Google mapy / navigace - moje místa (místa s hvězdičkou)

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dech_cz 4. 8. 2011 09:00

Ahojte,
zdá se, že tu ještě není založený topic k google mapám...tak tedy zakládám.
Mám takový problém s google mapami -navigací:
Jak jistě víte, můžete si na PC nebo i na mobilu na google mapách označit svá oblíbená místa hvězdičkou. Pokud je mobil napojený na internet a má zaplé google mapy tak se okamžitě tato MOJE MÍSTA (nebo MÍSTA S HVĚZDIČKOU...jak tomu google podvojně říká) synchronizují (pokud si uložíte místo na PC, tak se během pár vteřin objeví v mobilu, a naopak).
Ne všichni vědí o tom, že jdou tyto místa přejmenovat - namísto aby bylo vaše oblíbené místo označeno jen adresou, je lepší si to přejmenovat tak, abyste věděli co na té adrese vlastně je - např. namísto Dlouhá 33, 110 00 Praha 1 si napíšete "Roxy club". Což já jaksi využívám.
Přepsat tyto místa lze tak, že: budte příhlášení pod svým google účtem(na PC) a zadejte do adresního řádku: "google.com/bookmarks" -a jste tam!

A konečně problémy na mobilu:
1)v google mapách na mobilu v MOJE MÍSTA(kontextová klávesa na mobilu - * moje místa) se mi tato místa zobrazují, ale NEMAJÍ právě ty nové názvy, které jsem jim upravil - což právě postrádá smysl, protože opět vidím jen adresy a nevím co se na nich nchází.
Nicméně po rozkliknutí nějaké této hvězdíčkové adresy se v jejím detailním popisu již můj název nachází. To je taky na prd, protože bych takto musel projít celý seznam než bych narazil na to co hledám.
2)když chci najít trasu a aspoň jedním ze dvou bodů je právě mnou přepsané jméno místa s hvězdičkou, tak při zadávání tohoto bodu(jako cíl nebo start) nemůžou mapy/navigace tento bod najít: zapnu google mapy - kliknu na kontextové tlačítko mobilu - Trasa: výchozí bod "Moje poloha", koncový bod: napíšu "Roxy" - mobil tuto položku najde, kliknu na "najít spojení" a ejhle- bud není cíl nalezen nebo vám nabídne alternativy. Problém je totiž asi v tom, že se mapy snaží hledat pojem "Roxy" a ne adresu, která je pod tímto názvem ukryta v "moje místa".

-opět nelze jednoduše najít místo(=trasu), které jste si sami přejmenovali
Jediný způsob jak lze využít přepsaných názvů, je, že si najdete hvězdičku na mapě samotné(=kontraproduktivní), kliknete na ni a objeví se váš název, kliknete znovu a objeví se menu-dáte "Trasa", objevíte se v nabídce tak jako v problému "2)" kde je napsaný výchozí bod "moje poloha" a cíl "Roxy" a nyní žádný problém není!! no chápeteto?

Žádný z těchto problémů nenastává pokud je vaším ohvězdičkovaným místem nějké, kteér jste si nevytvořili sami - nějaké známé místo, např. Petřín - v "moje místa" se zobrazuje jen "Petřín lookout...." - žádná adresa a přesto taky funguje jako bod pro vyhledání trasy.

JAK
1) nechat zobrazit v mobilu v moje místa položky tak aby se zobrazily tak jak jsme si je přemenovali?
2)jak donutit mapy aby našli trasu pomocí našich přejmenovaných míst?

uf...

google mapy mám ve verzi 5.8.0
Galaxy S - Android 2.3.4; GingerReal v7.1.3 XXJVQ ; Semaphore kernel JVQ 1.4.0 + lagfix (ext4)
dech_cz
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků