Recenze Mio Moov 360 (1., 2. a 3. část pracovní verze)

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod aaqaaq 29. 5. 2008 08:35

Určitě je to tak ... zkoušel jsem to :-)
aaqaaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fcs_rosta 29. 5. 2008 09:36

Hmm, tak celkove Moov ujde, jak tak ctu, kdyby se odstranily zminene nedostatky, tak je to super navigace. (Vzhledem k tomu, ze Mio ma svuj soft ted, tak predpokladam, ze updaty tady budou co nevidet). Trosku me mrzi barva naplanovane trasy, ale snad to zmeni update, asi napisu do Mia :). No je to muj horky kandidat. Uvidime
fcs_rosta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 29. 5. 2008 09:37

Na slovensku ukazuje povolené rýchlosti správne, ale či to po novembri, ked sa budú znižovať rýchlosti zo 60 na 50 a rušiť 40, na dialnici bude vo viacerých miestach povolená 160, tak či to bude aj v najnovších aktualizáciach??? Boli by treba Mio na to upozorniť.

Takže rýchlosti ukazoval správne, či 20, či 60, či 90, či 130
K hlasu, nejaký taký monotonny, ale na konci povie "Ostáva 300 m do cieľa", alebo "ste v cieli"

Jo a k tomu ukzaovaniu rýchlosti, vzdialenosti,... tam keby sa dalo zafixovať celý ten panel, ked sa rozbalí, aby ostal rozbalený.
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fcs_rosta 29. 5. 2008 09:57

Tak me napadlo jeste k tem fotkam pres Navpix. Ze je docela dobry koupit si C720 a pak stejne bude upgrade na verzi jako ma moov zadara, tim padem budu mit v navigaci i fotak a bude lepe pouzitelna :) . No otazka je, ci s tim bude umet pracovat ta navigace.
fcs_rosta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 29. 5. 2008 10:05

jo soft sa dá updatovať a opravovať, ale HW nenapravíš, neopravíš, nevylepšíš,...
Ešte že ja mám jasno, že chcem len navigáciu beh hlúpostí ;)
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fcs_rosta 29. 5. 2008 10:34

A jak si s ni celkove spokojeny?
fcs_rosta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 29. 5. 2008 11:33

mám ju druhý deň, a je to jednoduchšie ako som si myslel.
čo sa týka navigácie po všetkých možných cestách, čo písali, že nevie dobre navigovať cez 2 prúdovku na druhú stranu, tak to sa mi nepotvrdilo, ale vždy to správne navigovalo aj to správne hovorilo na ktorej strane sa mám držať (ked tam bolo viac pruhov), POI som len tak bežne pozrel a má to zapísanú pomaly najmenší obchodík ;), má to aj totál polné cesty :D, čo som nečakal.
Bál som sa problémov na sídlisku, že ma to bude vieš obklukami,... lebo je tu viac možností ako sa zo sídliska dostať, viac poprepletaných trás,..., zo simulácie som bol zmätaný, ale ked som sadol do auta, tak to krásne šlo ako malo a kadiaľ malo. Dokonca ma to zaviedlo presne pred dom v dedinke s 1500 obyvateľmi, takže ku navigácií nemám výhrady.
Rýchlosť a jednoduchosť, presne o to mi šlo (nie som náročný)+vlastné POI, obchádzky a prejazdné body, + drobnosti. GPS najde do 20 sec proti TT je to raketa :D
za 8 tis, si myslím, že nieje nič lepšie.
Uvidíme ako to bude s aktualizáciami, update, patchs,...
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaqaaq 29. 5. 2008 11:42

Composite: Dokonca ma to zaviedlo presne pred dom v dedinke s 1500 obyvateľmi
---------------------------------------------------------------------------------------------

Tak to by mne celkem zajímalo, jak jsi to docílil ... bydlím ve městě se 40tis. obyvateli a jako k domu mne to nenavede ani náhodou ... možná dělám někde chybu, ale spíš si myslím, že mapy nejsou s popisnými čísly, snad kromě velkých měst (Praha, Brno ...) Jestli se mýlím, tak prosím kde? :hm
aaqaaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RadekE 29. 5. 2008 12:07

Používám asi měsíc Moov 360. Celkově spokojenost, splnila má očekávání.
K recenzi:
- Varování při překročení rychlosti funguje poměrně spolehlivě, až na pár vyjímek, kdy je trochu rozpor mezi skutečným omezením a datech v navigaci.
- Zobrazení kompletní pravé horní paletky mi během jízdy normálně funguje, takže vidím najednou čas, rychlost, čas do cíle, čas příjezdu. Info zůstanou po celou dobu cesty, pokud nekliknu na jeden z údajů a ten se minimalizuje doprava nahoru.
- Uvítal bych rovněž změnu barvy trasy, modrá skutečně občas zaniká při řekách.
- Noční režim je nepovedený, je nepřehledný a i dost tahá za oči. I minimální podsvětlení by mohlo být o něco slabší, aby neoslňovalo.
RadekE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 29. 5. 2008 15:12

aaqaaq píše:Tak to by mne celkem zajímalo, jak jsi to docílil ... bydlím ve městě se 40tis. obyvateli a jako k domu mne to nenavede ani náhodou ... možná dělám někde chybu, ale spíš si myslím, že mapy nejsou s popisnými čísly, snad kromě velkých měst (Praha, Brno ...) Jestli se mýlím, tak prosím kde? :hm


nikde som nič nenastavoval, proste som zadal adresu, ešte skusim iný dom, lebo hento je presne v strede dediny pri obecnom úrade, takže možno aj preto to zaviedlo pred dom :D

Ale TT to v pohode v meste zvláda to sme do 50tis obyvateľov.
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaqaaq 29. 5. 2008 16:21

Composite píše:nikde som nič nenastavoval, proste som zadal adresu, ešte skusim iný dom, lebo hento je presne v strede dediny pri obecnom úrade, takže možno aj preto to zaviedlo pred dom :D

Ale TT to v pohode v meste zvláda to sme do 50tis obyvateľov.

Tak jsem na to pro zajímavost koukal a na Slovensku máte daleko lepší mapové pokrytí, co se týká čísel domů ... tady u nás je to katastrofa :shock:
aaqaaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 29. 5. 2008 17:10

u vás je mapa od teleatlasu u nás od XAHAX domáceho, ktorá to má ešte myslím od conan, či ako sa volajú a oni robia podklady pre iné firmy, a dokonca aj detailné za peniaze predávajú, takže preto asi je lepšie ako má teleatlas
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiSn 30. 5. 2008 11:06

Zdravím,
ve Vaší recenzi píšete,že:,,S mobilem umí Mio také telefonovat, je to jeden z několika rozdílů Moov 360 a 330.'' Mohl by jste prosím napsat jaké jsou další rozdíly? Děkuji.
MiSn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod colombo_Mio 6. 6. 2008 09:39

Zajímal by mne názor (zkušenost) p. Lutonského s problémem u Mio Moov 360 (330) se zobrazením vlastní pozice při automatickém maximálním přiblížení mapy. Např. při průjezdu křižovatkou. Vlastní pozice na mapě při průjezdu křižovatkou - maximální přiblížení mapy - neodopvídá skutečné pozici vozu, pozice na mapě je opožděna oproti realitě. Po projetí a křižovatkou a automatickém oddálení mapy se vše srovná a je to OK. Tento problém je probírán na stránkách konkurenčního fóra "mio4u" http://forum.mio4u.cz/viewtopic.php?t=2764 Jsou zde i obrázky situace od uživatele "orchidej". Díky za odpověď.
TomTom GO 630; boot: 5.5022; apl. 8.300; mapy: Central_and_Eastern_Europe v815.2003
colombo_Mio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 6. 2008 12:33

Ničeho takového jsem si nevšiml, a to jsem s Miem jezdil z většiny na místech, která neznám.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků