Navigace v mobilním telefonu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tenen 11. 9. 2009 13:27

Mohl bych se zeptat, jestli existuje nějaká mobilní aplikace, která by ukazovala mou polohu nebo přímo navigovla trasu a nemusel jsem ji kupovat ani mít v mobilním telefonu aktivní internet? Děkuji.
Tenen
Junior

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 13:47

Os telefonů?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tenen 11. 9. 2009 17:10

V telefonu bez OS, pouze s JAVOU to asi nepůjde? Existuje něco takové pro Windows Mobile ,Android nebo Symbian?
Tenen
Junior

Odeslat příspěvekod audis 11. 9. 2009 17:39

pro Wm asi 7 navigací plnohodnotných, pro symbian 4 kvuli nedotykáči méně pohodlné, android nevim, java polonavigace nouzovka nějaké diskuse zde viewtopic.php?f=25&t=1057548&p=6687685&hilit=+java&sid=f020f5fd50cc9731691b9a04dffa4db7#p6687685 , pro všechny 1/4 navigace google maps.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tenen 11. 9. 2009 19:14

Děkuji za informace. Vyzkoušel jsem Wisepilot pod JAVOU viewtopic.php?f=25&t=1057548&start=15
Neobjevily se mi po nainstalování ale žádné mapy. Mobilní telefon pro offline navigaci musí mít GPS?
Tenen
Junior

Odeslat příspěvekod audis 12. 9. 2009 12:13

Tenen píše:Děkuji za informace. Vyzkoušel jsem Wisepilot pod JAVOU viewtopic.php?f=25&t=1057548&start=15
Neobjevily se mi po nainstalování ale žádné mapy. Mobilní telefon pro offline navigaci musí mít GPS?

JÁ TY JAVA navigace vubec nepoužívám, proto jsem dával odkaz na to forum, kde to někteří řeší už docela dlouho. takže ti bodou mít snad přehled.

GPS a offline spolu nijak nesouvisí. Bud máš mapy v přístroji (= offlin = on board) , nebo si je taháš z netu (off board, online).

a bud gps máš, nebo nemáš. Ajestli máš mapy jakékoliv bez gps přijímače, tak jsi magor:-) (..legrace)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tenen 12. 9. 2009 19:04

Já GPS technologii vůbec nerozumím. Proto jsem se taky tady ptal, abych se aspoň dostal do obrazu.Navíc výhledově uvažuji o novém MT, tak jsem chtěl vědět jestli má cenu si koupit model, který má zabudovaný GPS chip nebo se této kombinaci obloukem vyhnout. Nechci platit paušál za používání nějakého navigačního softwaru a ještě platit paušál svému mobilnímu operátorovi za stahování dat. Takže jestli jsem to tady pochopil správně, tak když budu mít MT, který bude mít GPS a nějaký OS, třeba Windows Mobile nebo Symbian, tak se dá do mobilu stáhnout navigace, která bude zdarma a mobilní telefon nebude odnikud nic stahovat = všechen software a mapy budou v mobilu ( offline ) ?
Tenen
Junior

Odeslat příspěvekod audis 12. 9. 2009 19:29

tenen:
ano, tem navigacím se říká on board, mapy a sw je v přístroji a nic stahovat netřeba.

pak jsou aplikac ejiné, které naopak net potřebují.

plnohodnotné navigace se zdarma nestahují. žádné zdarma nejsou! bud se kupují a instalují do přístroje nebo se kradou na netu a instalují nestandartním způsobem do přístroje. A pak jsou nějaké ty java aplikace navigace, ale ty zdaleka nedosahují kvalit plnohodnotných, jako pro dotykový windows mobile, případně symbian. ale prý nělkteré jsou freeware.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tenen 12. 9. 2009 20:44

Děkuji za informace ;-)
Tenen
Junior

Odeslat příspěvekod Tenen 14. 9. 2009 08:34

Když bych si vybíral MT s GPS, je lepší vybrat něco s Windows mobile nebo Symbianem? Případně jaký program pro MT je tak asi nejpoužívanější?
Tenen
Junior

Odeslat příspěvekod audis 14. 9. 2009 08:56

Jednoznačně S dotykovým! wm. Navigaci je do něj plnohodnotných asi 7. Symbian má nevýhodu, že není dotykový a aplikací je na něj méně. Na druhou stranu pro běžné použití mt je symbian praktičtější. Ale pokud má pocket pc hw klávesnici, šlape mu v praktičnosti na paty. Snad každý výrobce samostatných navigaci má verzi pro pocket pc. Já doporučuji igo8.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda62 19. 9. 2009 14:59

i nektere symbianove MT maji dotykovy displej SE P990i atd ale wm je jednoznačne lepší 8-)
jarda62
Junior

Odeslat příspěvekod Tenen 11. 10. 2009 14:06

Jak jsem tak hledal, asi nejlepší na navigaci může být HTC HD2. Má rychlý 1 GHz procesor, Windows mobile 6.5, 448 MB vnitřní paměti a dostatečně velký 4,3 palcový dotykový display s rozlišením 480 x 800. Jen ta cena 14 999 Kč je dost, ale je to novinka a vyšší třída.

Tady jsou nějaké recenze:

http://mobil.idnes.cz/htc-hd2-nejlepsi-windows-mobil-vsech-dob-ma-prekvapive-priznivou-cenu-12k-/htc.asp?c=A091006_184429_htc_ram

http://www.mobilmania.cz/bleskovky/htc- ... fault.aspx
Tenen
Junior

Odeslat příspěvekod audis 11. 10. 2009 15:08

mno, nic dražšího a lepšího na trhu stejně není.. :-) doufejme, že pro dané rozlišení jsou všechny aplikace JIŽ uzpůsobeny. není to pravidlem! a jestli není, bude ale až časem. nemám přehled v rozlišeních.

vyjma velikosti display, stejnou službu udělají i jiné přístroje.

já doporučuji:
- bez hw klavesnice: HTC touc jade 3g = za málo penez hodně muziky, a pak už dle peněžensky HTC touch diamond2, touch HD, hd2:-)
- s klaveskou: Sonyericsoon xperia, HTC touch pro, HTC touch pro2. nicméně tyto dva HTC mají méně hw klaves a ty se hodí:-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tenen 4. 11. 2009 18:37

Měl bych takovou otázku mimo navigace. Vím, že to sem nepatří. Chystám se koupit i nový 5 ms LCD panel. Můžete mi někdo napsat kdo takový kousek má, jestli v rychlých hrách a rychlých záběrech filmů je to poznat nebo není?
Tenen
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků