Aktuálnost map TomTom

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tex 16. 12. 2014 15:06

Třeba je Gumajz zaměstnanec, prodejce a nebo pro ně jezdí. Pak je to pochopitelné. Každopádně je jasné že offline navigace pomalu ale jistě končí a je jen otázkou času kdy je nahradí online systémy.
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 17. 12. 2014 13:59

Ani jedno, ani druhé, a kupodivu ani třetí....Takže když řeknu něco pozitivního, tak hned musím být zaměstnanec, akcionář, nebo pro ně pracovat....
Já vzhledem k tomu, že je to můj druhý směr živnosti, tak jsem si vyzkoušel prakticky veškeré navigace. A zkoušim je stále, i kvůli svým klientům. A také proto, že mne to baví.
A pánové, neni potřeba stále každého citovat. Já si pamatuji, co jsem napsal.
Porovnáváte mapy Google, Seznam na webu s webem TomTomu(už tím porovnáváte neporovnatelné) Každá je vhodná na něco jiného a jinde. Mapy Seznamu nejaktuálnější v ČR, Google mimo ČR.....Ale ta webová mapa TT vznikla původně jen kvůli plánování trasy. To, že nejsou schopni ji zaktualizovat je chyba jejich, a ne moje. Ale mně je popravdě ta mapa ukradená, kdyz v navigaci jsou mapy aktuální. Já navíc navigace posuzuji ještě i podle jiných kritérií než vy. Ovladatelnost, rychlost, rychlé vyhledání daného bodu atd...
Vy TomToma neposuzujete, vy ho jen odsuzujete. Takhle dokážu na základě dvou tří věcí ztrhat každý výrobek...
Jelikož další má činnost je práce na http://www.poi.cz, tak kontroluji i umístění a relevanci bodů...A klidně mne sežerte, ale TomTom je pro mé činnosti nejlepší navigace. Mraky lidí ho používají, a jsou s nim spokojení. Asi proto, že je špatný, že ?? A je sice hezké, že porovnáváte s offline navigacemi navigaci online Waze. Ale to nejde, protože porovnáváte zase neporovnatelné. A nemůžete lidi nutit, aby si jen kvůli Waze platili data. Nehledě na to, že spoustě lidí Waze připadá jen jako navigace pro děti s těmi jejich ikonami...To si nedělám srandu, to mi jeden klient řekl...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebič 17. 12. 2014 19:52

Jsou Vánoce drogy a chlast na každém, půjčky také... Nedivím se ničemu, co tady někdo vyplodí. Ale chytrost zde skutečně chybí... Ono to zase utichne po novém roce...
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Junior

Odeslat příspěvekod Tex 17. 12. 2014 20:55

Proč bych nemohl porovnávat offline a online navigace? Uživatele zajímá funkčnost. Data má dnes hodně lidí (už jsou levná) a například Waze žere málo za tu aktuálnost dopravy to stojí. Prostě budoucnost je jasná.
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebič 17. 12. 2014 21:30

Za mě minulost i budoucnost v TOMTOM. Ale to jsi slyšet nechtěl, viď? :lol:
!TOMTOM GO 950 NC 9.510 - Europe_970_7466
gebič
Junior

Odeslat příspěvekod Tex 17. 12. 2014 22:30

V pohodě mne nevadí jiné názory. Velmi rád si je poslechnu. Mne zajímají ale fakta a trend je jasnÿ... Psal jsem o online navigacích již v roce 2002 kdy začínal černobílý WAP 1.0 a GPRS, ale jasné už to bylo tehdy jen málo kdo to dokázal rozpoznat.
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonny. 19. 12. 2014 11:44

Tex píše:Proč bych nemohl porovnávat offline a online navigace? Uživatele zajímá funkčnost. Data má dnes hodně lidí (už jsou levná) a například Waze žere málo za tu aktuálnost dopravy to stojí. Prostě budoucnost je jasná.

Nejde porovnávat neporovnatelné, to za prvé,
a za druhé, ujasněme si, o čem chceme diskutovat.
Osobně si myslím, že vzhledem k názvu tohoto vlákna se debata poněkud posunula - ale na tomto foru je víceméně zvykem, že původní tema zapadne.

TAkže pokud se chceme bavit o aktuálnosti map TOMTOM, pak pokračujme,
Pokud chceme vést debatu na tema offline a online navigace, založme nové tema.

Mimochodem, k tomuto /online navigace/se zde na foru i na poi.cz vyjadřuji už dost dlouho a určitě bych k tomuto tematu měl co říct.
Jen malý povzdech - nevím, jestli má smysl to řešit.
Proč?
Protože výrobci si dělají co chtějí, komunikace se zákazníkem je na bodě nula, a NIKDO z výrobců nepochopil, že navigace coby přístroj, krabíčka by měla mít přidanou hodnotu funkčnosti proti navi free. kterou má dnes téměř každý v mobilu.
Je to stejný případ, když nám výrobci autorádií cca 10 let po zavedení USB rozhraní a flešek nabízejí do auta vestavěný CD přehrávač...

Z bodu A do bodu B mne dovede manželka, tchýně, autoatlas, mobil, navigace za 1500 nebo navigace za 10000.
Problém je, že každý z těchto způsobů je jiný, má jiné priority, pořizovací náklady a taky jiný očekávaný výstup.

Proto se bavme zvlášť o navigaci offline a navigaci online - jsou to dvě naprosto odlišné věci!!!!

-- 19. 12. 2014 12:07 --

K mapám:

Ano, je dobré mít co nejnovější mapy - ale není to nezbytné.
Vycházím z toho, že silnice se zpravidla staví nové a jen velmi málo úseků se ruší.
Takže s "rozumně" starými mapami, /rok, dva/ mne navi dovede z bodu A do bodu B stejně dobře jako s nejnovějšími.
Jen třeba zjistím, že nejedu přes obec, ale po novém obchvatu, což většinou je spíše příjemné překvapení a probém s navigováním obvykle nevznikne.
Na druhou stranu může být místo /složitá křižovatka, změna dopravní situace, jiný problém/ - kde stará mapa může uvést v omyl.
Ale jen akademický dotaz - kolik takových míst je???

K předchozímu offline, on line.
Muj názor je, že offline navi ztrácí smysl.
Když někam jedu, jsem schopen tam dojet i "jen" podle značek, navi je jen "přilepšení".
Navi mám osobně proto, aby mne upozorňovala na dopravní problémy, ať už WAZE /víceménědobře až chvalitebně/ nebo LIVE TOMTOM /víceméně dobře na dálnicích a rychlostních až úplně špatně na silnicích nižšího řádu/.

Mám názor,
že offline navi je "hračka", která nahrazuje přípravu řidiče na neznámou trasu a supluje směrové cedule a čísla silnic.
ONline navi, pokud by fungovala tak, jak je očekáváno - pak je jiný level, zatím bohužel pouze na západ od nás a v ČR pouze zbožné přání.

Pod pojmem offline mám na mysli nedostupnost dopravních informnací, pojem online naopak, dostupnost zpráv o dopravních omezeních.
Není tím myšleno online nahrávání map - toto podotýkám na základě upozornění, že by ty pojmy mohl někdo špatně pochopit.
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tex 20. 12. 2014 23:37

Pod pojmem on-line navigaci si představuji navigaci kde se nestarám o aktuálnost map - protože to prostě funguje samo.

On-line je samozřejmě přenos objemy směry ...

To co popisuješ ty je off-line navigace z "on-line" dopravními informace... otázka je jak moc je to online ...
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oban 22. 12. 2014 14:41

Dobré odpoledne,
musím reagovat dotazem na Tonnyho na to, že nejde porovnávat jednoúčelovou navigaci např. můj TT GO 750 a navigaci TomTom v Android mobilu. Právě to totiž dělám.
TomTom mi po letech zdražil mapy a já je už neobnovil, tak zvažuji, že si koupím smartfoun a navigaci TomTom, kde jsou shodné mapy. Na cestách pak nemusím nosit v aktovce dalších 250 gramů navíc.
Prosím o vysvětlení, proč je to špatně. nebo v čem dělám chybu. Domnívám se, že smartfoun nahradí postupně všechna jednoúčelová zařízení.
Měl jsem ho půjčený na testování a zatím nedosahuje kvality TT GO 750 - je pomalejší, takže při přeplánování přejedu navrhovanou odbočku, je hůř čitelný display a nemá RDS-TMC a aktivní držák, tj. musím tam strkat kablík s napájením.
Díky za vysvětlení.
Oban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 22. 12. 2014 15:35

1) Hodně záleží na kvalitě telefonu. Hlavně na fixaci GPS. Pokud ti nevadí obětovat data, tak při zapnutí asistované GPS, se jeho fungování velmi zrychlí. Protože si dozaměřuje podle BTS, základnových stanic GSM. 2) Musíš se smířit s tím, že TomTom pro smartfouny je ořezaný o některé funkce. Např. o opravy map....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek L. 22. 12. 2014 17:39

Už dlho som nebol na tomto fóre a preberá sa tu naozaj aj to čo do témy nezapadá. Chcel som pôvodne upozorniť na jeden chýbajúci obchvat okolo Žiaru Nad Hronom, ktorý teraz otvorili a nebol v poslednej stiahnutej mape. Čuduj sa svete, dnes som si plánoval trasu po tej diaľnici a obchvat je tam už zakreslený. Bol som milo prekvapený, že sa to dostalo do mapy pár dní po otvorení daného úseku. Z mojej strany spokojnosť s TomTom GO730 a aktualizáciou. P.s 22.11. som bol v Brne a v mape chýbal jeden kruhový objazd, ale toho je asi viacej. Pekný večer prajem všetkým TomTomákom
TomTom GO730T, mapa: Europe v.960.7056
TomTom GO510, mapa: Eorope 1020.9238
Ludek L.
Junior

Odeslat příspěvekod Tonny. 28. 12. 2014 11:07

Oban píše:Dobré odpoledne,
musím reagovat dotazem na Tonnyho....
.....Domnívám se, že smartfoun nahradí postupně všechna jednoúčelová zařízení.
Měl jsem ho půjčený na testování a zatím nedosahuje kvality TT GO 750 - je pomalejší, takže při přeplánování přejedu navrhovanou odbočku, je hůř čitelný display a nemá RDS-TMC a aktivní držák, tj. musím tam strkat kablík s napájením.
Díky za vysvětlení.

Částečně jsi si odpověděl sám.
Otázka jsem co od navigace očekáváš - psal jsem o tom v předchozím.
Pokud očekáváš navigaci z bodu A do bodu B - tak to opravdu zládne každý mobil s internetem.
Jestliže ale očekáváš od navigace to, co běžně funguje např. v Rakousku nebo Německu, tedy online dopreavní zpravodakství a dynamické navigování s aktivním přístupem k aktuálně generovaným uzavírkám, omezením nebo pomalému provozu,, pak asi nezbude než jednoúčelové zařízení.
Zkusím přirovnání - za běžných podmínek vyfotíš prakticky cokoli běžným mobilem. Pokud chceš víc - fotit v krajních sbětelných podmínkách nebo tam, kde potřebuješ abnoirmální nabo naopak minimální hloubku ostrosti - tam potřebuješ "lepší foťák".
Stejné je to s mobilem a navigací.

-- 28. 12. 2014 11:23 --

Tex píše:Pod pojmem on-line navigaci si představuji navigaci kde se nestarám o aktuálnost map - protože to prostě funguje samo.
On-line je samozřejmě přenos objemy směry ...
To co popisuješ ty je off-line navigace z "on-line" dopravními informace... otázka je jak moc je to online ...

V pořádku, to je tvůj pohled.
Můj názor je, že stahovat mapy online je sice technicky možné, ale osobně preferuji to, co používají víceméně všechny renomované firmy - mapová data si předem stáhnu, mám je v navigaci a online si stahuji pouze aktuální dopravní data.
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tex 28. 12. 2014 22:16

Já jsem netrpělivý a nebaví mě čekat na update mapy a kontrolovat kdy se někdo uráčí to vydat ....

Takhle se mi to natáhne samo. Data mám stejně... Pokud jedu dál tak si víl dám už doma na Wi-Fi a automaticky se to natáhna do cahe ... ale ani už to není třeba LTE a 3G to řeší...
Tex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 30. 12. 2014 17:54

Původní téma bylo toto:
Jsou mapy na tomto webu poslení verzí map TomTom?

http://routes.tomtom.com/?Lid=10?WT.Cli ... &map=basic

Okolí trojského mostu není vůbec aktuální pak jsem se díval asi na tři nové kruháky jinde a opět nic.... Jak je to staré na tom Webu. Přijde mi že Waze je úplně někde jinde s aktuálností...

K tomu nutno dodat toto:
Podívejte se na TT Route Planner nyní.
Trojský most a Blanka tam jsou.
V mém bydlišti nenacházím odchylku od map v940.

Mimochodem TT Home mi nabídnul včera aktualizaci.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 30. 12. 2014 21:00

Tak, update mapy proveden i na routes tomtom...
Jen tak přemýšlím, co odpůrci TT najdou teď ??
Home už mám takém zaktualizované...
Windows 10 Pro, Chrome, Xiaomi Redmi Note 4 CZ LTE Global, Moovit, Mapy.cz, Here WeGo, Octavia II.combi 1.9TDi, 77kW, HF Parrot MKi9000
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků