Mio C520: dost dobré

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 4. 2007 16:44

Testuji teď nové Mio C520. Zatím jsem ho jen vybalil z krabice, nafotil, nafilmoval (zítra vyjde článek s fotkami a videem) a osaha ve stavu offline.

Mio vypadá opravdu velice dobře. Za jedenáct tisíc korun snad ani nemá přímou konkurenci. TomTom Go 910 je velká obluda, Garmin Nüvi 660 zase stojí téměř sedmnáct tisíc.

Rychlé vypíchnutí nejzajímavějších vlastností, bez nějaké struktury:

- ještě jednou cena
- design: krásně tenké a v rámci možností i malé zařízení
- širokoúhlý, velký, velmi jasný displej
- navigační software MioMap (dosti upravené iGo)
- synchronizace kontaků s Outlookem
- připojení k mobilu nebo k bluetoothovým stereo sluchátkům
- v češtině je i systémová nabídka
- aktivní držák do auta (napájecí kabel se nemusí strkat do přístroje)
- USB Mass Storage
- dělený displej při navigaci (ještě nevím, jak to bude praktické)
- a všechny ostatní dobré i horší vlastnosti iGo

Mio C520 vypadá opravdu dobře. Zdá se, že to bude úspěšný nástupce C710+. O víkendu začnu jezdit, tak uvidíme, na co přijdu v autě.

(I teď už mám pár výtek: v podstatě nepoužitelný prohlížeč obrázků, špatná čeština v ovládacím programu, horší česká lokalizace atd. Kladné dojmy ale zatím rozhodně převažují.)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mipe 27. 4. 2007 16:59

Vyborne:) Uz se tesim. Chystam se ho koupit.
Jak jsou na tom mapy?

MiPe
mipe
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 4. 2007 17:30

ČR a ostatní mapy od Tele Atlasu jsou 01.2007. Ostatní musím mrknout.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamis 30. 4. 2007 01:06

Zdravím vás všechny a posílám jeden velký POZOR!!!
Jelikož se zabývám prodejem GPS navigací, chci upozornit zájemce o koupi MIO C520 na jednu velmi nepříjemnou záležitost - C520-ka se nyní prodává ve dvou verzích a ve dvou cenách - bohužel je to pro laika dost nejasně označené a už dost lidí se napálilo.
Takže C520+ obsahuje poze 12 map východní Evropy a je cca o 1.000,-Kč lacinější než C520F+ (F asi jako full), která má celou Evropu - 34 států... Jinak je to bombová navigace - co se týká prodeje, v současné době u nás v e-shopu No.1
Milan Suchý - Česká Lípa - tomtom GO 910 + RDS/TMC
adamis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daddo 30. 4. 2007 11:57

Zdravim.

Potreboval by som poradit. Par krat som si mal moznost odskusat Garmin Nuvi 360 (resp. 350). Velmi sa mi pacil, ale vyhovuje mi viac vacsi display, takze moja pozornost padla na Nuvi 660. Dnes sa mi vsak dostal do ruk akciovy letak, kde sa da zohnat MIO C520f+ za velmi dobru cenu cca. 13.500 Sk s DPH. V cene je navyse aj RDS-TMC prijimac. Takze teraz som v rozpakoch, lebo sa neviem rozhodnut, ci vziat Garmina alebo Mio. Preto by som sa chcel opytat, ci mate nejake nove info o Miu, ktore prave testujete.

Zaujimalo by ma ako je na tom MIO (TeleAtlas) s mapami. Da sa kvalitou a spracovanim porovnat s Garminom (Navteq)? Bude to pre mna velky skok, ked som bol zvyknuty na Garmina (ovladanie + kvalita map)? Kde sa da zistit percentualne pokrytie jednotlivych statov v pripade MIO C520f+ (ako je na tom SR a CR?)? A posledna otazka, ako je na tom MIO s prijmom RDS-TMC sprav? Funguje korektne, nema s tym ziadne problemy?

Dakujem za promptne odpovede.

Daddo.
Daddo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gooogle 30. 4. 2007 21:23

Pred nekolika dny jsem zakoupil Mio C520F+. Je to hezoun, doinstaloval jsem Zuzanu (stejny postup jak v pripade C710+). Tesil jsem se hlavne na HF, ale tam jsem zatim narazil. Prvni problem nastal pri kopirovani kontaktu z mobilu, pres bluetooth to trva nekolik hodin, podle poctu kontaktu, a stejne se mi neprekopirovali vsechny kontakty. Jestli proces nedobehne, resp. restartujete navigaci v prubehu kopirovani, tak se poskodi contacts.pcd a nepujdou MioMaps, musite vymazat contacts.pcd, ktere se hned obnovi a pak uz mapy funguji. Druha moznost je vyexportovat kontakty z Outlooku pomoci utility MioContact a prepsat contacts.pcd v adresari PIM na Miu. Ten ale nelze prepsat a zatim jsem nenasel zpusob, jak prekopirovat contacts.pcd tim z Outlooku, hacknuta verze MioTransferu (pro C710) mi na C520 nefunguje. Dalsi problem je samotne spojeni s mobilem pres bluetooth. Obe zarizeni se zparuji, ale kdykoli prijmu telefonat pres Mio, tak mobil zamrzne a nejde ani restartovat (jedine pres povutazenou baterii). Stejne tak nefunguje ani iniciovani odchoziho telefonatu pres Mio. Zajimalo by mne, jake mate Vy ostatni zkusenosti s Mio C520, napr. co se tyce komunikace pres bluetooth.
gooogle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Modena 6. 5. 2007 12:43

Včera jsem zakoupil svou první navigaci - MIO 520 - a hned to zkouším !

1.Protože jsem v navigacích nováček, potřebuji poradit pro vás ostatní asi poměrně základní věc : Jak přinutím MIO k tomu, aby mi přestala plánovat automaticky počítanou trasu, ale vnutit jí trasu svou, přez mnou zvolené body.
Uvedu příklad : Plzeň - Mlini (HR) mi neustále vnucuje nudnou trasu přez Gratz (A) a Zagreb(HR) po dálnici atd. akdyž zadávám pomocí bodů manuálně, je to děsná crcačka a stejně si místo přímých směrů vymýšlí různé zajížďky k mnou vybraným průjezdům, místo aby spojila 2 body ! Poradíte někdo, co mám v tom MIO MAPS nastavit, aby mi nenutila ta "standartní ZUZANA" (kterou jsem si dohrál) svůj vlastní názor na mou cestu na dovolenou ? :cry:

2.Jak si z SD karty dohraju na vnitřní paměť mapy z SD do složky maps ? Zkoušel jsem všechno možné od prostého přikopírování včetně ID karty do složky + licenční knihovnu atd - prostě se nedaří jednoduchá věc - mít v přístroji v paměti jen ty státy, které potřebuji. Na co je mi např. Ukrajina, Švédsko, Irsko, když mám rád teplo ? Nebo to skutečně půjde jen tak, že budu mít v přístroji ty státy, které mi výrobce dodal všechny ? :shock:

3.Podařilo se mi dohrát do vnitřní paměti Slovinsko, takže kdo budete mít zájem, můžu sloužit ! 8)
Modena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puamík 6. 5. 2007 14:24

určitě ti nepomu, nevlastním zatím žádnou navigaci, ale hodně se teď koukám po mio 520. Chci se zeptat na dohrání mapy Slovinska? to jako, že nebyla mezi standardně dodávanými mapami? A když jde dohrát Slovinsko, to jako můžu dohrát jakoukoliv mapu?(myslím z netu do přístroje)
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod Modena 6. 5. 2007 14:40

Slovinsko jsem měl compu v zálohách mezi ostatními iGO mapami a - vyšlo to ! Ostatní mapy včetně těch oficiálně koupených na SD (West EUROPE) - bohužel, viz můj popis problému . . .
Modena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bariq 7. 5. 2007 18:45

Mám prosbičku, potřeboval bych doinstalovat mapu SLOVINSKA. Je možné ji od Vás získat?
Bariq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 5. 2007 18:50

Ale no tak. K mapám stejně jako k softwaru potřebujete mít licenci. Jinak je to warez, a na ten se na tomto fóru nehraje. Kromě toho cizí mapy vám ve vašem přístroji nebudou fungovat.

Další podobné příspěvky budu mazat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bariq 8. 5. 2007 21:28

Dobrá, beru to. Tak tedy prosím o radu, jak oficiálně získat mapu Slovinska, ale nechci ji kupovat v balíku s ostatními mapami, které už stejně vlastním. Mám zájem pouze o Slovinsko ! Předem díky
Bariq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 9. 5. 2007 12:16

Zkuste kontaktovat českého distributora: http://www.elko.cz . Nevím, jaké jsou možnosti dokupování dalších map.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Modena 9. 5. 2007 14:23

Já se trochu ohradím proti tomu, co píše Marek - v některých I obchodech je MIO nabízeno v rámci balíku Východoevropských států včetně Slovinska, někde je vynecháno, v každém případě se jedná o jedno velké nedorozumění ze strany dodavatele a distributora - ověřeno telefonicky u distributora ! Mapa Slovinska by měla být standartně dodávána v paměti MIO 520T - leč není - ZATÍM ! ! !
To Slovinsko má navíc 620kB a z toho vyplývá, že se stejně jedná pouze o hlavní tahy + Ljublana na ulice, tzn. nic, co by se dalo koupit ! ! ! Nevím totiž, co by za to distributor ráčil v "šulínech českých" !
Slovinsko jsem dohrál ze záloh z iGO map Východní Evropa do souboru "map" a kupodivu, světe div se, FUNGUJE ! Žádná licence "dodat" nebyla třeba - tzn. jednoduše a krátce řečeno, že tam zjevně obsažena je, ale mapa ne !
Takže žádný warez, ale vyřešení problémů distribuce za distributora ! Kdo má zájem, napište mi svá ICQ do SZ a rád vám vyhovím !
Děkuji !

Modena
Modena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JEŽÍŠEK 13. 5. 2007 14:21

Chci se zeptat jestli můžu mapu západní evropy překopírovat na jinou paměťovou kartu, a tu provozovat v navigaci. Chci mít radši originál doma. A jde o to že když tu mapu budu mít na větší kartě tak tam můžu mít i mp3 a fotky (navigaci ještě nemám doma, tak to nemám jak vyzkoušet) .Díky za pomoc.
JEŽÍŠEK
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků