MIO C520 | cesta amatéra do Chorvatska

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod paveldrs 17. 6. 2007 12:34

Zdravím, měl bych pár otázek o navigaci MIO C520, na které jsem nikde nevyčetl odpovědi. Předem bych rád zdůraznil, že jsem navigaci nikdy nepoužíval, tak omluvte moje dotazy, které se vám možná budou zdát stupidní.

1) Dočetl jsem se, že neobsahuje mapu Slovinska. Jak mě teda donaviguje do Chorvatska, pokud si nebudu chtít dát cestu přes půl Evropy? (Ano, četl jsem o možnosti splašit Slovinsko z jiné navigace, nicméně tam prý zase nenavazují silnice, takže kontinuální navigace z Brna do Chorvatska asi neproběhne, že?)

2) Navigaci by chtěla na cestu do Chorvatska použít i moje matka, která si s technikou zas nějak skvěle netyká. Zvládne její ovládání i počítačový laik (ale uznávám, počítač zapne, mail pošle...:))?

3) V recenzi na Mio C520 jsem se dočetl o pár chybkách. Existuje u totoho druhu přístrojů možnost upgrade softwaru jako např. u mobilů? Využívají této možnosti výrobci (opravují software?)?

4) Doporučili byste mi jinou navigaci? Požadavky jsem nadnesl výše. Cena by zase nemusela hrát až tak významnou roli...

Předem dík za jakoukoliv pomoc...
paveldrs
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 6. 2007 20:10

Ne že bych byl každoroční cestovatel do Chorvatska, ale na tu cestu jsou to jenom vyhozený peníze.Silnic a dálnic je tam pár a bloudit nelze.Cesta přes Rakousko vede jen na 2 přechody, a přes Slovinsko také, záleží jestli jedeš na Istrii nebo níž a pak už máš jen 3 cesty - starou magistrálu po němcích podél pobřeží,novou dálnici ve vnitrozemí anebo přes Plitvický jezera.Radši si nech ty peníze za navigaci na dálniční poplatky a budeš na tom líp.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paveldrs 18. 6. 2007 13:54

Souhlas, že kvůli jedné cestě by to bylo na nic, jenže já jsem na podobný hračky celkem vysazenej a druhak její využití určitě neskončí u této cesty. Tohle byl takovej impuls pro její koupi.

Nemá někdo zkušenost s fungováním RDS-TMC v okolních státech? Třeba Rakousko (a i to Slovinsko a Chorvatsko..)?
paveldrs
Junior

Odeslat příspěvekod cmon 18. 6. 2007 15:15

paveldrs píše:1) Dočetl jsem se, že (MIO C520) neobsahuje mapu Slovinska. Jak mě teda donaviguje do Chorvatska, pokud si nebudu chtít dát cestu přes půl Evropy? (Ano, četl jsem o možnosti splašit Slovinsko z jiné navigace, nicméně tam prý zase nenavazují silnice, takže kontinuální navigace z Brna do Chorvatska asi neproběhne, že?) /quote]
To, ze mapy statov vzdy nenadvazuju na seba uplne presne, nie je az taky obrovsky problem. Tyka sa to iba oblasti tesne pri statnej hranici. Staci, aby konce ciest z oboch stran hranice boli zakreslene na jednotlivych mapach rozne (napr. vo vzdialenosti napr. cca 10-20metrov), ale navigacia uz s tym ma problem. V skutocnosti je to bez problemov. Naplanuj si cestu off-line doma.

paveldrs píše:2) Navigaci by chtěla na cestu do Chorvatska použít i moje matka, která si s technikou zas nějak skvěle netyká. Zvládne její ovládání i počítačový laik (ale uznávám, počítač zapne, mail pošle...:))? i/quote]
Myslim,ze Garmin ma dost jednoduche ovladanie aj pre laika.

paveldrs píše:3) V recenzi na Mio C520 jsem se dočetl o pár chybkách. Existuje u totoho druhu přístrojů možnost upgrade softwaru jako např. u mobilů? Využívají této možnosti výrobci (opravují software?)?u/quote]
Asi kazda navigacia ma moznost upgradovat FW aj mapy (Garmin, MIO a TOMTOM urcite ano)

paveldrs píše:4) Doporučili byste mi jinou navigaci? Požadavky jsem nadnesl výše. Cena by zase nemusela hrát až tak významnou roli...r/quote]

Garmin :D (napr. Nuvi 360T)

to polda:
Niekto ma jednoducho rad ten pocit, ked "vie kde sa prave nachadza". Nie je problem sa dostat z jedneho velkeho mesta do druheho, ale staci ti (vo velkom meste) raz blbo odbocit sa si v ....
cmon
Junior

Odeslat příspěvekod mkuna 24. 6. 2007 11:12

Pred tyzdnom som cestoval cez Rakusko a Nemencko s Mio C520t, vdaka zapnutemu RDS-TMC som sa uspesne vyhol 2 zapcham na dialnici (bola nedela vecer a kopa ludi sa vracala do mnichova) - takze z mojej strany absolutna spokojnost.
Otazka je, ci v Chorvatsku funguje TMC, a na kolko je spolahlive ?
mkuna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 24. 6. 2007 15:10

paveldrs píše:...Nemá někdo zkušenost s fungováním RDS-TMC v okolních státech? Třeba Rakousko (a i to Slovinsko a Chorvatsko..)?t/quote]

Z okolních států TMC funguje v A a D. Zkušební vysílání má být v SK, řekl bych, že ale softy na to nebudou připraveny, a to včetně lokalizačních tabulek. V HR, pokud vím, TMC funkční není a v SLO při daných mapách (s odřenými zády průjezdní) by ani snad význam nemělo.
Navigace: NAVIGON 6.2 + POI Warner3; i-GO 8; TT 7.450; Route66; OziExplorer; Dynavix 7 v.2.3
CB: ELIX 77S; Sirio TURBO 1000 a mám doopravdy aktuální dopravní informace
VelkýMachr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paveldrs 25. 6. 2007 16:30

Takže navigace koupena, Slovinsko nahráno, navazuje. Zatím spokojenost, i když mi ovládání přijde trochu neintuitivní, ale třeba to chce jen čas...
paveldrs
Junior

Odeslat příspěvekod polda 25. 6. 2007 22:08

cmon píše:.... ale staci ti (vo velkom meste) raz blbo odbocit sa si v ....



je pravda,že zrovna v Blave je v tom pro neznalce binec.Ale jak jsem psal do Chorvatska musí každej trefit na jakoukoli pláž jakmile přejede - česko-rakouský hranice.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků