Uvaha o novych recenzich a typech navigaci

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lorsson74 2. 6. 2008 04:36

Ahoj, mam takovy mensi namet na zlepseni, mozna by to stalo za uvahu. Co kdyby se zavedla nejake sekce, kde by ctenari mohli nejak "hlasovat" ktera navigace by je momentalne zajimala a recenzenti by k tomu castecne prihlizeli pri vyberu pristroje k testu? Napriklad ted je z ohlasu jasne, ze testem navigace Moov 360 se Marek trefil do cerneho, cekali na nej snad vsichni :-). Zaroven by se mohla zavest rubrika, jaka navigace je zrovna v testu a ktere budou treba za mesic? Samozrejme by to byl jen orientacni system, je mi jasne, ze recenzenti nebudou "otroky" ctenaru, stejne jako se asi neda ovlivnit kdy jako prodejce zapujci navigaci k testu, ale spousta lidi se pta - kdy bude ten test, kdy zase onen...
lorsson74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 2. 6. 2008 16:22

Nevím, jestli by to bylo reálné, a to z několika důvodů.

Navigace testuji převážně já sám. Vedle svého zaměstnání zvládám jednu za čtrnáct dnů. Když je víc kousků najednou, pomohou mi kolegové, ale v tomto případě druhý test vyjde jen s několikadenním zpožděním, a to myslím nemá smysl řešit anketou.

Popravdě to často vypadá tak, že test je připravený, chci ho vydat zítra, ale z práce dojdu tak zničený, že se mi do toho už ani trochu nechce.

K tomu, co se zrovna testuje. Je pravda, že na Navigovat.cz moc nehledím na konkurenční weby. Když si někdo vydá článek dřív, tak ať, já si přístroj raději pořádně otestuji a udělám kvalitní článek, s nikým nesoutěžím. Na druhou stranu ale nechci, aby soutěžila konkurence a svoji recenzi nějakého produktu plánovala třeba na stejný den, jako ji plánuji já.

Ve fóru občas prozradím, co zrovna testuji, nedělal bych z toho ale pravidlo.

Zítra třeba vyjde video ke Garminu Edge, text jsme vydali už před pár týdny. Já jsem o víkendu projel TomTom Go 930, chystám k němu ale jen takové rychlé první dojmy, test připraví kolega. Sám se budu soustředit na Navigon 8110 - projedu ho teď o víkendu, článek snad bude příští týden.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lorsson74 4. 6. 2008 20:52

Jasne, chapu to vysvetleni. Byl to jen napad. ;-] At se dari i nadale.
lorsson74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ivan143 4. 6. 2008 22:12

Marku, kdy asi vyjde od Vás a kolegy něco k TT Go 930?
Ivan143
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 6. 2008 22:17

Zítra mé první dojmy, jen krátká bleskovka. Ale když si ji přečtete, a potom k tomu test Go 720 nebo 920, budete vědět všechno. Recenze bude do dvou týdnů.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2593 5. 6. 2008 06:22

Navigon 8110 už mi visí na skle v autě a moc rád bych znal názory zkušenějších na něj, zvláště, když je v navi připravena i verze pro dálkové ovládání atd.Zajímavé to může být i v porovnání s TT 930T, který jsem nakonec zavrhnul a vybral Navigon ( hlavně kvůli anténě na TMC) a aktivnímu držáku.
vava
2593
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vahač.X 11. 6. 2008 07:22

Zdravím, mám takový dotaz nebo nápad - (i když se obávám, že vzhledem k tomu, že je toto fórum jen jakýmsi hobby zúčastněných nebude to asi možné). Oč jde:

Jsem velmi čerstvým majitelem navigace a při práci s ní si zatím poznamenávám své postřehy a hlavně otázky. Chtěl jsem dát k úvaze možnost zveřejnit zde jakousi "velmi amatérskou" recenzi (např. podobným způsobem, jako zde po částech zveřejňoval recenzi na Mio MOOV pan Lutonský) současně s nevyjasněnými body (otázkami), na kterou by mohli zkušenější uživatelé reagovat.

Chápu, že celé toto fórum je o navigaci, ale možnost jakého "amatérského" pohledu není, a možnost klást otázky sice je, ale očekávají se konkrétní jednotlivé dotazy a ne třeba pět či deset dotazů (spolu souvisejících pouze typem PNA) v jednom vlákně - pro autora dotazů by možná bylo jednodušší sledovat odpovědi.

Chápu rovněž to, že pro spoustu zkušených i "zkušených" uživatelů jsou dotazy nás nováčků naivní (v lepším případě) až de*ilní (v jiných případech)... ale já opravdu hledám odpovědi na možná zdánlivě jasné otázky, ale ty nejsou např. v návodu uspokojivě řešeny (např. koupil jsem navigaci - dle dostupných materiálů mají být nějakým způsobem k dispozici mapy CN 2008; Atlas 7 a TopoCzech - s tím, že pro Topo to může být pouze jakýsi kód pro stažení (či odemčení) - Topo jsem v navigaci neměl a žádný kód jsem nikde nenašel - co s tím???). A takových otázek mám více - i přes to, že jsem velmi podrobně prostudoval návod a v rámci svých možností se snažím pročítat i diskusní fóra k problematice... Současně se snažím některé věci v PNA přímo zkoušet, ale k některým nemám zatím bez informací odvahu (upgrade firmware)...

Samozřejmě nechci, aby diskuse nahrazovala čtení návodu apod. A obávám se právě toho aby podobné diskuse sklouzly k dotazům typu "a jak tam mám vložit tu SD kartu?" (je v návodu...obvykle i s obrázky).

Pokud je tento nápad úplně zcestný, tak se omlouvám (samozřejmě mi nic nebrání pokládat jednotlivé dotazy - které si předem připravuji ...).
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 6. 2008 09:01

Do fóra můžete psát cokoli, co souvisí s navigacemi a co neporušuje zdejší pravidla. Klidně můžete po částech zveřejňovat svoji recenzi, a řekl bych, že to ostatní návštěvníci jedině přivítají.

U mnoha dotazů v jednom příspěvku jen klesá šance, že vám na ně někdo uspokojivě odpoví. V tomto ohledu je lepší psát dotazy do samostatných témat. Na druhou stranu se už mnohokrát rozjely velké diskuze o konkrétním typu navigačního přístroje, kde se řeší úplně všechno, a funguje to.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků