navigace Becker

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod olia 4. 1. 2011 10:36

Ahoj četla jsem test porovnání levných a drahých navigací a velmi dobře tam vyšla navigace Becker Z103, ale u nás se moc neprodává a ani se o "Beckrovi" moc nediskutuje :hm . Můžete mi někdo přispět svým názorem na tuto navigaci, popřípadě mi doporučit nějakou jinou v blízké cenové relaci.? díky Olia
olia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 4. 1. 2011 10:41

to se mi nechce věřit že tam vyšla dobře.

podle mě nebude mít tak propracovaný navigační sw s mnoha užitečnými jízdními funkcemi, jako něco z nabídky Garmin xxxx, navigon yy, Navon. Doporučuju něco od Navon.

dále nemám tušení, zda má nějakou podporu výrobce. a vzhledem k tomu, že se u nás neprodává, tak pokud nemáte nabídku tohoto přístroje do ceny 1000 kč, tak není žádný duvod o něm uvažovat. byť značka Becker, v car audio (autorádia, autorepra), patří k nejdražším a nejlepším a montuje je do svých vozů něměcké Porsche.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olia 4. 1. 2011 10:57

Díky.

-- 4. 1. 2011 12:03 --

mám ještě jednu prosbu...Jakou navigaci byste mi doporučil (do 5000), s jednoduchým ovládáním a vyplatí se lifetime, nemám vůbec představu kolik stojí aktualizace map(jak někde doporučují co dva roky)...a co si myslíte o Tom Tom XXl IQ Europe Traffic
olia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 5. 1. 2011 07:37

Zdravím, Becker se v ČR prodává, ale moc neprorazil.
Navigační software je nějaké Igo.
http://www.mybecker.cz/

TomTom je dobrá navigace, ale má jednu velkou nevýhodu a to, že neobsahuje popisná čísla a TY Vám budou jistě časem chybět.

Co Vím tak z 90% se prodávají Garminy s Lifetime a podle mě se to vyplatí.
Jednorázová aktualizace stojí cca 1700kč a Lifetime 2500kč, pokud člověk kupuje přímo Lifetime přístroj tak LT stojí cca od 1000 do 1500kč.
Tak je to u Garminu, jiné značky jako TT, Navigon mají některé modely s dvouletou aktualizací.

Sám za sebe mohu říci, že aktualizovat jednou za dva roky nestačí pokud chci mít na cestách klid. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 5. 1. 2011 10:05

Pokud si projdete testy navigací, tak zjistíte, že rozdíly v hlavních navigačních funkcích jsou nepatrné. Žádná ale není ideální. Obvykle proto doporučuji zajít do nějakého obchodu, kde si můžete s navigací pohrát a vyzkoušet si hlavní funkce (plánování trasy, zobrazení mapy nalezení adresy, POI apod). Vybírejte z TomTom, Garmin, Navigon a Navon.
Přibližná cena aktualizací (4 aktualizace/rok, cena za 4 roky) - Garmin 2500Kč, Navigon 2500Kč, TomTome 4000Kč, Navon 4000Kč.
TomTom - nemá navigaci na čp, verze XXL (a další) nemá slot na kartu. TT jde pro mě nepochopitelnou cestou. Spíše bych si asi vybíral z nových řad TomTom Via nebo Go 1000. Mají sice lepší grafiku a držák, ale zatím nepodporují vlastní POI a zmizela funkce itinerář. Tím chybí možnost plánování trasy více průjezdními body.
Garmin - vybíral bych z verzí 14xx a vyšší. Nižší verze mají jen jeden průjezdní bod a nelze ukládat naplánované trasy.
Navigon - (řady N40, nebo N70). Je to cenově nejvýhodnější volba. Nepodporují použití vlastních radarů.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod audis 5. 1. 2011 12:10

zubr: muže to být půlka u toho navonu, když z aktualizuju 1. rok gratis a pak za 2 roky daašlí roční předplatné. čili 2000 Kč.

olia:
tip: do 5000 tis mohu doporučit Navon N480 http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... pnc_id=126 , Navon N650 (jako 480ka ale 5" display), N750 (jako 650 ka, ale čitelnější display a má TMC, ale je trochu dražší. ). Jinak jsou Navoni totožné: má čísla popisná, je jednoduchý, nestojí svět, má chytrou klávesmnici která vyfiltrovává znaky které nemohou následovat takže žádné překlepy a spoustu takovýchto malým šikovných pidiudělátek. vyberte si dle ceny. já doporučím přestřelit a zvolit N750.

když jedu 1x měsícně, aktualizovat 1 za 2 roky stačí. věřím tomu, že spousta lidí si koupí navigaci, ale k aktualizaci se nikdy nedostane.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 5. 1. 2011 13:11

Add audis - Aby ceny byly srovnatelné, tak jsem uvedl ceny aktualizací na 4 roky, což je zhruba morální a fyzická životnost navigace a standardně 4 aktualizace za rok. Pokud bych prováděl podobné kombinace, tak aktualizace u Navigonu přijdou na 500 Kč (cena za první dva roky a pak 2 roky bez).
Jinak Navigon a Navon mají proti ostatním inteligentní klávesnici a alternativní trasy. Obě funkce jsou velice šikovné. Navigaci na čp mají všechny navigace kromě TomTom
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod adam.masek 5. 1. 2011 14:39

Otázkou je to, zda si nutně každý uživatel potřebuje kupovat každý rok nové mapy úplně celé Evropy... Ze zkušenosti posledních let mohu říci, že cca 80% zákazníků si do starších navigací kupuje pouze novou mapu ČR, případně balíček ČR+východní Evropa (kvůli cestě do Chorvatska).

Ceny map se mění velmi často a neodvažuji se předvídat jaké ceny map budou za 4 roky, ale třeba dnes (5.1.2011) jsou ceny map pro navigace s navigačními programy iGO (iGO8/AMIGO/PRIMO) následující:

* Nejnovější mapa ČR = 14,95 EUR (cca 370 Kč).
* Nejnovější mapy východní Evropy včetně ČR = 39,95 EUR (cca 990 Kč).
* Nejnovější mapy úplně celé Evropy = 64,95 EUR (cca 1610 Kč) a to je včetně předplatného na všechny další nejnovější mapy zdarma po dobu 12 měsíců.

Kombinací mapových balíčků je velmi mnoho - detailní přehled a aktuální ceny jsou vždy na www.naviextras.com.
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod Zubr123 6. 1. 2011 11:55

Silnice se mění pomalu, takže z tohoto hlediska skutečně stačí aktualizace po 1-2 letech. Součástí updatu jsou ale i aktualizace POI, směrové tabule, jednosměrky, adresy atd. Ty se mění podstatně rychleji.
Jinak pořadí cen pro aktualizace jen ČR je pořadí Garmin (life ČR), Navon, Navigon a TomTom. Navigon ani TomTom nemají aktualizace jen pro jeden stát.
Zubr123
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků