Zase mě potvora svedla z cesty...

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sniperkh 23. 1. 2015 10:47

Při cestě směrem na Prahu mě Aponia navedla těsně před Kostelcem nad Č/L. vpravo přes Svatbín, čímž mi dopřála delší podívanou na zdejší kraj a také více spálených PHM i pře skutečnost, že mám nastavenu "rychlou" trasu. Opravuje to vůbec někdo ? Chyb jsem zaznamenal poměrně dost, už uvažuji vyzkoušet navigaci Route 66.
sniperkh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 23. 1. 2015 12:13

To je zase příspěvek. Nevíme jaké mapy, jestli byly zapnuté dopravni informace atd atd....
Kdy už se uživatelé naučí, že bez konkrétních informací se.ani nedá na tohle nic odpovědět....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebič 23. 1. 2015 15:19

Hloupost, fet a alkohol jsou stále dostupnější. Nevšimnul jsi si Gumajzi? :tleskani
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Junior

Odeslat příspěvekod sniperkh 23. 1. 2015 23:10

Nevim, co bys chtel upresnit, myslim, ze jsem problem popsal dosti vystizne. Asi nema cenu sem nic psat.
sniperkh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gebič 23. 1. 2015 23:33

A ty nemáš svou hlavu? Tam už pár ovcí takhle jelo, ale tohle na mě taky jednou zkusil Tomík, ale používám to co mám na hlavě. :D
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 23. 1. 2015 23:50

Verze sw, verze mapy, odkud kam jsi jel, a v kolik. A nastavení aplikace. A tohle vše napsat sem. Aby člověk z firmy Ceda mohl vůbec něco udělat. Bez konkrétních dat nelze zjišťovat kde je chyba...Už jsi to pochopil ??? On se tě nebude patnáctkrát ptát na každý detail....čím víc těch konkrétních dat je, tím lépe. Protože je nutné odhalit, jestli je chyba v mapě, nebo sw. Ale to jsou vše úplně normální věci, které všichni vědí...
Jsou dvě věci. Buď chceš hlásit chybu, a v tom případě je nutné dodržet nějaký postup. Nebo si chceš jen postěžovat, a v tom případě je zbytečné něco sem psát. To můžeš nadávat v hospodě u piva....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonny. 24. 1. 2015 09:32

Ad Gumajz: dávám ti palec nahoru :-) a dotyčnému tazateli palec dolů :pozor .

Jak je zřejmé, nejen zde, ale i na jiných forech doslova někteří neumí diskutovat, ba co, ani neumí popsat svůj problém.
Znám pár lidí, kteří budou tvrdit, že to nebo ono zařízení je na "xxxx", a přitom nemají ani tušení, že při tom nastavení, jaké používají to prostě fungovat nebude.
Netvrdím, že je to tento případ, jde mi spíše o obecnou a častou situaci.

Je to důsledek toho, že manuály se nečtou, protože kdo čte namuál je "blb", a pak to tak dopadne.
Majitel neumí, neví, nezná - ale co je horší, neumí ani popsat svůj problém.

Dovedu si představit, že pan kolega napíše:
Dne xx.yy.zzzz trasa z A do B, volba nejrychlejší, čas od 16:00.
V obci xyz navi navigovala ne přímo do B, ale přes C a D delší trasou.
Dopravní zpravodajství aktivní nebo neaktivní, dopravní omezení na trase indikováno to a to nebo nic.

A pan majitel nezapomene buď v podpisu nebo přímo v příspěvku uvést typ zařízení, od koho /firma/ má mapy a v jaké verzi.
Dotaz pak může znít:
je chyba routování chybou mapy, software nebo jde o reakci na dopravní omezení???



Pak se dá vůbec začít něco řešit.
Pokud ale napíše to, co napsal, pak je to opravdu "pivní výkřik" a může být rád, že reakce byla taková, jaká byla....
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebič 24. 1. 2015 11:13

Jsem asi naivní, ale tohle je snad normální věc, že zkusím popsat problém (napíšu verzi sw, mapy atd). Ale jsem skutečně naivní. Ještě se daný uživatel cítí uražený. Jinak když já jsem jednou měl problém, takto jsem nahlásil a bylo v příští verzi opraveno (ale člověk musí používat mozek, přeci nebudu sjíždět z hlavní cesty).
Třeba takto:
http://forum.navigovat.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1852&t=1194601&p=9590657#p9590657

PS: A když daného uživatele povede do Blanky, taky pojedeš? :lol:
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Junior

Odeslat příspěvekod Tex 25. 1. 2015 23:41

Obávám se že už nic chtít řešit nebude po tomto přijetí...
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebič 26. 1. 2015 11:24

jeho boj. On má problém ne já. :tleskani
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Junior

Odeslat příspěvekod Tex 26. 1. 2015 14:43

A možná ho má ta daná mapa a nebo navigace...
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebič 26. 1. 2015 21:34

Pokud daný uživatel neumí napsat pár bodů čeho by se tvůrci chytli, jeho boj. Nechce řešit neřešme. Toto téma bych zamknul fakt o ničem!
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Junior

Odeslat příspěvekod Gallen 29. 1. 2015 09:17

Dekuji za "podnet". Castecne se omlouvam za prijeti na tomto foru, ale doopravdy se minimalne bez verze mapy nejsem schopnej hnout.
Gallen
Ceda, a.s.
Gallen
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků