Aktualizace map pro Navigony zdarma?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod HoJo 18. 8. 2008 21:06

2pery80: Podle mě není důvod, proč by po aktualizaci map nešlo vyhledávání satelitů. V autě jsem to zatím nezkoušel, ale teď na balkóně se v pohodě chytily 4 satelity. Takže problém je někde jinde, Při aktualizaci jsem nic nemazal. Stačí připojit navigaci nebo čtečku karet se zasunutou kartou a spustit aktualizaci v NavigonFresh. Přepíšou se mapy Q2 na Q3. Je fakt, že v adresáři map jsou i soubory se staršími datumy (např. CoreConfig.ini, ve kterém jsou nějaké řádky s GPS), takže pokud jsi před aktualizací mazal celý adresář, tak to by pak mohl být problém v těch starších souborech, které ti asi teď chybí.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod martinhamr 19. 8. 2008 06:38

HoJo píše:2pery80: Podle mě není důvod, proč by po aktualizaci map nešlo vyhledávání satelitů. V autě jsem to zatím nezkoušel, ale teď na balkóně se v pohodě chytily 4 satelity. Takže problém je někde jinde, Při aktualizaci jsem nic nemazal. Stačí připojit navigaci nebo čtečku karet se zasunutou kartou a spustit aktualizaci v NavigonFresh. Přepíšou se mapy Q2 na Q3. Je fakt, že v adresáři map jsou i soubory se staršími datumy (např. CoreConfig.ini, ve kterém jsou nějaké řádky s GPS), takže pokud jsi před aktualizací mazal celý adresář, tak to by pak mohl být problém v těch starších souborech, které ti asi teď chybí.


Přesně tak,smáznul jsem složku "MAPA" v domění že mapa potřebuje místo na 2GB kartičce a problém.Tak jsem to nahrál ze zálohy spátky,znova spustil stažení mapy 3Q.Mapa se sama přepsala aniž bych musel něco mazat a bylo to.
Ještě k mapě.Zběžně jsem koukal že přidali jako dálnici D3,a na všech dálnicích je již realview se sjezdy.Teda aspoň na těch které jsem cvičně zkusil ;-) Někde jsou nově názvy ulic atd... Jak to vypadá s tou vámi proklínanou Moravou,máte někdo zkušenosti?
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod HoJo 19. 8. 2008 08:18

HoJo píše:Co jsem tak zběžně zkoušel, tak na "testovací" trase ca 50 km navigace (8110) plánuje furt stejně blbě. Po městě přestala navádět do pěší zóny a přes továrnu, ale vede správně.

Pořád to tam nabízí místo 50 km i 280 km. I na kratší trase (podmnožině z té 50 km) to kromě krásné uhne na zajížďku. Je to víceméně po trase dálnice, kterou zakazuji, protože nemám známku, takže jestli tohle není nějak divně ošetřeno ve výpočtovém modelu.
Na jednu spojovací cestu se závorou to taky v pohodě nasměruje. Takže mimo dalšího opravili průjezdnost některých cest, ale navádění závislé na nastavení typu cesty (krátká, rychlá...) se alespoň u mého "chytáku" nezlepšilo.
HoJo
Junior

Odeslat příspěvekod martinhamr 19. 8. 2008 18:59

Jezdil jsem dnes s navigonem po Praze a okolí a připadá mi že má více prokreslené,nebo jak bych to řekl 3D mapy.Je to nějaké více barevné a plastičtější.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod martasczech 20. 8. 2008 17:07

pery80 píše:A při instalaci nových map Q3 musím z navigace vymazat všechny složky nebo stačí složka S mapama??? Instaluji mapy už snad po desáté a nevím co dělám špatně navigace se zapne ,ale vlastní navigační aplikace nezačne vůbec vyhledávat satelity.Prosím pomoc.Nezabral ani reset.

Nic nemaž :pozor , připoj k PC spusť Navigon Fresh a dej aktualizovat mapy, o nic se nemusíš starat, vše proběhne automaticky.
martasczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pancione 24. 8. 2008 19:16

Vy už máte k dispozici mapy Q3? Mě Navigon Fresh nabízí mapy Q2 ke stáhnutí. V rámci 30 deního limitu Latest Map Guarantee. Když jsem vznesl dotaz na podporu Navigonu, paní mě sdělila, že mapy Q3 budou k dispozici až v září. To by mě zajímalo, jak to tedy je :-) .
Navigon 2110 - kaj la mondo estas via.
Pancione
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brnakk 25. 8. 2008 06:12

Já si koupil za 20E to dvouleté předplatné Freshmaps a 3Q 2008 právě stahuji.
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JJS 25. 8. 2008 09:45

Q3/2008 na 8110 som stiahol min. tyzden. Pripojil som sa cez NavigonFresh a automaticky naslo nove mapy.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod brnakk 27. 8. 2008 09:00

Má zkušenost s Freshmaps Q3 2008: Instalace proběhla bez problémů (jen jsem vložil kartu s původními mapami do PC, dal stahovat a nechal nainstalovat), po spuštění navigace je nutné provést reset - upozorňuje na to sama instalace, bez resetu se nezobrazí satelit, jak tu řešil někdo dříve. Poté jsem musel přepnout mapy - z nějakého důvodu jsem měl aktivní pouze mapu Rakouska - v nastavení map jsem tedy překliknul z "Europe Q2 2008 3" na "Europe 3" a v tu chvíli již mám mapy celé evropy (sám tomu moc nerozumím, proč se prostě nejmenují Europe Q3 2008). Oproti Q2 došlo v Q3 k výraznému posunu - detailně pokryty jsou nyní i menší města, jako např. Humpolec s cca 10tis, Pelhřimov s 20tis obyvateli, už nenavádí do jednosměrek a pěších zón, navíc je město plně pokryté POI body, které byly jinak jen ve větších městech, jako třeba v Jihlavě.

Mapy tam mám od včera a od té doby se mi 2x stalo, že navigace vytuhla (nějaký total error, po kterém se musela navigace zresetovat), vždy to bylo ve chvíli, kdy jsem pracoval s mapou, něco vyhledával, posunoval, přibližoval apod. Před aktualizací mi toto navigace nedělala, máte s tím někdo zkušenost?
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JJS 27. 8. 2008 09:09

Mne to zatial po aktualizacii nemrzne, ale zaujala ma tvoja poznamka o prepinani map - ja ked idem cez nastavenie do mapy tak tam mam po aktualizacii len jednu mapu (vola sa Europe, bez cisla 3) a nemam tam moznost vypnut alebo prepnut len cast tejto mapy. Ani tam nemam povodnu Q2/2008 mapu, ani by sa na 2GB kartu obidve mapy nevosli.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod coolio 28. 8. 2008 18:00

Podrobný návod jak aktualizovat mapy v NAVIGONECH je zde
http://www.mp3centrum.cz/novinky/jak-ak ... 7110-8110/
iRiver iFP-390T - sice stařec ale good....
coolio
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morphix 30. 8. 2008 10:13

Taky jsem u Q3 zaznamenal par drobnych zlepseni v podrobnosti mapy, ale stale je co zlepsovat ;)
Hlavni je stejne vzdy zvolit spravne cil cesty. Nedavno jsem prisel na zajimavou vec. Proste kdyz zvolim cil cesty v nejake "dire" (ve vazbe na mapove pokryti), tak me to pak vede i pres polni cesticky. Tedy napriklad, kdyz jsem si domaci adresu ulozil pozici tesne pred domem, kde je to v mape vedene jako (sediva) silnice nejnizsi tridy, tak me to pak naviguje na toto misto pres silene cesticky (prujezde jen terenakem, nevim jak prisli na to, ze je to vubec cesta). Ale je velmi zajimave, ze me to pres ty polni cesty pak vede pri jakemkoli predvolbe v nastaveni navigace (navigon 8110) a to dokonce i kdyz to neni nejkratsi cesta a da se temer na misto dojet po normalni silnici. Ale staci posunou cil cesty o 5 metru (na normalni silnici) a uz me to pres polni cesticky nevede pri zadnem nastaveni.
Tedy moje zkusenost je, ze me navigace nevede pres polni cesty v pripade, ze nezvolim cil cesty (ci prujezdny bod) na polni ceste.
morphix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_E 9. 9. 2008 15:06

Nazdar, tak jsem taky stáhnul mapy Q3/08 a v nabídce základního nastavení se mi zvýraznila položka RealView (dříve nešlo měnit ano/ne). A tak mě zajíma jestli to znamená že tam ted je tohle? http://www.gpsmagazine.com/assets/revie ... G_8612.jpg
A jestli ano, tak neznáte nějaký konkrétní sjezd, kde bych se na to mohl hned mrknout?
Mám 2110.

EDIT: Tak potvrzuju že RealView tam opravdu je!!
Petr_E
Junior

Odeslat příspěvekod martasczech 12. 9. 2008 17:13

Petr_E píše:Nazdar, tak jsem taky stáhnul mapy Q3/08 a v nabídce základního nastavení se mi zvýraznila položka RealView (dříve nešlo měnit ano/ne). A tak mě zajíma jestli to znamená že tam ted je tohle? http://www.gpsmagazine.com/assets/revie ... G_8612.jpg
A jestli ano, tak neznáte nějaký konkrétní sjezd, kde bych se na to mohl hned mrknout?
Mám 2110.

EDIT: Tak potvrzuju že RealView tam opravdu je!!

Myslím, že u nás jsou takhle udělané už všechny dálniční exity.
martasczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinhamr 15. 9. 2008 09:33

Přesně tak i kratičká D3 má na svých pár sjezdech RealView .
martinhamr
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků