navigace myroad 4308t

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod soli1 26. 2. 2014 14:19

Zdravím, řeším problém ohledně této navigace. Pravděpodobně se prodávala pouze v Německu, v AJ o ni moc napsáno není. Má windows CE avšak při spuštění dojde pouze k zobrazení loga na displayi "myroad" a dál se nic neděje. S PC komunikuje bez problému (Windows Mobile Device Center). Posílám screenshoty jednotlivých disků, které se načetly (pozn.: složka "network" je prázdná a do "user" jsem nakopíroval to SW IGO). Zkoušel jsem tam dávat IGO primo ale něco jsme asi dělal špatně. Prosím tedy o rady, je mi celkem jedno jaký navigační program tam dám, jen aby byl funkční. Nejraději bych přehrál celý windows ale veškeré složky z těch disků není možné upravovat ani smazat. Díky!
Přílohy
40.JPG
40.JPG (35.25 ) Zobrazeno 3603 krát
20.JPG
20.JPG (24.22 ) Zobrazeno 3612 krát
10.JPG
10.JPG (14.35 ) Zobrazeno 3575 krát
soli1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 27. 2. 2014 10:16

Co tam bylo za navi soft před tím, než si tam nahrál iGO? Má ta krabička nějaký spouštěč?
Jaké parametry ta krabička má? (paměť atd.) Má pouze interní paměť, nebop i slot na SD kartu?
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod soli1 27. 2. 2014 11:19

Díky za reakci..

Parametry:
Procesor: 372MHz
GPS: Atlas III
Vnitřní paměť: 2GB
Systém: Windows CE 5.0

RAM nevím, navigace má zapuštěný spínač (posuvný), který podle návodu slouží jako reset, dále pak klasické tlačítko pro zapnutí/vypnutí zeshora a další tlačítko, které nevím k čemu je. Nepřišel jsem na to jak se kombinací tlačítek udělá hard reset.. Slot na SD kartu má, zkoušel jsem IGO dávat i na ní ale po zapnutí navigace se to z karty nenačte. Původně tam byl tuším Navigon 2008. Nevím jestli jsem něco neodmazal z toho systému, ale většina těch složek odstranit ani nešla. Prostě se to zasekne při startu a dále nic. Nevím ani jak by se tam něco instalovalo když na obrazovce navigace nevyskočí žádné potvrzení o instalaci nějakého programu...Mám asi špatný postup nebo nevím.
soli1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 28. 2. 2014 11:52

RAM to bude mít nejspíš jen 64MB, což je minimum pro spuštění iGO Primo.
Pokud bys chtěl Primo spouštět z SD karty, tak bys musel ve spouštěči upravit cestu k exe souboru iGO, nebo spouštět iGO přímo z exploreru WIN CE.
Jen pro upřesnění. Ten zásek se stane při spuštění samotné navigace, nebo při spuštění Igo Primo?
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod soli1 28. 2. 2014 13:47

Právě že IGO vůbec nenaběhne, jen se zastaví načítání (lišta) a zobrazí logo "myroad" který pak svítí, to je vše. Myslíš upravení toho souboru sys.txt? To jsem myslím taky zkoušel.
soli1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 28. 2. 2014 13:56

A jakou verzi iGO máš? Máš správný data.zip pro rozlišení tvé navigace?
Zkoušel si jinou verzi iGO?
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod audis 1. 3. 2014 00:05

předpokládám, že když to mělo ještě software z továrny, tak po zapnutí přístroje naběhlo nějaké grafické ikony (uvítací základní rozhraní), kde se klikem na příslušné tlačítko teprve začal spouštět vlastní navigační software (navigon, cokoliv jiného z továrny)-.
1. zamerzne to při startu toho uvítacího rozhraní při startu krabičky, nebo při statru navigačního softu? (v součanosti igo)?
2. doporučuju překontrolovat při užití Iga prima:
(- klidně spouštět z vnitřní paměti )
- igo.exe přejmenovat na to samé, co spouštěllo tehdejší soft. Ale to jste asi udělal (mobilenavigator.exe)
- dodržet dotčeného *.exe hiearchii, necht je ten exáč v složce (a beze změny pojmenvoané) přesně tam, kde byl ten tovární exáč (a pojmenvoaný stejně , - viz bod předchozí)
- následné soubory a složky iga v intencích iga v příslušných složkách, v okolí bývalého igo.exe

Možné další příznaky:
- dotlačené Igo nemá rozlišení display (verze data.zip není pro rozlišení krabičky) . Ale to by zamrzlo při spouštění Iga a vypsalo nějakou hlášku. Nutno sehnat a nahradit soubor data.zip pro dané rozlišení. Ale předpokládám, že krabička má 480*272 a většina releasů má to samé, tak snad v tomto problém není. U každého releasu se píše, pro jako rozlišení je určeno. Máte správné?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soli1 1. 3. 2014 00:08

To je pravda v tomto by mohl být problém, dával jsem tam data obsahující rozlišení 480x272 ikdyž to jenom odhaduji. Nevím kde bych našel jaké je skutečné rozlišení displaye.
soli1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 1. 3. 2014 00:09

specifikace krabičky (výrobce) navigace. na googlu to bude mnohokrát.

-- 01 bře 2014 00:12 --

obchodní název té navigace (krabičky jak se tehdy koupila), musí být jiný. google nic neví.https://www.google.cz/search?q=myroad+4 ... s:official

-- 01 bře 2014 00:17 --

rekapitulace:
1. odpověd, zda zamrzá výchozí (uvítací) soft krabičky, nebo až Igo (igo žádný název "myroad" nezobrazuje)
2. kontrola, zda pro rozlišení zobrazovače je data.zip obsahující toto rozlišením.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soli1 1. 3. 2014 11:31

Na googlu jsem to samozřejmě hledal, rozlišení mi to nenašlo. Mám i origo krabici, kde je jen napsáno že to má 65000 barev o rozlišení tam nic není. Zamrzne to při staru - zobrazí se tedy logo "myroad" a pod tím "lišta" která značí načítání (spouštění navigace), poté co lišta celá naběhne se to vše zastaví a dál se nic neděje (kdyžtak udělám foto). Kdyby bylo špatné rozlišení v tom "data" je možné že by se igo vůbec nespustilo? A dále - pokud budu mít na SD kartě to igo se správným rozlišení tak při zapnutí navigace by se to mělo načítat z karty? Nebo jak zaručím aby se nic nenačítalo z interní paměti? Díky! Níže je odkaz na ebay kde jsou uvedeny další tech. par.
http://www.ebay.com/itm/MyRoad-4308-Nav ... 417d264d60
soli1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 1. 3. 2014 11:43

Kdyby bylo špatné rozlišení v tom "data" je možné že by se igo vůbec nespustilo? [color=#0000]začalo by nabíhat Igo s jeho modrou obrazovkou a seklo by se Igo v půlce a vyhodilo hlášku[/color]. Data.zip to asi nebude. každopádně má to rozlišení nejspíš 480*272 a měl bys mít data.zip pro toto rolišení.

tak na dálku nic nevymyslím. To bych musel mít u sebe na stole.
1. přejmenováním exáče a dodržet intenci složek,. by to mělo makat.
2. Jde nějak obnovit soubory, aby to zase makalo jako z továrny? Obnovit původní stav? Tím bych pak znova začal.

-- 01 bře 2014 11:43 --

Kdyby bylo špatné rozlišení v tom "data" je možné že by se igo vůbec nespustilo? [color=#0000]začalo by nabíhat Igo s jeho modrou obrazovkou a seklo by se Igo v půlce a vyhodilo hlášku[/color]. Data.zip to asi nebude. každopádně má to rozlišení nejspíš 480*272 a měl bys mít data.zip pro toto rolišení.

tak na dálku nic nevymyslím. To bych musel mít u sebe na stole.
1. přejmenováním exáče a dodržet intenci složek,. by to mělo makat.
2. Jde nějak obnovit soubory, aby to zase makalo jako z továrny? Obnovit původní stav? Tím bych pak znova začal.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soli1 1. 3. 2014 11:58

Jde nějak obnovit soubory, aby to zase makalo jako z továrny? Obnovit původní stav? Tím bych pak znova začal.
--> Právě že asi ne, zkoušel jsem kombinaci různých tlačítek abych udělal hard reset ale na nic to nereaguje

každopádně má to rozlišení nejspíš 480*272 a měl bys mít data.zip pro toto rolišení.
-->To jsem tam dával, bohužel beze změny (zkusím ještě jinou verzi IGO)

...

Jsou tam asi 4 disky po připojení k WMDC, tam kde je windows má disk pouze asi 2MB a další mají také zanedbatelnou velikost. Na disku "user" je nejvíce místa, ale nedokážu zjistit kolik (igo se tam ale vejde). Každopádně kdybych dal IGO právě do té interní paměti (disk user) tak by se to mělo normálně spustit? (za předpoladu, že data.zip budou správná). Nebo je zapotřebí to instalovat kliknutí na "mobilenavigator.exe"? Kdysi jsem měl htc touch HD (windows mmobile) kde se na displayi musela instalace potvrdit.
soli1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 1. 3. 2014 12:11

zde je návod na instalaci Iga na jiné zařízení. http://www.kyou.cz/forum/viewtopic.php?t=404 Je tam jinak popsáno to, co jsem popisoval já.

PRINCIP TVÉ KRABIČKY JE SHODNÝ! tj. jen exáč (spouštěč) Iga bude asi pojmenovaný , bude v jinak pojmenovaných složkách, možná i jiná adresářová struktura, ale PRINCIP JE SHODNÝ! (u dynavix v8 body 2 až 5) . Chápete?

-- 01 bře 2014 12:15 --

Každopádně kdybych dal IGO právě do té interní paměti (disk user) tak by se to mělo normálně spustit? Ano, při dodržení toho návodu. té struktury a pojmenování souborů. Pointa je v tom, že krabička si myslí, ale spoustí původní soft (díky přejmenování toho exáče), ale ve skutečnosti spoustí jiný a je jí to jedno.

Nebo je zapotřebí to instalovat kliknutí na "mobilenavigator.exe"?. Ne, ten exáč je spouštěč, ne instalátor. Instalátory pro zvýšení komfortu instalace se používaly na pda. nutností nebyly. Pro PNA zařízení se instalaátory nepoužívají.

-- 01 bře 2014 12:22 --

na fotkách máš spouštěč pojmenvoaný MOBILENAVIGATOR. podle toho jak píšeš kdy se to kousne, mi to případá, že tovární navigační soft se spouštěl souborem, který byl pojmenovaný jinak.

Každá krabička má jinak pojmenovaný spouštěč navig. softu!!! A ten její (jedinečný) název je třeba dodržet!!
(např. Dynavix má Starter.exe, Navon má Igo.exe, Gocclever má mobilenavigator.exe, atd atd. )
:?: Jak se jmenoval spouštěč původního navig. softu?
:?: cesta k němu?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soli1 3. 3. 2014 10:37

To je vše jasný, a bude to uplně to nejlehčí dostat tam igo. Spíše jsem zjistil že ve složce 'user' vůbec nejsou podsložky které by tam být měly - např. WNAV - viz násl. screen - z nějakých tuším rumunských stránek). Takže neznám cestu k původnímu nav. softu.

myroad1-tile.jpg


Nejdříve tyto soubory musím někde obnovit, což vůbec nevím jak (nenašel jsem firmware k přehrání). Co jsem však našel je to, že krabička se prodávala pod různými názvy ->
+ Prestigio GEOVISION 450 BT (Voxtel Carrera X433, MSI MS5651, AIGO A5301, MyRoad 4308 TMC)

Takže můžu vycházet z toho , že asi nejznámnějším modelem je prestigio GEOVISION 450BT, o tom jsme něco našel i na youtube, kde je popsána aktualizace mapy, ale to asi neřeší ztrátu těch souborů ve složce 'user'.
http://apacelli.com/gps-navigators-pres ... on-450-bt/

Čili je možné kompletně přehrát ten systém (popř. použít systém z jiného zařízení)? Někde jsem četl o tzv. unblocku navigace. Opět děkuji.
soli1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 3. 3. 2014 22:36

- cesta k spuštěči navig. softu by mohla být: \user\mnav\navigation.exe

tak a máme co jsme potřebovali.
1. tak jako zde to bastlili na Dynavix http://www.kyou.cz/forum/viewtopic.php?t=404, vy to přebastlete analogicky na myroad.

přidávám sestavení souborů igo primo na muj Goclever. třeba pomůže v inspiraci a v pochopení principu. https://www.dropbox.com/sh/ng8foy7qdhvorma/kty28dk61w Asi bude chtít:
- přejmenovat mobilenavigator.exe na navigation.exe
- mít onen navigation.exe v složce \user\mnav\
- ostatní složky a soubory Iga, které jsou obvykle ve složce Igo, mít ve složce \user\mnav\
- opravit cestu v Folder v sys.txt , aby byla funční.

příklady:
- spouštěč Iga bude : \user\mnav\navigation.exe
- mapy budou: \user\mnav\contens\map..
- data.zip bude : \user\mnav\data.zip
Chápete?

-- 03 bře 2014 22:50 --

jestli nepomůže toto, obratte se na forum.entershop.cz s tímto problémem: tj. "mám myroad4308t, je to podobný tomuhle a tamtomu, a nevím, jak přejmenovat spouštěč Iga a jak pojmenovat hierachii složek a co napsat do FOLDERS do sys.txt.".

Hodně štěstí.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků