MIO Moov-Budoucnost řady+Aktualizace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 6. 2009 17:33

Jako byvaleho vlastnika MIO Moov 310CEU by me zajimalo co je s touto radou ted.
Pouzival jsem jej asi tyden a pak v ramci 7denni lhuty v DATARTu bez udani duvodu vratil.
Navigace jsou to myslim dobre,gui prehledne,rychle-intuitivni hlas take uchazejici,vadila mi vsak horsi podpora ze strany vyrobce s nejistou budoucnosti.S navigaci jako takovou jsem nemel nejmensi problem,prostredi mi vyhovovalo a bylo to klasicke ikonove neco mezi TT a GARMIN.
Vyrobce nabizel/nabizi az 3x bezplatny upgrade programu MIOMap + Mapovych podkladu coz je jiste prijemne ale podklady nejsou nejaktualnejsi (Z konce r.2008)
Navic vyrobce chysta zcela novou produktovou radu s lepsim rozhranim a nikdo nevi zda bude strasi modely podporovat (Ty co bezi na iGO uz snad zavrhnul uplne)
Paradoxne asi mesic po tom co jsem navigaci vratil,vyrobce zapracoval na svych strankach,ovladacim programu pro komunikaci s navigaci a tusim ze uz lze mapy konecne koupit i kdyz asi jen na EN webu proaste celkova podpora tedy soude podle stranek se konecne po letech zlepsila.

MIO stejne jako Navigon ma vyhodu ze za priznivou cenu narozdil od predrazenych a skoro nic neumicich garminu (tomTom napadat nebudu....cena je u vyssich modelu myslim opravnena),nabizi v MID End tride vsechny funkce ktere normalni uzivatel potrebuje vc. RDS-TMC
Cheetah007

Odeslat příspěvekod shevy 11. 6. 2009 18:41

Taky jsem vlastnil 310tku...a docela spokojenost...ale proste jsem ji ztratil:)
ted se ohlizim po nove navigaci a zase nevim...:) zajima me novy model mia S501 ale ten je pouze pro USA..ziju zde a tak po ni pokukuju.

http://us.mio.com/gps-navigation-produc ... erview.htm

Je to uplne nova rada.. nove ovladani a uz jsem mel moznost si s ni v obchode hrat je za 169$+Tax...ale nevim...jeste co ric...je to asi malinko slozitejsi nez u 310 ...Garmin to ma barevne preplacany(omalovanky)..ale tahle rada to ma zase neak az moc bile....jen navigacni pruh je zeleny...a ovladani me pride malinko slozitejsi ale asi to bude tim ze je to nezvyk jen je otazka jak se s tim bude jezdit za denniho svetla kdyz ty mapy jsou tak svetle az bile...
Kazdopadne..ma velky dislplej..a umi toho za tu cenu docela vazne dost.. a Z 310 jsem mel radost hlavne z jedne veci a to...ze pri jizde po downtown..mezi mrakodrapama neblaznila jako jine navigace.
Tak ted mam dilema jestli do ni pujdu a nebo jestli nevzit TT930T nebo novej TT740Live...a nebo v podobne rade neco od Garmina..ale tam me nevyhovuje uplne ta grafika...
Co se tyka podpory MIa..nemel jsem potrebu zatim kontaktovat servis...ale jak jsem cetl tak nic moc..a mapy taky nemaji az tak uplne cerstve...
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 6. 2009 19:13

Jasne me se u MIA libilo prokresleni map ;-) ,k nerozeznani od tech papirovych :tleskani .Souhlasim s tim ze GARMIN jsou tak trochu omalovanky,barvy prilis kriklave a nekoho to muze pri jizde rusit ale me to ani nevadilo.(Mel bych 760ku dodnes ale byla priserna......)takovy navigon co mam ted je fajn,ovladani sice jine nez ikonove u TT,MIO,GARMIN ale prehledne,horsi jsou mapy a jejich barevne podani.Jsou pouzity jakoby pastelove barvy,ktere jsou prijemne nijak nerusi ale vetsinou je to "sed" a hlavne nazvy ulic jsou spatne citelne.....zase to ale neodpoutava pozornost pri jizde,zalezi na kazdem co mu vyhovuje ale tak to je se vsim,nekdo vdolky jiny holky.(Ja nejradeji oboji :-P a "psidavek" :mrgreen: :mrgreen: )
Cheetah007

Odeslat příspěvekod shevy 11. 6. 2009 19:23

a co rikas na ten novej model Mia...zajima me nazor...jasne..nemel si to v ruce....ale za tu cenu se me to zda ok...ne ze bych koukal co to stoji...tady je elektronika celkem levna...ale jk rkam...zajima me nazor...vybiram mezi Miem 501 TT930T 740 a nebo garmin 775....ale radsi bych i ty holky s vdolkama...:) jak rikas...
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 11. 6. 2009 19:44

Zdravím, chlapci Garmin má skvělý display a proto jezdím jen s nočním režimem a mapy potom vypadají skvěle. Těžko bych si zvykal na něco jiného. ;-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 6. 2009 20:48

shevy píše:a co rikas na ten novej model Mia...zajima me nazor...jasne..nemel si to v ruce....ale za tu cenu se me to zda ok...ne ze bych koukal co to stoji...tady je elektronika celkem levna...ale jk rkam...zajima me nazor...vybiram mezi Miem 501 TT930T 740 a nebo garmin 775....ale radsi bych i ty holky s vdolkama...:) jak rikas...

J,j....no vypada schopne.MIA maji vyhodu v solidni cene vzhledem k funkcim.Treba 310c (CEU) stoji v prumeru 3.5k ma 4.3" TFT 65k,vyborne detailni mapy,spoustu funkci,"skoro" aktivni drzak (vis co myslim ne? MIO tohle vyresilo zajimave a levne....holt TW).Jako alternativa i kdyz o 1k drazsi od navigonu me napada podobner vybaveny Navigon 2100 max CEE.
U 310c bylo fajn ze nemel zadne zbytecne funkce co by zvedlay cenu,jako FM trans,BT,NavPix a jine skopiciny.kdo ma zajem sahne po 330 ci 360.
nekdy lituji ze jsem dal 310c ty mapy jsou prokresleny vyborne a o dost lepe nez u Navigonu,nicmene podpora byla v te dobe nejista (dnes je uz lepsi) takze po neuspech s 760T jsem sel do N a spokojenost.
Mimochodem vsiml jsem si jedne zvlastnosti u 310c (CEU)
Kdyz jsem ji mel celkem mi vadilo ze trasa pri aktivni navigaci je nazornena modre a obcas to splyvalo s vodnimi toky.Dnes vim ze by byla podle for mozna editace na jinou ale twehdy jsem o tom nemel ani paru.
Na oficialnich fotkach je ale oranzova,primo na ni zelene sipky a nahore jsou i znacky podobne tabulim na silnicich prvni tridy a dalnicich.
Nevim zdy byly fotky z ranne verze SW MiOMAp2008///Navman a ve finale to vyrobce zmenil,nebo vydal update ktery barvu meni a dalsi funkce prida.
Mrkni sem a napsi co si o tom myslis:
http://www.aaanavigace.cz/mio-moov-310-ceu-310c
Na oficialnim ceskem webu Mitac-MIO je to take:
http://www.mio.cz/mio-moov-310ce/


:arrow: Romstar ;-) ;-)
Jasne GARMINY jsou dobre a maji neco do sebe,hlavne podpora od ceskeho PICODASu je vyborna,zdarma upgrade na Atlas8 + Adresy v1 ale samotna navigani aplikace tak dobra neni.Restarty a dlouhe nabihani 760 nema cenu resit vis oc jde a v zacatku jsi mi radil co a jak za coz ti jeste jednou timhle zpusobem a v jine sekci dekuji (ADM :potichu :-P ).Mysliom ze i kdybych tenkrat koupil 255WT kterou bohuzel na prodejne nemeli,stejne bych jej asi jako 76ku prodal.Prostrdei je vyborne ovladani rychle,podpora prikladna,ale absence nekterych udaju pri navigaci pro me a dalsi nezbytnych me presvedcily o tom ze tahle znacka neni pro me.Politika vyrobce je zvlastni a hresi na to ze nema WinCE (Spousta veci lze u pristroju s WinCE upravit v config ci xml)....takhle se musi uzivatele spokojit s tim co prinese dalsi update FW (vetsinou zadne vyrazne zmeny) a vyrobce je ma v hrsti....bohuzel.
Pripada mi to ze GARMINy jsou primarne staveny pro "amiky" kteri maji krapet jiny vkus nez my evropane a maji radi vse jednoduche,tady je to ale nekdy prilis (Nic proti USA chran buh :-P ;-) ;-) )
Cheetah007

Odeslat příspěvekod shevy 11. 6. 2009 23:57

310c...je zrejme obdoba 310 co je pro USA....ale ta moje nemela BT...jak rikam....byl jsem s ni vazne spokojenej....signal lapla po par vterinach...a nejvice jsem si cenil to ze neblaznila mezi mrakodrapama.....peknej vzhled...a ovladani jednoduchy....jen jsem ji nechal nekde lezet.....*****...:)
u te S510.....jsem zjistil....ze nebude mit ten aktivni drzak...(jako)..podle manalu co je ke stazeni u navigace na netu .nevidel jsem ji ve stojanu....ale videl jsem jen konektor..kterej ma ne ve stredu ale malinko v levo..a tudiz to nebude obdoba 310 ale S401 by takova byt mela...ale nevim jestli to zajima je to zrejme pouze asi pro americky trh.
Co se tyka te jednoduchosti napr. u Garmina jak jjsi psal....ohledne amiku:) tak souhlasim....jsou to vetsinou jednodussi lidi neriokam vylozeni tupci....ale nektere veci potrebujou mit jednoduchy. :-) ...ale jinak jim to klape..:) :D
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 12. 6. 2009 18:48

Mio Moov 310c (CEU) je verze pro CentralEurope tedy my a par statu okolo.Ta americka se myslim lisi jen mapami,nicim jinym a cenou samo.¨
BT ci FM samozrejme nema,je to dobre protoze vetsina lidi to ani nepotrebuje,naopak NavPix MA (Pred tim jsem psal ze NE) je to prijemna funkce jen mit telefon ktery ma GPS + slusny fotak a do fotek umi souradnice ulozit,rucne to tusim pres zonerMedia jde ale je to pracnejsi.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod shevy 13. 6. 2009 01:55

Jo..mas pravdu bude to nemlich to same....jen ty mapy byly americke....ale to me tady zas az tak nevadi...Docela si taky rikam..k cemu je to BT az zas tak moc dobre....je to asi vec nazoru...ale popravde...k cemu....jen to zveda cenu...a kolikrat to clovek pouzije.Tady se ta 310 ted prodava za 109$.
JInak jsem zvedavej na ohlasy...s novou radou Mio..zatim jsem nic neobjevil..ani na zahranicnich servrech..ale uz je v prodeji a tak jiste neco brzo bude.
Tady se nova rada prodava zatim zde:
http://www.radioshack.com/family/index. ... rand%2FMio
shevy
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků