Samostatné fórum o navigaci: návrh struktury

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 3. 4. 2008 21:51

Blíží se spuštění SuperFóra. Pokud všechno půjde dobře, po víkendu bude hotovo. Přiblížila se proto také chvíle, kdy jsem chtěl sekce věnované navigaci oddělit z MobilManie do samostatného fóra. Zkusme proto navrhnout strukturu jeho sekcí.

Jsem docela velký nepřítel rozsáhle strukturovaných diskuzních fór. Mají sice dokonalou kategorizaci, ale většina sekcí je potom mrtvá. Takové fórum je navíc nepřehledné. Nemám proto problém, když v novém fóru bude jen několik sekcí, kde to bude žít. Tři současné jsou ale málo.

Takže když jsem prozkoumal zdejší témata, mám první návrh:

• Přístroje Garmin
• Přístroje TomTom
• Přístroje Mio
• ostatní navigace do auta
• navigace pro PDA a mobily
• GPS moduly a další příslušenství
• ostatní navigační témata
• opravy map

Co na to říkáte?

Asi bych měl vysvětlit ty opravy map. Domluvil jsem se předběžně s firmou CEDA, která připravuje české mapy pro Tele Atlas, že bychom společně uživatelům nabídli možnost tímto způsobem hlásit chyby v mapách. Ještě to musíme přesně vymyslet pravidla, ale věřím, že se to podaří.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 3. 4. 2008 23:21

Souhlasím s názorem, že méně je více.

Autonavigace se zaškatulkují snadno, a když se na trhu objeví nový lídr, tak se prostě přidá. Chybí mi tu ale turistické téma(ta).

Hodně příspěvků ve fóru je "poraďte mi, co mám koupit" a budou se nejspíš hromadit hned v prvním oddíle... tak bych jako první oddíl dal něco, kam budou tyto příspěvky tématicky zapadat.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 4. 2008 03:47

Souhlas, samostatné sekce pro Garmin, Mio a TomTom a do ostatních vměstnat Sony, Panasonic, Thomson, MyGuide a další jakobynavigace.
Jen sekce "navigace pro PDA a mobily" se vesměs řeší přímo v té které sekci a tak si myslím, že zde by byla zbytečná.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod polda 4. 4. 2008 08:42

Opravy map - dobrý počin
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 4. 2008 08:46

Takže nový návrh

• Jakou vybrat navigaci
• Přístroje Garmin
• Přístroje TomTom
• Přístroje Mio
• ostatní navigace do auta
• navigace pro PDA a mobily
• GPS moduly a další příslušenství
• turistika a ostatní navigační témata
• opravy map


Téma o výběru navigaci je velmi důležité, bude na prvním místě.

Turistika myslím není tak živé téma, samostatně bych ji asi nedával. Navrhuji přidat ji k ostatním tématům.

Navigaci pro PDA a mobily bych nechal - však se podívejme na současnou aktivitu této současné sekce.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza_LT 4. 4. 2008 12:19

Přimlouval bych se za to, rošířit "navigaci pro PDA a Mobily" ještě o "mapové programy pro PC" nebo něco podobného, dost často se na ně vyskytují dotazy, tak ať je jasné, kam patří.
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod Lukino 4. 4. 2008 14:00

Druha verze navrhu se mi libi, turistika a vyber navigace tam chybely, ted je to myslim kompletni.
Lukino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 4. 4. 2008 14:04

Druhá verze je fajn :-) + jak psal Honza_LT rozšířit popis sekce "navigace pro PDA a mobily" na "navigace pro PC, PDA a mobily"
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 4. 2008 14:56

Co kdybychom tedy udělali samostatnou sekci „Mapy pro PC, mapy na internetu?“ Osobně by se mi to líbilo, tahle oblast mě velmi baví.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza_LT 4. 4. 2008 15:09

Mapy na internetu je dobrý nápad, ale udělal bych je jako samostatnou diskuzi. Zůstal bych u návrhu co měl jannnn.

S růstem penetrace UMPC a podobných zařízení s plnohodnotnými Windows se určitě budou množit dotazy na mapy pro PC, což je jiná kategorie než online mapy.
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 4. 4. 2008 15:20

ja myslim ze nejsou online tak rozsahla kategorie aby se k PC nevesla :wink:
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TFSi 4. 4. 2008 16:21

Souhlasím. Navigace, GPS a vše kolem je celkem perspektivní záležitost, takže si vlastní kategorii určitě zaslouží :)

Kategorie bych nechal tak, jak jsou v druhém návrhu + přidat "mapy v PC a na internetu".

PS: je to sice těžce OT, ale třeba někdo budete vědět: budou na superfóru zachovány profily z aktuálních diskuzí, nebo bude nutná nová registrace?
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 4. 2008 16:43

Profily budou kompletně zachovány včetně obrázků, počtu příspěvků, podpisů, soukromých zpráv...
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků