Málo nových recenzí

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Axerák 9. 9. 2008 06:42

Zdravím,

poslední dobou pozoruji, že na těchto dobrých stránkách je nějak málo recenzí na navigace. Jak jsem tyto stránky našel někdy před půl rokem, tak nové recenze vycházely pomalu každý týden až čtrnáct dní. Poslední 2-3 měsíce pozoruju, že to jde velmi pomalu? :shock:
Nových navigací přibylo docela dost. Chápu že p. Lutonský to dělá ve svém volném času, kterého asi není moc, ale i tak si nemůžu pomoct že tempo nových recenzí se trochu zbrzdilo. ;-)
Axerák
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 9. 2008 21:22

S Navigovat se to má opravdu tak, že je to moje zábava ve volném čase. Občas toho mám v práci tolik, že volného času už tolik nezbývá, nebo ho chci jednoduše někdy trávit jinak. V mém opravdovém zaměstnání se toho za poslední měsíce dost změnilo, a to muselo mít vliv i na Navigovat. To spíš ale na vysvětlení, že občas vyjde denně několik článků, jindy je polovinu týdne ticho.

U recenzí je pak trochu problém s tím, že není moc přístrojů, které by se daly testovat. Já třeba už nechci popáté psát o navigaci s iGo, která má jen jinou krabičku. U jiných značek zase ke krabičce přidají jednu-dvě nové funkce - a s tím už ani nemusím jezdit, takovou recenzi bych napsal z hlavy.

Čekám třeba na nové Garminy. Ty mají nové prostředí a třeba odolné Nüvi 500 mě hodně láká. Teď třeba jezdím s posledním TomTomem One - je sice stejný jako předchozí, ale má aspoň nový držák. O něm brzy něco vyjde. Ve frontě je také levné Evolve, u nás neznámý Becker.

A abych řekl pravdu, autonavigace mě už trochu unavují, je to pořád to samé kolem dokola. Všechny jsou prakticky stejné, nevidím žádné zásadní inovace. Ocenil bych, kdyby se výrobci trochu víc snažili.

Ze stejného důvodu mě čím dál víc začínají bavit outdoorové a fitness navigace. Ty ještě nejsou tak standardizované, pořád je u nich ještě co objevovat. Uživatel s nimi také musí myslet, nejsou to jen pasivní krabičky, co říkají, kam zatočit.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 30. 1. 2009 12:26

Souhlasím s Markem a dovolím si doplnění.

V poslední době se na trhu objevuje stále více navigací od neznámých výrobců, které ve srovnání se zavedenou konkurencí opravdu málokdy pozitivně překvapí. Opakují se staré známé chyby a nedostatky, které nikdo neřeší. A zavedení výrobci poslední dobou hodně stagnují, opravdu revolučních funkcí se objevuje pomálu. A když člověk zakončuje třetí recenzi v řadě stylem "raději si kupte to či ono, uděláte lépe", trošku to bere chuť ;-)
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 30. 1. 2009 14:23

přimlouvám se za test autonavigace Navon. zajímá mě, jak kvalitní je hw! U sw stačí text vykopírovat odjinud.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 8. 9. 2009 19:12

Navigovat se nám trošku rozjelo. Pokud vás napadá téma, o kterém byste si chtěli přečíst, pište návrhy. To samé platí i pro navigace, které vás zajímají. Zde ale musí jíž o nové produkty, starší již půjčovat nebudeme.
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 8. 9. 2009 19:53

přimlouvám se za test autonavigace VDO.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 9. 9. 2009 07:49

Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků