Které autonavigace používají sw igo8

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zderem 13. 8. 2010 14:37

Dobrý den! Opět se mi podařilo rozbít display u navigace, tak bych potřeboval poradit s nákupem nové. Měl jsem Navon n 560 s igo 8. Přesně tento software mi vyhovuje pro snadnou editaci vypočítané trasy díky vkládání nespočetného množství průjezdních bodů na mapě. Jen jediná věc mi na Navonu vadila a to, že na sluníčku skoro nebylo vidět na display. Poradili byste mi něco lepšího? Děkuji za případné info
zderem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adam.masek 13. 8. 2010 15:29

Navigační software iGO8 používají následující výrobci navigačních krabiček:

Aerpro, Airis, ALPINE ELECTRONICS (EUROPE) GmbH, Altina, Apontador, Aselsan, ASUS, ATLANTA, AudioMedia, Audiovox, Autovision, Aviton, BendixKing, Blaupunkt, Caliber, Car aftermarket navigation software, CarteBlanche Ukraine, Caska, Clarion, Clarion Truck, CNS, Crypton, Cyclone, Directus, DreimGO, Eclipse, Ergo, Esse Grup, Evolve, Exper, Explay, Finder, Flyaudio, Geographic, Globalsat, Go Cruise, GoldMaster, GPS Aquarius, GPSTURK, Guepard, H-Buster, HEI, HILLMAN, HiTV, HP*, Hyundai, iconX, iDigital, iFind, Intelbras, Invion, Isuzu, Jensen, Kenvox, Leader International, M3Tech, Macrom, Magellan, Magneti Marelli, Mando, Mappy, MOTONAV Mobile, MOTONAV PND Models, MyGuide, Mypilot, Napoli, Navair, Navigator, Navigo, Navitech, NavOn, Navsure, NBX, Next, Nextar, OCN, Orion, Phonocar, Piranha, Pocket Navigator, Prestigio, Pósitron, QUE, Ramar, Reaction, Renault, Rhodelta, RoadCommander, Rosen Entertainment Systems Inc., Royaltek, Samsung, Scania, Scott, Shturmann, Siga-me, Skyway, Strike, Stromberg Carlson, takeMS, TELE System, Telefunken, Tilborg, Toshiba, Unicars, Uniden, United Navigation, Unnix, Vector, Vendeka, VMS, Wondeproud, Xetec, Xite Solutions, XZENT, Yakoya, Yucom, Zenec

Ale zvaž si, jestli má smysl jít do starého dobrého programu iGO8, nebo jestli jít rovnou do jeho nástupce - což je nejnovější program iGO PRIMO...
(Podle neoficiálních informací od výrobce, program iGO8 nepřežije letošní vánoce)

Co se týče čitelnosti displeje, tak to je docela specifické a ideální je zajít do specializované prodejny, ve které Ti udělají důkladné předvedení a zároveň i zkušební jízdu ve Tvém autě - aby jsi sám viděl, jak na to vidíš ;-)
Čitelnost displeje na slunci může být totiž velmi subjektivní a navíc každý z nás může vidět jinak a různých autech a místech umístění, může být čitelnost odlišná. Tzn. tento parametr bych určitě neřešil na dálku. Navíc je problém v tom, že většina výrobců v poslední době používá u nových navigací tzv. bezokrajové displeje, což je velmi pěkné z hlediska designu, ale velmi nepraktické právě z hlediska odlesků...
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod zderem 13. 8. 2010 16:53

Děkuji za vyčerpávající odpověď ohledně značek:-) Jěště bych měl jeden dotaz, jestli umí nový igo primo přepočítávat trasu podle průjezdních bodů, které si najdu přímo poklepáním na mapě, stejně, jako to umělo igo 8? Dík
zderem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adam.masek 13. 8. 2010 17:15

Průjezdním bodem může být:
- nějaká konkrétní adresa, kterou si zadáš (město, ulice, apod.).
- nějaký konkrétní bod zájmu POI (hotel, čerpací stanice, nákupní středisko, apod.).
- nějaké konkrétní místo na mapě (ťuknutím na mapu stanovíš, že se jedná o průjezdní bod.)
- nějaké oblíbené místo (tzn. Tebou uložené oblíbené adresy)
- nějaké naposledy zadávané místo z historie

Já osobně průjezdní body u většiny navigačních programů zadávám tak, že napíšu název města přes které chci projíždět a zvolím jeho centrum (protože neznám název ulice). Trasa se přepočítá tak aby do cíle vedla přes toto zvolené město a ve chvíli kdy se blížím k průjezdnímu městu, tak 2x kliknu a zruším průjezdní bod, aby mně navigace zbytečně nevedla do centra průjezdního města, když jej stačí obkroužit obchvatem.
Nedávno jsem na toto téma pro někoho dělal instruktážní video, takže pokud budeš chtít, tak jej najdeš zde: http://tinyurl.com/3672y9u

Zadávání průjezdního bodu kliknutím na nějaké konkrétní místo na mapě mně osobně moc nevyhovuje, protože v takovém případě je potřeba si mapu maximálně přiblížit, aby člověk opravdu viděl kam kliká a navíc v některých případech může kliknutí o několik milimetrů vedle znamenat třeba to, že se kurzor umístí do protisměru dálnice...

Ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného :-)
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod zderem 13. 8. 2010 17:22

Mě jde pouze o zadávání průjezdních bodů přímo na mapě a také o to, aby jich mohlo být třeba dvacet a ne jako u tom tomu jen jeden. :-)
zderem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adam.masek 13. 8. 2010 17:39

Jak jsem již psal - jako průjezdní bod si můžeš (mimo jiné) vybrat místo na mapě - zkrátka někam na mapě klikneš a tím stanovíš průjezdní bod ;-)

Co se týče množství průjezdních bodů, tak u programu iGO PRIMO (stejně jako u iGO8) pravděpodobně neexistuje žádné omezení a může jich být nekonečné množství. Ale já osobně jsem zatím plánoval nejdelší trasy s "pouhými" 54 průjezdními body a nebyl problém a mohl jsem přidávat další a další a další. Pokud bys potřeboval používat ještě více průjezdních bodů, tak mi napiš nějaké konkrétní množství a já večer u televize vezmu navigaci a budu do ní zadávat takové množství průjezdních bodů, jaké si stanovíš a pak Ti napíšu jak to dopadlo.
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod zderem 13. 8. 2010 18:20

Díky za info. Stačí mi cca 4-7 bodů. :-) Tak asi půjdu do nového Navonu n 480
zderem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adam.masek 13. 8. 2010 19:31

V tom případě Ti doporučuji nějakou dobu s nákupem počkat, anebo velmi důkladně vybírat prodejce, protože u tohoto modelu dojde brzy ke dvěma zcela zásadním a unikátním změnám.
Bohužel zatím nesmím být konkrétní - respektive zatím nesmím být konkrétní na veřejnosti :-(
Nicméně věř mi že pokud si N480 koupíš teď, tak za několik dnů budeš strašně litovat že jsi nepočkal ;-)

Pokud budeš chtít, tak mi zavolej a vše Ti vysvětlím po telefonu...
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod audis 13. 8. 2010 22:03

zderem:
Igo Primo neumožnuje takovou práci s mapou jako Igo8 (kdykoliv cokoliv nakliknout nebo odkliknout). citelně mi to chybí. ale tragedie to není.

průjezdní bod z mapy nakliknout lze (HLEDAT > MAPA>...) a dále jako náhražka výše dále lze: HLEDAT ADRESU > nějakou klidně nekompletní tam naflákat > zobrazí se kurzor v mapě zadané adresy > já si ale na té samé obrazovce kliknu jinam > A TO ZVOLÍM JAKO CÍL/PRUJEzd.

Primo se ovládá trochu jinak, má také spoustu užitečných vychytávek a tlačítek, výrazně lépe než v Igo8 se pracuje s objížkami a TMC. Ale chybí: dynamická hlasitost, nelze vypnout přichytávání pozice k silnici, chybí jízdní rezim 2D severem nahoru. (2D cestou nahoru a 3D samozřejmě umí).


nyní testuji Navon N750 s nějakým lepším displaem, při osvícením sluncem jsou data na něm stále bezpečně čitelná, i "když už to není ono". ///při naklonení navigace do uhlu, že se dívám slunci do očí, už ne pochopitelně.//// ale pokud v odrazu displaye nevidím přímo slunce, stále lze vidět data na display. to mě velmi pozitivně potěšilo a překvapilo. Muj železo Goclever musím v autě natáčet jinam nebo si stínit rukou, když mi ho slunce osvítí, páč prostě na něm toho moc nevidím. z části za to teda muže tlustá přepravní folie z výroby. nějak sem ji tam nechal..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 14. 8. 2010 10:12

Zdravím, ještě Becker používá Igo a jde o dobrou značku.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 14. 8. 2010 21:02

becker si igo8 trochu poupravil a dle testu k horsimu, ale to jen detail.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 6. 9. 2010 21:04

A samozřejmě se dá iGO "naroubovat" i třeba do Strady od Panasonicu. Ležela mi v šuplíku, páč mapové podklady na ní už byly zastaralé a nové stály skoro tolik co mě vyšla ta navigace. Nejjednodušší řešení bylo zkusit jiný navi soft a iGO je pro svojí jednoduchost naprosto geniální pro zkoušení v navigacích ve kterých byl původně navi soft úplně jiný...
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků