VDO Dayton PN 6000 / 4000

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kopacek 13. 12. 2007 18:36

Prave se zacala prodavat nova rada PND navigaci od firmy, ktera je znama jako vyrobce vestavenych navigaci. Informace jsou na teto adrese:
http://www.vdodayton.com/default2_and_f ... _6000.aspx

Stahl jsem si manual a vypada to jako (alespon dle meho soudu) dalsi konkurent pro TOP modely zavedenych vyrobcu PND navigaci. Pokud pominu zbytecnosti typu DVB televize, tak predevsim je dostupne prislusenstvi jako aktivni drzak a dalkove ovladani a vlastni navigace vypada take velmi kvalitne - napr. asistent jizdy v pruzich nebo plne konfigurovatelnych 6 udaju behem navigace (vcetne nadmorske vysky). Mapy vypadaji jako Navteq, ale nikde se mne to nepodarilo overit. Tesim se na zkusenosti prvnich uzivatelu, pro me to je horky adept za TT GO910 (nastupce 920 mne zklamal uz jenom neexistenci aktivniho stojanu).
htc TyTN II Kaiser, Nokia E90
kopacek
Junior

Odeslat příspěvekod Charlie 24. 6. 2008 03:36

Mapy jsou kompilaci Navteq i Teleatlasu.
Charlie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 25. 6. 2008 13:05

obrovska obrazovka je pekna , rozhrani map je dost jine a oproti ostatnim navigacim malilinko neostre ale jinak prehledne a pekne , dole je ted nevim asi 5-6 kolonek do kterych si lze vybrat pozadovane hodnoty od casu bo baterku ;) je to proste obr a me se docela libi 8-P
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PINY 4. 3. 2009 21:11

Cau.Ja ju mam použivam ju v osobaku aji nakladaku a stoprocentni spokojenost.
PINY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 4. 3. 2009 21:39

Jsou nějaké podrobnosti k integraci gyroskopu? Je dvouosý? Kolik to stojí? Jirka alias Akan
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod mmartinzjm 6. 11. 2009 15:58

Zdravím,mám navi vdodayton PN6000truck...a potřeboval bych poradit jestli existuje softwer který by vyřešil nemožnost vkládat prujezdmí body....?jde to v planovači tras ale je to nepoužitelné :roll: Na to že to stálo 15 litru dost podstatná chyba...to je tak když se kupuje a není skušenost s navi...Děkuju za případnou pomoc.
mmartinzjm
Junior

Odeslat příspěvekod Josef V. 9. 11. 2009 07:01

mmartinzjm píše:Zdravím,mám navi vdodayton PN6000truck...a potřeboval bych poradit jestli existuje softwer který by vyřešil nemožnost vkládat prujezdmí body....?jde to v planovači tras ale je to nepoužitelné :roll: Na to že to stálo 15 litru dost podstatná chyba...to je tak když se kupuje a není skušenost s navi...Děkuju za případnou pomoc.


Zdravím,
stáhněte si novou verzi sw. 1.7.4.2, a nainstalujte, viz : http://www.vdodayton.com/default2_and_f ... 28196.aspx
Tato nová verze je již s průjezdními body (Položka Plán tras). Mám VDO Dayton PN4000TMCBT, průjezdní body fungují (i přes 20).
Josef V.
Junior

Odeslat příspěvekod Josef V. 9. 11. 2009 07:11

Zdravímještě jednou,
u navigace VDO Dayton PN 4000 TMCBT s naistalovanou nejnovější verzí sw. 1.7.3.2. (již s možností nastavení průjezdních bodů) se zapojenou anténou TMC pro příjem dopravních zpráv se mně stává, že navigace (mapa na displey i hlasová navigace) zamrzne na několik minut a to opakovaně. Když příjem dopravních zpráv není aktivní, např. vytáhnu anténu TMC z přístroje se navigace poté vždy bez problémů za několik minut rozběhne a již nezamrzá. Jakoby k zamrzání navigační části docházelo při "hltání" dopravních zpráv. Jestliže počet přijatých dopravních zpráv je malý (asi do 20) tak navigace nezamrzá. Když je počet přijatých dopravních zpráv větší (přes 20, napočítal jsem v přístroji i přes 100 přijatých dopravních hlášení či omezení), tak navigace zamrzá - mapa ztuhne na jednom místě, hlasová navigace i dotykový dipley není aktivní. Nevíte prosím, kde může být problém ? Děkuji za jakékoliv info.
Test této navigace z 2.4.2008 viz : http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=113790
Josef V.
Junior

Odeslat příspěvekod mmartinzjm 9. 11. 2009 13:54

Díval jsem se na to stahování a pro verzi truck je softwer 1.1.4.8..i na prodejně mi to tvrdili...mám tam plán tras ale je to zdlouhavé...musí se zadat název trasy...název prujezdního místa...prostě zdlouhavé...je to u Té Vaší jinak řešeno?a taky nechápu jak zadat prujezdní bod jen pro danou silnici když to chce adresu...Děkuju za radu. :hm
mmartinzjm
Junior

Odeslat příspěvekod Josef V. 9. 11. 2009 14:21

mmartinzjm píše:Díval jsem se na to stahování a pro verzi truck je softwer 1.1.4.8..i na prodejně mi to tvrdili...mám tam plán tras ale je to zdlouhavé...musí se zadat název trasy...název prujezdního místa...prostě zdlouhavé...je to u Té Vaší jinak řešeno?a taky nechápu jak zadat prujezdní bod jen pro danou silnici když to chce adresu...Děkuju za radu. :hm


Přesně tak, při plánování tras je třeba zadat název trasy (pod kterým se trasa poté uloží např. pro opakované použití, lze uložit více tras, proto nutný název, aby se rozlišily) i názvy průjezdních míst. Průjezdní bod jen pro danou silnici lze zadat buď adresou nebo jen souřadnicemi.
Josef V.
Junior

Odeslat příspěvekod mmartinzjm 9. 11. 2009 14:35

No a to je právě na ho...třeba co vím tak u mio je to uplná hračka a raz dva zadat prujezdy....
mmartinzjm
Junior

Odeslat příspěvekod Josef V. 9. 11. 2009 14:59

Používáte též aktivní držák s TMC anténou pro příjem dopravních zpráv ? Nezamrzá Vám navigace při jejich příjmech ? 2 x jsem reklamoval tuto navigaci u VDO, nic nezjistili, prý první případ tohoto problému, i při výměně přístroje za jiný jsou stejné problémy. Jak jste na tom s PN 6000 ?
Josef V.
Junior

Odeslat příspěvekod mmartinzjm 9. 11. 2009 15:09

Já to zkoušel jen párkrát...a většinou v poho...jen když žádné hlášení to nenašlo tak to zustalo zaseklé na té stránce a nic to nenapsalo...párkrát sem ji musel restartovat jinak v poho...ale už bych do toho nešel...za 15 litru málo muziky za tu cenu...ty prujezdní body mě vadí...dost podstatná vlastnost když je trasa určena...ani tv to nezachrání...to radši notebook a tv kartu.
mmartinzjm
Junior

Odeslat příspěvekod fahrer 26. 11. 2009 21:33

Jak vypadá ten aktivní držák? Měl jsem v jeden pytlíku, který je v manuálu popsaný jako aktivní. ( Strkaj se do něj kabely zezadu. ) Přesto mi nejde TMC a TV za jízdy taky nehraje. ;-]
A za 2. Dá se někde, např. v itineráří zjistit příjezd a vzdálenost třeba do 4.bodu trasy?
fahrer
Junior

Odeslat příspěvekod Josef V. 30. 11. 2009 07:37

Při trase s naplánovanými průjezdními body počítá pouze vzdálenost a čas vztahující se k cílovému bodu. Ani v itineráři ani nikde jinde nelze ukázat údaje vztahující se k průjezdnímu bodu. Ke sledování TV během jízdy (pro spolucestující) je nutné dokoupit držák MA4010RV, který možňuje sledování TV i během jízdy bez přerušení, viz : http://www.vdodayton.cz/index2.php?show=navigace , sloupec příslušenství vlevo dole.
Josef V.
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků