Mio Moov 200 - jiný SW?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 13. 8. 2008 13:31

Rodiče si koupili Mio Moov 200, díval jsem se na to, a ten SW je hrozný. Už tam není iGO, ale nějaká příšernost.

Hlavní vada ale je vyloženě chybné počítání trasy, občas to naviguje na polní cesty, občas to naopak volí zbytečně dlouhé obchvaty.

Každopádně Mio Moov 200/330/360 nikomu nedoporučuji, SW je o pár let zpět.

Netušíte někdo, zda se tam dá nahrát iGo či něco jiného?
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 13. 8. 2008 13:38

Odpovím si sám, jistá možnost zbavit se toho SW existuje :-)

http://forum.mio4u.cz/viewtopic.php?t=2 ... light=igo8
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 8. 2008 13:42

Nějak to jde změnit na jiný navigační software. Ale nejsem si jistý, zda je iGo pro rodiče to pravé, je to sice výkonná, ale zároveň trochu komplikovaná navigační aplikace.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 13. 8. 2008 13:48

Komplikace je, když je to navede skoro při každé cestě na zcela špatnou trasu. Na iGo se dají nahrávat skiny a přepnout to na jednoduchý režim, poté nebude problém.

Jak to studuji, dá se iGo instalovat na SD kartu a člověk ani nepřijde o záruku. Nevím jak je to legální, tak to zde dále nebudu řešit, ale dle jiných fór to možné je.

Mapy už mají nakonec jednou zaplacené v ceně zařízení, a iGo licenci si klidně koupí, když to pojede...
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 8. 2008 14:02

Je to zvláštní, já jsem se s takovými chybami při svých jízdách s Miem nesetkal.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baryk1984 7. 1. 2009 09:29

ahoj Marku a mohu se optat jaky tip mia mas? ja bych prave taky chtel treba jit do mia 200 nebo 300 nebo do garmina 250 a nebo navigonu, ale nekdo zas rika ze si mam poridit neco s igo jako je napr evolve cooltrax3D nebo navon...jaky mas nazor ty? diky
baryk1984
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rossini.poi.cz 18. 5. 2009 23:42

Když to člověk záplatuje (stačí stáhnout patch(e)), tak se to dá. iGo není řešení pro lidi vyžadující jednoduchost, ale proti gustu... Ale jinak, pokud si tam dám kartu s čímkoliv jiným, nikoho to zajímat nemůže a nebude. Horší, když si někdo dodrbe třeba boot a potom to pošle do servisu...
rossini from POI cz
rossini.poi.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 5. 2009 22:27

Mio Moov konkretne 310 jsem asi tyden mel a pak jej vratil.Ta navigace neni spatna,nicmene vyrobce dost kasle na podporu.....ted chysta nastupce coz znamena ze Moov zacina byt pomalu ale jiste mrtve.O tom ze neni mozne koupit mapove podklady se nebudu ani zminovat.....vyrobce se sice holedba ze nabidene jeste 2 v tomto roce ale co dal? koupit jinou navigaci? dekuji ale nechci,s timhle pristupem nevim jak dlouho budou fungovat,staci se podvat na http://forum.mio4u.cz/ a je vse jasne.Vyrobce zakaznika nalaka,ten zaplati a dal ho ma tzv. v "pazi".
Samozrejme je reseni pouzit nejakou verzi iGO ale stoprocentne nechodi,obcas jsou problemy s pamet,nebo udajne chodi TomTom MIO bezi na WinCE.
Tohle bohuzel navadi lidi k tomu aby kradli....licenci na iGO si v tomhle pripade sotva nekdo koupi to same mapy.Proc platit za neco co uz zaplatili MIO tedy spol Mitac??? Pro iGO vychazeji nove podklady a je skoda ze na nej Mitac zanevrel uplne....kdyby byly s aplikaci ktera v MIO bezi kompatibilni mel by po starostech on a uzivatele taktez.
Rika se ze koupili am. firmu Navman,to je pravda ale aplikace bezici v rade Moov s totuto firmou nema nic spolecneho,vyvinula ji jista chorvatska spolecnost Mireo vice zde: http://navigace.wgz.cz/uvodni-aktuality ... ema-3.html
Cheetah007

Odeslat příspěvekod warhead_cz 20. 5. 2009 08:36

tem zvestem o tom ze igo neni jednoduche musim odporovat, nemalo lidi mi plakalo nad zoufalosti moov softu a nikdo si nestezoval na port na igo ze by bylo slozite ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 5. 2009 20:42

Ja jsem igO2006 a 2008 zkosel na PDAcku a moc jednoduche/intuitivni na ovladani mi tedy neprislo (muj dojem)
Je pracvda ze ma hafo nastaveni ktere mu muze Garmin ci tomtom jen tise zavidet ale je to na ukor prehlednosti.
ted si nejsem jisty ale tusim ze u 06ky sel nastaveiit rezim zacatecnik a pokrocily pak to jakz takz slo.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Cheetah007 13. 6. 2009 20:57

Vsem doporucuji iGO AMIGO!!
Bezvadna aplikace,prinasi to nejlepsi z iGO a ma maximalne jednoduche a pritukne GUI,skoda jen ze chybi moznost pri planovani pridavat prujezdni body ale treba to v novejsi verzi bude.
Jediny problem je ze jej vyrobce poskytuje jen jako OEM pro dalsi vyrobce HW/Nvigaci aktualne treba Navman takze legalni cesta jak jej ziskat prakticky neni.Na mem Navigon 2150max ale funguje perfektne!!!!!!!!!!!!!!
Cheetah007


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků