OZNÁMENÍ: V IGO8 NAVIGACE NA ČÍSLA POPISNÁ FUNGUJE SKVĚLE!!

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod audis 28. 12. 2009 15:49

NA VĚDOMOST SE DÁVÁ, ŽE V IGO8 NAVIGACE NA ČÍSLA POPISNÁ FUNGUJE UPLNĚ SKVĚLE!

pro jejich používání je třeba mít soubor *.poi s poi body České republiky (ano, čísla popisná jsou sjednocena s ostatními oficiálními poi body do jediného obvyklého souboru) veliký kolem 35 MB (a ne kolem 1 MB) a mít ho ve správné POI složce jako ostatní oficiální poi body.

Budu to používat asi takto: příklad: v praze chci vyhledat Jindřišská 16. umístím kurzor někde kolem prahy klidně do 40 km kolem požadovaného místa. HLEDAT>POI> (volitelně OKOLO KURZORU) > ADRESNÍ BODY > VYHLEDAT ve všech > začnu psát a igo8 fulltextem vyhledává shody, klidně ve více slovech a v reálném čase ukazuje počet shod. až mi zbyde 1 výsledek nebo o pár víc > HOTOVO> zvolím správný ze seznamu > zvolím > obvyklé kroky do pro zadání cíle nebo průjezdu > a jedu:-). zkusil jsem 4 adresy v našem okrese které znám, vše našlo.

dokážu si představit, že kurzor nemusím ani umístovat kolem prahy, ale stačí ho mít kdekoliv. fulltextové hledání to pak dohledá. nejen kvuli tomu, že Jidřišských 16 není na světě tolik a jednak do fulltextu mohu napsal i "praha" fulltext udělá svoje.

postup v předchozím odstaci neni vhodný pro slabá zařízení. třeba v E-tenu m700 (64MB ram) dříve při hledání fulltextem ve všech poi, mi spolehlive zamrzl a pro hledání jsem musel nejprve zvolit nějakou podkategorii. nyní mám PNA zařízení (také 64 Mb ram - ano, není to divné, PNA oproti pocket pc nevyžadují tolik systemových prostředků), mužu hledat fulltextem v poi fšude vevšem a nezatuhle.

tleskám! tohle se povedlo. není to sice v menu hledání adres, ale potěšilo mě to!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 28. 12. 2009 16:58

inu to uz jistou dobu ackoli tento krkolomny pristup nemohu hodnotit jako "skvele" ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 28. 12. 2009 17:02

ano, není to součástí v "hledání adresy mesto > ulice > číslo popisné", ale čekal jsem to horší. na druhou stranu hledání fulltextem také není špatné. prostě jiná logika ovládání.

vím, že je to nějaký čass, ale dřív jsem se k tomu nedostal a sám to vím asi měsíc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 12. 2009 10:23

No já dělám spíš Hledat > Najít POI > Blízko adresy, pak zadám město a ulici a zvolím střed ulice (střed města pokud se ulice nenajde), vždy je lepší zadat výchozí bod co nejblíže, přeci jen může být stejně pojmenovaná ulice i v sousedním městě. Možnost v zobrazených POI dál hledat fulltextem jsem přehlédl, roloval sem jak trotl, takže dík za tip.

Skvěle bych asi neřekl, ale rozhodně se dá spolehlivě najít adresa a míra krkolomnosti/nepohodlnosti je celkem přijatelná. A oproti integraci přímo do formuláře hledání adresy, což by patrně znamenalo nutnost integrovat ta data do mapy, to má výhodu v tom, že to nezávisí na použité mapě, tj. mohu mít jak TeleAtlas, Navteq i CEDA. Druhá výhoda spočívá v tom, že číslo popisné a orientační je v páru, což by při vyhledávání přes adresy asi nešlo a vypadalo by to jako u Garmina, kde se adresa "ulice 111/1" zobrazí dvakrát jako "ulice 111" a "ulice 1" a není z toho patrné, že jde o jednu adresu, což mi trochu vadí. Také v POI mohou být uvedena i orientační čísla s písmenem. Takže to obchází omezení v software, který nepočítá se specifiky v ČR (dvojí číslování, písmena v číslech) a z hlediska přesnosti a úplnosti údajů je to ideální řešení.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 1. 2010 12:38

audis píše:dokážu si představit, že kurzor nemusím ani umístovat kolem prahy, ale stačí ho mít kdekoliv. fulltextové hledání to pak dohledá. nejen kvuli tomu, že Jidřišských 16 není na světě tolik a jednak do fulltextu mohu napsal i "praha" fulltext udělá svoje.

upřesnění: tak kdekoliv pro úspěšné nalezení adresy jsem zjistil, že ho mít můžete, ale čím dále, tím déle to trvá. Na mem PNA 64MB ram a 370 mhz, cíle do 30km vyhledá během okamžiku, ten zbytek (databáze) do 10 sekund. takže čím blíže uvedete zamýšlený cíl, tím rychleji a pohodlneji se doberete cíli. prakticky ani tohle nemusím psát, když hledám neco v Liberci, nakliknu bod na severu republiky a je to OK...

ad zahrnout do fulltextu město: tak to moc nefunguje, aspon ne velka města. fulltext hledá jen v prvním políčku poi bodu. např. v prvním políčku je "kamýcká 1 suchdol" (toto fulltext prohledává) a "Praha" je až v druhém políčku, a to druhé fulltext neprohledává. Nicméně malé vesnice mají svuj název i v prvním (např. Černilov)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szur 31. 1. 2010 17:46

Může mi někdo z Vás, prosím, poradit, kde stáhnu ( koupím) oficiální soubor POI s adresami a popisnými čísly. rusz.jan@seznam.cz děkuji.
szur
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 1. 2010 17:54

koupis na naviextras.com spolecne s mapou ceske republiky. plati od map 2009.09 (od podzimu 2009)

stahnes: no google no, ale nebude to legalni.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků