschuba
Nejspíš to je to, že v tuto dobu máš obě možnosti - po dobu 30 dnů po koupi aktualizaci na nejnovější mapy zadarmo a koupit si aktualizaci na 2 roky. Alespoň někde to bylo, že je u Navigonů možnost aktualizace na poslední mapy zdarma těch 30 dnů a to co ty máš v nabídce to potvrzuje. Já mám Navigon 8110, u které jsou aktualizace 2 roky zadarmo, ale zajímalo by mě, jak se řeší těch 30 dní. Řeší se tam datum prodeje nebo je to od zaregistrování?
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod tschuba 21. 9. 2008 09:52

Já myslím, že je to 30 dnů od registrace přístroje, protože dokavaď jsem ho neregnul, tak tam byla možnost jen za těch 99 Eur. Já jsem ke koupi dostal ještě nějaký ten slevový kupon, který tu cenu srazí na 20 Eur, ale není mi tedy jasné jeho použití:(...Teď mám tedy nejaktuálnější mapy Q3/2008, ale až vyjde Q4/2008 tak budu moct použít ten voucher a od té doby mi pběží ty 2 roky, nebo ty mi běží již od registrace...?
Splnil se mi sen...

Bosh - Alcatel - N6610 - SE T630 - SE W800i - NE61 - SAM U600 - HTC S710 - MOT V8 - HTC TYTNII - SE V640 - NE51 - NE61i - LG KU990 - NN95 8GB - SAM U900 - NE90
tschuba
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martasczech 21. 9. 2008 19:08

Jsem přesvědčen, že dva roky platí od té doby co přijmou platbu předplatného. Se slevovým kuponem jsem se ze začátku taky trochu trápil, jelikož jeho použití české stránky Navigonu vůbec neznaly, takže jsem ho použil přes anglické stránky, po zapsání kódu byla ceny automaticky snížena na 19,99 EUR. Po zaplacení přišlo potvrzení (inhed) a asi za týden tištěná faktura z Německa.
martasczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brnakk 21. 9. 2008 19:32

Když už jsme u těch freshmaps, kdy má být nová aktualizace, tedy Q4?
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HoJo 21. 9. 2008 22:10

4 kvartál roku. Aktualizace Q3 byla v červenci a srpnu (podle modelů), takže bych to viděl tak na listopad.
To předplatné bude určitě od zaplacení. Jiné určení termínu nemá logiku.
Našel jsem, že ten termín pro bezplatnou aktualizaci (30 dní) je od prvního použití navigace pro navigování. Takže asi si přístroj pamatuje datum, kdy byl poprvé použit a nemá na to vliv datum registrace na netu.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod Badys 22. 9. 2008 19:30

Prosím, můžete mne někdo napsat, jaké máte u Navigonu zkušenosti s platbou? Minulý týden jsem jim zaplatil virtuální kreditkou. Během 3 dnů mne přišla od Navigonu z Německa obálka s fakturou, kde píšou splatnost až 15.11. 2008. Peníze za více jak týden z účtu stržené nemám.
Na faktuře je uvedené číslo účtu Navigonu u Commerzbank v Německu. Tak teď nechápu jestli si ty peníze srazí z účtu a kreditkou je opravdu zaplaceno, když píšou splatnost až v listopadu, nebo jestli to kreditkou neakceptovali a chtějí to zaplatit převodem z účtu.
Jediné co z toho kromě nacionál mojich i jejich + ceny v € vyčtu je toto
Payment terms payment was done via creditcard, payable to: 15.11. 2008
Díky za radu.
Badys
Junior

Odeslat příspěvekod martasczech 23. 9. 2008 18:27

Badys píše:Prosím, můžete mne někdo napsat, jaké máte u Navigonu zkušenosti s platbou? Minulý týden jsem jim zaplatil virtuální kreditkou. Během 3 dnů mne přišla od Navigonu z Německa obálka s fakturou, kde píšou splatnost až 15.11. 2008. Peníze za více jak týden z účtu stržené nemám.
Na faktuře je uvedené číslo účtu Navigonu u Commerzbank v Německu. Tak teď nechápu jestli si ty peníze srazí z účtu a kreditkou je opravdu zaplaceno, když píšou splatnost až v listopadu, nebo jestli to kreditkou neakceptovali a chtějí to zaplatit převodem z účtu.
Jediné co z toho kromě nacionál mojich i jejich + ceny v € vyčtu je toto
Payment terms payment was done via creditcard, payable to: 15.11. 2008
Díky za radu.

Vždyť to tam máš napsáno, že platba byla provedena kreditní kartou se splatností k 15.11.2008, neboj se částku ti určitě strhnou :D , ale když platíš kartou do zahraničí, tak to déle trvá. Já když si platil za mapy kartou, tak mi peníze strhni až na 15 dní :-|
martasczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Badys 24. 9. 2008 13:28

Díky za odpověď, já to z textu taky chápu, že by to mělo být zaplacené kartou, jenže při platbě virtuální kartou jsem nikde po světě neměl problém, ale právě Německo bylo vždy vyjímkou a nakonec jsem musel v Německu vždy zaplatit kartou "plastovou" no a při nákupu třeba sw do PC, nebo PDA jsem měl peníze vždy stržené do 3-4 dnů. Tak mne je divné, že ještě dnes ty peníze Navigonem stržené nemám
Badys
Junior

Odeslat příspěvekod jarkn 30. 9. 2008 14:58

K tym 30-dnom. Tento termin zacina bezat nie od registracie pristroja, ale od prveho prijmu GPS signalu ;-). Ono si to ten pristroj niekde ulozi a potom ak chcete aktualizovat vychadza z tohto datumu. Takze spekulantom neodporucam cakat, chlapici z navigonu to takto osetrili.
jarkn
Junior

Odeslat příspěvekod Taki 1. 10. 2008 07:27

Dobry den,

zakoupil jsem navigaci Navigon 2110 max Europe. Rad bych vyuzil moznosti aktualizace map ctvrtletne po dobu 2 let za zvyhodnenou cenu 20 euro. Bohuzel kdyz vlozim do kosiku na strankach Navigonu (navigon.com....) prislusny produkt, kliknu na "I would like to redeem a voucher", objevi se okno "Voucher code:" do ktereho prepisu kod z brozurky, ktera byla soucasti baleni, vypise se mi hlaska:
The code is invalid.
Check your entry and try again.

Tak se mi zda, ze ten kod proste nefunguje, nebo delam neco blbe? Zkousel jsem zadat kod i pres Navigon fresh, kde vas to pak presune na webovou stranku Navigonu a vysledek je ten samy. Kod urcite nemohl byt predtim pouzit, protoze jsem mel baleni navigace zapeceteno.

Uz jsem kontaktoval i tech. podporu.
Ale jestli vas napada nejake reseni (mozna neco opravdu delam spatne), prosim o radu.
Nerad bych prosvihnul tu 30ti denni lhutu a uz vubec se mi nechce platit 99 euro.
Diky.
Taki.
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ben. 1. 10. 2008 21:31

Zkuste kontaktovat pány z Brna Agora DMT. Mohli by Vám jako distributoři poradit.
ben.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 3. 10. 2008 12:58

Dekuju, volal jsem tam, ma to na starosti nejaky pan Sojka, je nemocen. Tak to mam zkusit pristi tyden. Docela bych nerad, aby uplynula ta 30ti denni lhuta. Jsem z toho rozcarovan. Mozna jestli to nebylo tim, ze kdyz jsem psal prvne ten kod, tak mi vyplivl internet a jestli uz to neberou tak, ze ten kod byl jednou zadan a hotovo. :eh
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martasczech 3. 10. 2008 22:14

zakoupil jsem navigaci Navigon 2110 max Europe. Rad bych vyuzil moznosti aktualizace map ctvrtletne po dobu 2 let za zvyhodnenou cenu 20 euro. Bohuzel kdyz vlozim do kosiku na strankach Navigonu (navigon.com....) prislusny produkt, kliknu na "I would like to redeem a voucher", objevi se okno "Voucher code:" do ktereho prepisu kod z brozurky, ktera byla soucasti baleni, vypise se mi hlaska:
The code is invalid.
Check your entry and try again.

Zdravím, měl jsem ten samý problém, už jsem to tady kdysi psal v nějakém topicu. Zkuste tyto stránky Navigonu https://www.navigon.com/site/int/en/shopping_cart/cart, na těch jediných mi to vzalo slevový kupon
martasczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Badys 4. 10. 2008 14:38

Zdar, teď jsem právě pomáhal s platbou FreshMaps se slevou na 20€. Pokud jsem postupoval přes odkaz, který mne vyhodil program Navigon Fresh při zmáčknutí tlačítka koupit, tak jsem byl bohužel neúspěšný a také se ukázala hláška o invalidním kódu. Ale ve chvíli, kdy jsem vzal do rukou knížečku se slevovým kódem a podíval se do popisovaného návodu, tak tam je napsaný jasně odkaz na http://www.navigon.com/FreshMaps/Discount a světe div se, po zadání této webové adresy pak vše fungovalo jak má :D . Samozřejmě se předpokládá, že už máte zřízen uživatelský účet.
Badys
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků