moov 360,330

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rehyp 15. 7. 2010 12:31

hledám nejrychlejší způsob, jak získat odpověď na prostou otázku, spěchám s nákupem, pravděpodobně Aukro.
Měl jsem zapůjčenou Mio c720 na zkoušku a byl jsem spokojen.Možná proto, že jsem nic jiného nezkoušel. Nadšen jsem byl ovšem ze zobrazovaných údajů v pravé části obrazovky – z panelu, kde je vzdálenost do změny, aktuální čas, čas příjezdu, vzdálenost do cíle, vše přehledně spolu, současně. Koupím asi tedy Mio, snad tedy už novější, řadu Moov 330, 360. Mají tyto novější přístroje stejný panel na displeji s přehledem času a vzdáleností, jako ta 720? Nepodařilo se mi doposud takovou fotečku nikde najít, nevím koho oslovit, věřím že jste odborníci s přehledem.
Děkuji za váš čas pro rychlou odpověď.
rehyp
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 7. 2010 12:50

Zdravím, POZOR!!! Mio které jste měl půjčené mělo navigační aplikaci Igo a to co má dnes Mio je úplně něco jiného.
Pokud jste byl spokojený s Igo 6 nebo 8 tak potom jděte do nějakého Navonu nebo jinou gps která má Igo.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rehyp 15. 7. 2010 13:04

1.Můžu tedy koupit C520 nebo C720 a bude to stejné? C320 rovněž ?
2.Nyní mám na zkoušku od přítele Tomtom one XL. Při průjezdu např. městem je hrozně pomalá odezva, jakoby skoková místo plynulá. Odbočím a navigace zaregistruje mé odbočení až po cca 4s. To je ve městě dost pomalu, když mezitím přejedeš další odbočku.... Mio 720 jelo plynule se mnou....
Prosím o vysvětlení nováčkovi...Je to systémem, HW... ? Je - li to běžný jev, odlišnost těchto dvou, pak Mio či jak píšeš IGO8 ? Asi v tom trochu tápu, prosím o radu, co vlastně mi bude vyhovovat, abych měl to, co se mi líbilo u C720 (plynulý chod, panel s údaji o km, čase....)
rehyp
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 7. 2010 13:16

Mio 720 je starý přístroj který nemá podporu a nelze legálně aktualizovat mapy, to samé 520,320.
To zpožďování může být např. tím, že si dotyčný nahrál velké množství Poi bodů do gps a nestíhá procesor nebo něco podobného.
Ale myslí, že zpožďování není normální jev a nepřičítal bych to na vrub TT.
Zadejte si do vyhledávače Navon a jistě Vám nějaký obchod vyběhne a jistě s ním budete spokojený.
Jinak množství údajů zobrazují také Garminy a vtom případě bych doporučoval Nuvi 3790 nebo 3760 a u obou modelů je možné koupit i přístroj Lifetime což znamená, že mají doživotní záruku na aktualizaci map což znamená cca nová mapa 4x ročně.
Ale nevím jestli byste si na Garmin zvykl, když již máte zkušenost s Igo (software) a Miem (Hardware)
Já osobně bych šel do toho Garminu, protože je jen 9mm široký a má kapacitní display s velkým rozlišením a je to krásný kousek. :-)
Má i hlasové ovládání, ale to nefunguje v češtině:
http://www.youtube.com/watch?v=Loe7ECvbtBI
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rehyp 15. 7. 2010 20:03

děkuji za velmi seriozní vysvětlení. Vím co chci (plynulé reagování na můj pohyb,zobrazování průběžných údajů-časy,vzdálenosti, vzdálenost do násled.změny,příp.řazení v pruzích..), vím jak by to mělo vypadat a fungovat (model C720,520). Je-li tento můj vzor k mání v novém kabátě (např, aktuální mapy), neboj se konkretizovat. Chápu-li, mám hledat GPS s IGO8. Prosím, kdo to z výrobců používá? Nepotřebuji "mercedes" stačí mi spolehlivá"Octávka".
rehyp
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 7. 2010 20:29

Nejčastěji v posledních měsících se tady mluví o Navonu a v podstatě to vypadá na tu Oktávku.
Potom Igo používá ASUS, ale o tom není slyšet, dále pak Becker.
V jednu dobu frčelo Evolve.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 7. 2010 20:30

informacni panel vlevo, vpravo nahore nebo dole maji snad vsechny navigace. u casti z nich je konfigurovatelny, takze si lze navolit z mnoha, ktere prave tri nebo 4 se maji zobrazovat pri jizde. cas docile, hodiny, km do cile, nadm vyska, km a cas do prujezdu. atd. a z nich si lze nektere vybrat ktere se zobrazuji.

jestli mate rad hodne udaju pri jizde zobrazovany, zasadne doporucuju koupi Navonu s igo8 nebo Primo a nakopirovat do nej tzv. skin. ten rozsiri fuknce a prida udaje. je tam toho fakt pak tuny. jinak bezne tri udaje z deviti moznych , ktere ma igo8, obvykle staci.

EDIT: ne vsechny ZNAČKY a jejich modely to maji tak rozsáhle konfigurovatelne. ale je jich dost.

navon doporucuji koupit na entershop.cz. kvuli poprodejni podpore. drazi nejsou. ceny od 4000 kc asi. mam navon ve vokku, tak se kdyztak ptejte.u
Naposledy upravil audis dne 16. 7. 2010 18:53, celkově upraveno 2
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rehyp 16. 7. 2010 17:20

Díky za nakopnutí, pasu tedy na Aukru po Navonu, je jich zoufale málo,...asi si budu muset počkat, ještě nejsem vnitřně přesvědčen, že to potřebuju tak moc, abych investoval do nové, i když s Igo premio, či jak se to přesně volá.
rehyp
Junior

Odeslat příspěvekod audis 16. 7. 2010 18:39

Igo Primo se to volá. cenový limit?

další modely, které se už neprodávají, s předchudcem Igo"8": Evolve, Navon N470, N260 (mapy jen nekterých států), N560 (s TMC), N350 (3,5" display), N450, N650 (5" display). POZOR: Dávat si pozor, aby v tom bylo to Igo8, a nikoliv Igo Amigo!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rehyp 17. 7. 2010 08:30

Právě mě na Aukru někdo přetrumfl u N560 na 2000Kč, to je tak asi akceptovatelná cena. Je tam ještě jedna nabídka skvěle vypadající, 470, dokonce s blízkého Prostějova, ale jen nedostatečný počet map..
rehyp
Junior

Odeslat příspěvekod audis 17. 7. 2010 10:01

co nedostatečný pocet map? všechny N470 měly mapy celé evropy!!!! jsem si na 99,8% jistý! kdyžtak pošlete odkaz, juknu na to
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rehyp 17. 7. 2010 11:59

audis - máš SZ, snad došla srozumitelně..
rehyp
Junior

Odeslat příspěvekod rehyp 20. 7. 2010 15:13

Pokračuji ve výběru, mám za sebou nové zkušenosti a jsem samé ucho (vlastně oko), co se dozvím (?). Když jsem užíval to Mio, tak mi ten kámo nadefinoval přístroj, jel jsem z dun. Stredy do Přerova, mimi dálnice, jednoduché zadání as jeď. Maximální spokojenost s naváděním, upozrńováním, vizualizací.. Te´d jsem si přístroj půjčil yas, že si sám ošahám jeho nastavení, plánování trasy apod. Zděšení !! Po půlddni se mi nepodařilo nic kloudného sestavit. Nelogické postupy (pro mne), složitá cesta k zadání trasy.. Nepřišel jsem nato třeba, jak trasu z A do B rozčířit o průjezd přez město C, vždy to chtělo knkrétní ulici a č.p. v městě C a tím místo průjezdu městěm mě to zavedlo do centra a pak z centra ven,místo např.obchvatu města. Jestli toto je to vychvalované IGO tak to mi moc nebere.. U švagrovývo tomtoma jsem jednoduše zadal z A do B, upřesnil směr p¨řes C, či dokonce se mi podařilo sestavit jakýsi itenerář na přůjezd do HR přes H a přes konkrétní města v H, a to jsem to měl v ruce poprvé.
Nechce se mi věřit, že to je to IGo, co jsem v té Mio 720 nepochopil, že né..Uklidní mě někdo vysvětlením, skoro už jsem objednával Navon s igo, aniž jsem to vyzkusil...
rehyp
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 20. 7. 2010 15:59

Zdravím, a tomto momentu možná nastupuje Garmin což je pravý opak.
Jinak jsem z Pv tak můžeme vyzkoušet můj Garmin. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rehyp 20. 7. 2010 16:10

Romstar - nedráždi kobru bosó nohó abo se vrátim z dovolené a oprubuju teho garmina. Ale že ho máš v popise a každá liška chválí svůj ocas, tak nejsu zas tak žhavý. jistý je, že je třa to oprubovat, než hned kupovat...
nikdo na obranu Igo ?
rehyp
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků