Jaké chyby lze nahlásit?

V této sekci můžete nahlásit chyby v mapách ČR a SR

Moderátoři: Moderátoři Navigovat.cz, CEDA: opravy map

UPOZORNĚNÍ:
V této sekci je možné upozorňovat na chyby v navigačních mapách České a Slovenské republiky, jejichž dodavatelem je firma Tele Atlas, resp. česká společnost CEDA. Před vložením jakéhokoli příspěvku si prosím pozorně pročtěte návody v rámečku Oznámení.

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 4. 2008 19:42

Zjednodušeně lze říct, že nahlásit můžete každou chybu v mapě, která má vliv na používání navigačního přístroje. Vezmeme-li si příklad ze struktury technologie MapShare, kterou používají navigátory TomTom, lze upozornit na tyto chyby:

  • průjezdnost ulic a silnic
  • názvy ulic a silnic
  • další chyby týkající se ulic a silnic: umístění, nesjízdnost, zákazy odbočení, chybějící ulice atd.
  • dálniční výjezdy a nájezdy
  • kruhové objezdy
  • chyby v číslech domů
  • chyby u obcí: např. název, PSČ
  • chybějící zájmové body
  • opravy zájmových bodů
  • jiné opravy

Nebudeme nijak dopodrobna specifikovat, co je chyba a co chyba není. Věříme, že fórum Navigovat.cz navštěvují pokročilí uživatelé navigačních přístrojů, kteří sami spolehlivě rozeznají, kde končí chyba map a kde jde už o problém navigačního přístroje nebo vyšší neovlivnitelné moci.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 4. 2008 20:08

Co se bude dít po nahlášení chyby?

Tuto sekci fóra Navigovat.cz budou sledovat zástupci firmy CEDA. Ta vyrábí mapy České republiky a je mimo jiné dodavatelem mapových podkladů pro společnost Tele Atlas.

Zástupci firmy CEDA každou nahlášenou chybu posoudí. Případně se přímo ve fóru nebo třeba soukromou zprávou zeptají na upřesnění. Pokud nahlášený problém projde touto první kontrolou, CEDA jej následně podrobně prověří a případnou chybu opraví.

Protože doba, za kterou se digitální mapa dostane do navigačních přístrojů, je poměrně dlouhá, nelze spoléhat na to, že oprava objeví hned v příští aktualizaci map.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 4. 2008 21:28

Jaké jsou další možnosti pro oznámení chyb na mapě?

Nevyhovuje-li vám veřejný popis chyby ve fóru Navigovat.cz, můžete pro nahlášení chyb na mapě využít několik dalších možností.

E-mail. Pošlete zprávu na adresu pripominky@ceda.cz, a v e-mailu chybu podrobně popište. Můžete zde psát česky.

Oznámení na webu. Tele Atlas provozuje internetovou aplikaci, jejímž prostřednictvím lze také oznámit chyby na mapě. Webová stránka si od vás postupně vyžádá všechny informace, které potřebuje k určení chyby. Aplikace je v angličtině a několika dalších světových jazycích.

Funkce MapShare. Navigační přístroje TomTom umožňují na displeji označit a nahlásit chybu na mapě. Podrobnosti o této technologii najdete v samostatném článku.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků