upozorneni na suntskou navigaci E4U

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nody123 21. 6. 2011 07:19

Zdravim.
V obchode elektroprotebe jsem koupil 7palcovou navigaci (prodava i na aukru)
Rad bych vsechny ctenare upozornil, ze navigace je sice velka, pekna i rychla. slouzi dobre a jeste jsem se s ni neztratil ani me nezavedla spatne (IGO rlz) az na drobne preklepy v prekladu (coz se da v cine pochopit) bylo doma po vybaleni vse v poradku. ALE!!!!
Navigaci lze pouzivat efektivne mozna tak v noci, kdy vam odraz (i slabeho) slunce z displaye neudela jedno velke zrdcadlo, takze se muzete orientovat tak maximalne po hlasu. A je uz jedno jestli pana Lisky.
Ackoliv se majitel a jednatel v jedne osobe tvari velmi privetive k podpore jeho zarizeni, na pozadavek dodani "antireflexni" folie reagoval negativne a problem se mnou dal neresil. Mesic od prodeje ale svolil, ze mi folii proda :shock:

takze rozhodne nedoporucuji.
nody123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adam.masek 21. 6. 2011 14:17

Velmi zajímavá značka a ještě zajímavější prodejce - myslím, že aby si člověk udělal představu o (ne)legálnosti tohoto "podnikání", stačí citace z FAQ na webu prodejce:

Jak probíhá aktualizace map?
- Aktulizace map probíhá na požádání (mail či tefonicky) a provádí se jednou za čtvrt roku zcela ZDARMA


Jsem zvědavý jak dlouho bude trvat, než si výrobce navigačního programu iGO PRIMO (firma NAVnGO) na tohoto pana prodejce došlápne a vyčíslí mu vzniklou škodu...

A to ani nemluvím o tom, že tam kopíruje hlas Pavla Lišky (čímž hrubě poškozuje autorská práva firmy DYNAVIX) a hlasy Ostravák, Číča a další z naší výroby (čímž poškozuje práva naší firmy). Jen pro pořádek - hlasy které jsme vyrobili pro software iGO si může zdarma nainstalovat a používat jakýkoliv uživatel, ale nesmí na tom parazitovat žádný prodejce bez našeho svolení.

Recept na rychlé zbohatnutí - objednávat levné noname navigace z Číny (např. z DEALETREME), nakopírovat do nich kradené navigační programy a mapy a prodávat to neznalým uživatelům :pozor

Tímto nechci rozpoutat polemiku na téma kvality navigací z Číny, koneckonců vyrábí se tam skoro všechno. I já sám si čas od času objednám pro sebe nějakou levnou navigaci z DEALEXTREME.COM. Ale prodávat neznalým uživatelům kradený software a mapy, z toho je mi na blití :-!
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod Ivo K 22. 6. 2011 09:25

V obchodě "elektroprotebe" jsem se také díval na navigace. Nabídky vypadájí zajímavě, ale ta "podivná" aktualizace map mne dost zarazila! Takto mapy běžně nikdo neaktualizuje.
Ten prodejce asi soutěží o "Zlatou mříž"! :shock:
S navigací prodává nelegální SW s dalšími doplňky na které nemá autorská práva(navigační hlasy).
A jak to tu čtu po prodání navigace se o zákazníka velice špatně "stará". Prodat fólii na displej je pro něj problém, ale zaktualizovat mapy podivným(nejspíš nelegálním) způsobem to ano! :grr:
Ivo K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mahud25 22. 6. 2011 10:23

Díky moc za varování, koukal jsem na to a samozřejmě mne zaujala ta aktualizace zdarma, mají to ale i jiné firmy, ne? Nikdy by mne ale nenapadlo, že to někdo může ukrást a potom to veřejně prodávat na internetu jako funglovku. :-(
mahud25
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků