Panasonic Strada CN-GP50N - nové mapy

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod douda78 11. 9. 2008 10:45

Zajímalo by mě, jestli je možnost někde sehnat aktualizaci map pro Panasonic STRADA CN-GP50N.
Nebo se dají jen koupit?? :hm
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 11. 9. 2008 13:09

Aktualizaci map pro Stradu samozřejme sehnat lze. Viz odkaz: http://www.rstrading.cz/navigace-dvd-gps.html

Mám ovšem dojem, že zrovna toto řešení nehledáš. :twisted:
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod douda78 12. 9. 2008 08:58

Zdeněk Málek píše:Aktualizaci map pro Stradu samozřejme sehnat lze. Viz odkaz: http://www.rstrading.cz/navigace-dvd-gps.html

Mám ovšem dojem, že zrovna toto řešení nehledáš. :twisted:


Toto jsem zrovna nemyslel, jen nechápu, když za tu navigaci chtějí takové peníze proč neumožní aktualiazace map zdarma jako jiné značky :?: .
Rozumím , zpoplatnit novou mapu verze 11,ale na ty mapy v navigaci k teré si člověk koupí aspoň můžou být ty aktualizace "gratis".
No jo, už vím, že příště Panasonic už nikdy. 8-P
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 12. 9. 2008 09:17

No právě, když jsem já pátral po nové navigaci, měl jsem v hledáčku i Panasonic STRADA. Ovšem odradila mě právě aktualizace map. Tak jsem sáhnul po TomTomovi. Ten má sice taky mapy placené, ovšem vrámci záruky nejnovější mapy jsem si mohl stáhnout zadarmo nejaktuálnější mapy v době prodeje.

Ono vytváření map jistě nebude levná záležitost. Takže kdyby byly aktualizace map zadarmo, kdo by to platil? Nebo kdyby to dělal kdo má ruky, nohy, jaku kvalitu by ty mapy měly?
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 12. 9. 2008 09:23

Zdravím, a já mám Garmin a tam je aktualizace Česka většinou zdarma a co se týče Evropy tak někteří lidé se zaregistrují až ve chvíli kdy vychází aktualizace a tím mají aktualizaci zdarma, ale jen jednou. A protože Garmin aktualizuje jednou ročně ta je to významná aktualizace.

Ale zase ta cena aktualizace východní Evropy + Rakouska se mi zdá velice příznivá.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hroudak 8. 12. 2008 21:25

Ahoj, nechci zakládat novou nit, tedy navazuju. Uvažuju o koupi navigace a zlákala mě současná cena tohoto Panasoniku, moc se mi líbí velký display, obsluha, grafika, blutooth. Jezdím převážně v ČR, ale nabízený mapový podklad verze 0407 mi přijde zastaralý, lze sehnat (i za "rozumnou" cenu) do této navigace novější verze, případně doporučíte mi jinou značku a typ podobných parametrů (nejlépe s aktivním stojánkem) kolem 5-6 tisíc. Díky, Hr.
Hroudak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 6. 1. 2010 13:01

[quote="Hroudak"]Ahoj, nechci zakládat novou nit, tedy navazuju. Uvažuju o koupi navigace a zlákala mě současná cena tohoto Panasoniku, moc se mi líbí velký display, obsluha, grafika, blutooth. Jezdím převážně v ČR, ale nabízený mapový podklad verze 0407 mi přijde zastaralý, lze sehnat (i za "rozumnou" cenu) do této navigace novější verze, případně doporučíte mi jinou značku a typ podobných parametrů (nejlépe s aktivním stojánkem) kolem 5-6 tisíc. Díky, Hr.[/quote]

Ano, lze, tady v tomto vláknu najdeš odkaz na koupi nové mapy. Jedná se výhradně o ČR.

http://www.rstrading.cz/navigace-dvd-gps.html

No a jako 2. varianta (když bude úplně nejhůř) - můžeš navigaci "odemknout" a používat ji s jiným navi softem, kterého se válí po Internetu mraky a stále ti zůstane výhoda velkého displeje.
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 6. 1. 2010 13:34

[quote="douda78"]Zajímalo by mě, jestli je možnost někde sehnat aktualizaci map pro Panasonic STRADA CN-GP50N. Nebo se dají jen koupit?? :hm[/quote]

Softvare této navigace je od Navtequ, jedná se ostarší verzi Navigonu. Problém je v tom, že , verze navcore je 6. Tato verze neumí pracovat s mapami určenými pro vyšší verze navcore. Kdyby se někde objevil instalační cab Navigonu s novějším navcore, bylo by zajímavé zkusit reflash do Strady ... Pak by bylo map habaděj.
Naposledy upravil ofp.wolf dne 7. 1. 2010 13:15, celkově upraveno 1
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod douda78 6. 1. 2010 14:05

A ptám se nejnovější verze navcore je 9 ???
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 6. 1. 2010 14:39

Haaa, tak to nemám páru, ale určitě by se to dalo najít na jejich websatně:
http://www.navigon.com/portal/cz/shop/index.html
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod douda78 6. 1. 2010 15:20

podle tohoto http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&p=34451
je noejnovější verze navcore 9 pro tomtoma
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 6. 1. 2010 23:16

To asi ano, ale Tomáš je něco jiného a s Navigonem nemá nic společného.
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 6. 1. 2010 23:50

Kdo sháníte novější mapu do Strady, koukněte sem:
http://www.audiocar.cz/detail-auto-navi ... 7-554.html
Je to ale jen východní Evropa, cena k popukání :-)
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantisekhk 9. 2. 2010 10:39

Vidím, že poslední příspěvek zde byl v lednu; můj dotaz vlastně navazuje. Je v současnosti nějaká jiná aktualizace map pro Stradu než T 1000-EE0407, která je z r.2008? Co jste podnikli vy, kteří se cítíte "napáleni", jako já, fy. Panasonic? Je možnost nějaké reklamace? V televizi byl nedávno podobný případ; pán to vyhrál s tím, že firma je povinna zajistit funkčnost výrobku,tj. poskytnout aktualizaci map, samozřejmě ke koupi, po dobu záruky výrobku. Co vím, tak česká verze není.
Díky za rady. františek
frantisekhk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ofp.wolf 9. 2. 2010 16:02

To neva, že poslední příspěvek tady byl v lednu, problém s aktualizacemi Strada trvá neustále...
No jde tam ještě naroubovat jiný navi soft, ale to se tu veřejně řešit nedá, páč to zavání průserem. Nejčastéji se snad do všech navigací používá jako "roub" software od firmy iGO.
U Strady je největší problém s verzí navcore. Instalovaná zřejmě na všech přístrojích je verze 6.0.0 , ale existuje verze 6.0.2 ( taky už celkem zastaralá), kterou mám vyzkoušenou a na kterou se sice mapy sehnat dají, ale obávám se, že i tato vrze za nějaký čas nebude Navteqem podporována. Otázka je, jak se k této verzi postaví ostatní firmy zabývající se výrobou a prodejem mapových podkladů.
Panasonic Strada CN-GP50N, Medion MDPNA150
Don't worry, be happy ...
ofp.wolf
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků