BECKER BE 7914

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pekpe 6. 2. 2007 22:06

prosím má někdo zkušenost s navigací becker BE 7914 ? :roll:
pekpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarkn 6. 2. 2007 22:49

Co konkretne potrebujes?
jarkn
Junior

Odeslat příspěvekod pekpe 7. 2. 2007 11:06

koupil jsem tenhle model na podzim v NSR . a pořeboval bych vědět zda má někdo s tímto GPS zkušenost. Jde mi o to, že nemám zkušenost s jinými GPS třeba Tomtom nebo Garmin ,ale tenhle becker je sice super, ale jen v případě, že má signál. :cry: připojení trvá neskutečně dlouho a někdy musím vyjet uplně naslepo třeba 10km než se někde chytí.. Je to normální? Dělalo to i v Hamburgu a tam pokrytí určitě je dobré. GPS tam má snad každé druhé auto :roll: pomohlo by třeba přehrání SW? nebo to s tím nemá co dělat a je to čistě věc antény?
pekpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kopacek 7. 2. 2007 13:57

Stahl jsem si k teto navigaci navod s technickou specifikaci a bohuzel se tam nikde neuvadi, jaky typ chipu je pro GPS pouzity (a nenasel jsem to ani pri hledani na netu). Z toho, ze vyrobce o tomto velmi dulezitem udaji mlci, bych bohuzel soudil, ze tam neni soucasny (temer dokonaly) sirf III ale nejaky predchudce. A vsichni predchudci vice ci mene trpeli tim, ze signal obcas vypadaval. Takze rozhodne bych investoval do externi anteny (da se poridit velmi levne, magnet na strechu a kablik tapecirunkem privest k navigaci). A rozhodne se s autem nerozjet, dokud neni fix - za jizdy je s tim opravdu problem a obecne, kazdodenni pouzivani vede k rychlejsim fixum, nez napr. po tydenni odstavce.
kopacek
Junior

Odeslat příspěvekod pekpe 7. 2. 2007 16:22

s ex .antenou jsem nepočítal. Nepomohl by třeba nějaký update SW ? nedá se někde sehnat? když tak to zkusím aspoň přehrát znova instalací. ta četnost používání má na to nějaký vliv? :shock:
pekpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekpe 7. 2. 2007 16:25

jo a stou fixací kdybych na ni čekal než se rozjedu tak tam asi sedím doteď. to asi fakt není normální co ?
pekpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pekpe 7. 2. 2007 17:12

našel jsem zajímavou info. cituji : Některá přední skla s termickým odrazem blokují signál GPS. je to fakt,nebo reklamní tah? No fakt je,že takové sklo mám na autě :roll:
pekpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurkar 7. 2. 2007 18:09

ja mám navigátor s SIRF starIII a chytám signál s GPS-kou v náprsnej kapse v hrubej zimnej bunde :!: (NUVI) neskúšal som to v takom aute s takým sklom
hurkar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekpe 7. 2. 2007 18:24

nabiju baterky a budu zkoušet venku,nebo ve služební fabii :nenapadne
pekpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarkn 7. 2. 2007 23:32

Podla specifikacie ma Becker 7194 12 kanalovu GPS antenu, takze SiRF Star III to asi nebude, skor pomoze ta externá anténa
jarkn
Junior

Odeslat příspěvekod Luhal 8. 2. 2007 08:52

pekpe píše:našel jsem zajímavou info. cituji : Některá přední skla s termickým odrazem blokují signál GPS. je to fakt,nebo reklamní tah? No fakt je,že takové sklo mám na autě :roll:-/quote]


TTOne funguje bez problémů na předním vyhřívaném skle. Asi mu stačí tolik signálu co proleze mezi těma zalisovanejma drátkama :lol:
TomTom One, Media Center, 2GB
Nokia 6300, 2GB, Jabra BT135
Luhal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luhal 8. 2. 2007 08:56

Nevím jestli to pomůže: máme typ Becker Traf.High Speed 7934. Pokud ho zapnu na místě, které nemá na mapě, trvá fakt neskutečně dlouho než vůbec zareaguje. Odezva se dá počítat na desítky vteřin. Pokud je na místě co má i na mapách, maká dobře a rychle.
TomTom One, Media Center, 2GB
Nokia 6300, 2GB, Jabra BT135
Luhal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubicek1180 9. 8. 2009 20:29

Zdravím Vás!

Prosím poraďte mi, mám GPS Becker Traffic assist 7914 a když jsem nahrával mio mapy, tak mi klekla baterie, ted se mi zobrazí pouze úvodní logo a nechce se mi vůbec načíst menu ani USB. Nevíte o nejakém servisu? Nebo co s tím?

Dík
kubicek1180
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ČERT_z_Bx 12. 8. 2009 20:55

Kubíčku, spadly ti windows na kterých to běží, je to běžák, pokud se spouští update, nebo načítají aplikace, či podklady z SD karty. Jinak to běží na čipu SIRF starIII .Nevím proč Beckry takhle zlobívají po zapnutí, můj první Becker zlobil do doby než mi výrobce poslal něco jako servis pack, pro jeho instalaci, byl signál do pěti, maximálně desíti vteřin. Těď jsem pořídil novější model a hned na uvítanou mi nejdřív dcera vymazala SD kartu s mapami, a když jsem koupil aktualizované a instaloval update, padly windows na hubu. Tak je budu muset instálnout znova. :-D
ČERT_z_Bx
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků